Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Da, kad se ubaci u trošak Zeleni i putarina...isplati se samo onima blizu granice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ide na prelaz ka Visegradu, eko taksa pre prelaska nase granice 250RSD (znaci 500 oba smera) te imati i to u vidu ko ide po gorivo (lokalci znaju sigurno).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, VladaG9 said:

Koja je cena benzina u Bosni?

Sve je to oko 2KM, mislim da je 2.15KM onaj gdrive benzin, a 1.95KM običan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam zeleni karton zbog Mak, nego idem u Loznicu poslom. Pa sam mislio ako je neka razlika u ceni da predjem granicu. A ako nije da se ne mucim da prelazim. 

1 hour ago, andreja.micovic said:

Sve je to oko 2KM, mislim da je 2.15KM onaj gdrive benzin, a 1.95KM običan. 

Znaci benzin oko 117 dinara? To se bas isplati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BN primaju dinare na pumpama, samo što marku računaju malo preko 60 dinara. Iznenadio bih se da u mestima baš uz granicu ne primaju... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena je najmanja u eurima pa marke i najskuplje u dinarima. Što se tiče eko takse ko ide na Višegrad važi 24 časa,samo sačuvajte račun 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaG9 dole kod Loznice sipaj na NIS-u, iako imaju još 3 pumpe u okolini. Za Nešković su mi rekli da je za izbegavanje, ali je jeftiniji par feninga. Za dinare ne znam, nikad nisam plaćao gorivo dinarima, obično pred put promenim u menjačnici 100+KM za gorivo ili platim karticom (čak mi bude povoljniji kurs ako plaćam karticom jer banke ne deru na kursu za valute koje nisu EUR i USD). Odnos u BiH je uvek 1 EUR = 1.945 KM i na pumpama malo odskaču od tog kursa, tako da se ravnaj prema tome. 


image.thumb.png.d6d98bf3fd2c475cb9c2589fc1debeb7.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/4/2019 at 7:18 PM, ISV_01 said:

Ako se ide na prelaz ka Visegradu, eko taksa pre prelaska nase granice 250RSD (znaci 500 oba smera) te imati i to u vidu ko ide po gorivo (lokalci znaju sigurno).

150 je taksa ali je svejedno Kusturicin lopovluk koji je neustavan i koji ne treba placati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, andreja.micovic said:

Sve je to oko 2KM, mislim da je 2.15KM onaj gdrive benzin, a 1.95KM običan. 

Zivim 30km od prelaza Sr.Raca. Benzin  obican 95 oktana je  2.15 km a ovaj skuplji 2.24. Sipan ovaj obican juce.  Neskovic pumpe zaobilaziti po savetima lokalaca.. Ja kad sipam tamo a ne sipam nesto preterano cesto bude na prvoj pumpi sa leve strane kad se predje bosanska granica..

Sto se tice prenosenja u kantama vidim da su neki od vas pisali ovde ne znam sta da vam kazem sve je stvar srece. Postoje uigrane ekipe koje vuku svakodnevno i oni podmicuju carinike. E sad neko ko nije deo te ekipe moze da proba ali moze gadno i da najebe. Bilo je svega zaista ..

Prosle godine sam isao sa drugom da dovuce sebi za traktor, vozi decko 156 sw. Nasuo pun rezervoar i kantu u gepek neku veliku ne secam se koliko litara 40-50 nemam pojma stvarno.. Vratili su nas momentalno i njega su upisali u tu neku evidenciju i kresu ga svaki put kad prelazi . Dok sa druge strane opet njih par znam koji tako ponekad uzmu kantu i nikad nista..Sve je stvar srece ili ako imate nekoga na prelazu onda mozete kako hocete..

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 04/05/2019 at 11:44 PM, andreja.micovic said:

obično pred put promenim u menjačnici 100+KM za gorivo ili platim karticom (čak mi bude povoljniji kurs ako plaćam karticom jer banke ne deru na kursu za valute koje nisu EUR i USD).

Placam iskljucivo karticom - u tom slucaju obicno mi banka racuna po kursu od oko 62 din za 1 BAM, srednji je 60.3 trenutno.

 

On 29/04/2019 at 8:55 PM, ISV_01 said:

Eh, kad bi kod nas ovako pojeftinilo.....ce bankrotira drzava ! :D 

A pazi tek standardni ED po 113 dinara (6.4 Lire) i to na pumpi :lol:. Shell-ov "V-Power" benzin sam placao 124 din po litru (7.05 Lira, desni racun je iz Turske). 

Levi racun je iz Bugarske (Kapitan Andreevo, na autoputu) gde je gorivo maltene na nivou BiH (Shell "FuelSave" 134 din, "V-Power" 141 din, dizel takodje). Stavljao sam i na temi o potrosnji, cene su sveze, od pre neki dan:

 

050520196586.thumb.jpg.689108f037c5b383de74d8e9c7d0d86b.jpg

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz Save&Drive karticu od 10.5. do 13.5. NAJPOVOLJNIJE CENE BENZINA na trzistu-popust  6-8 rsd/l. Svratite i javite prijateljima. OMV
Malo pre poslali,možda će sada svakog vikenda biti ovako. Po ovome se vidi da je smanjena prodaja goriva 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi se mi zalili za dizel/benzin cak i po ovih 127 din :) .

Obicno sam uzimao gorivo na Petrolu i mislim da su uvek bili trunku skuplji i od NIS. Mada nisam prolazio od jesenas, ako se nesto u medjuvremenu nije promenilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

154 rsd litra!
Za 2k rsd jedva 13l...

 

6334db819f7ca19d041d2d048a531552.jpg

 

 

Edited by neshaoct
sredio sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetih isto pre neki dan, kada sam doputovao i dosao na nasu pumpu da "cepiram" i izracunam prosek celog puta. Na moju jos vecu radost, stigao sam sa cene goriva od 113/124 din :).

Malo po malo, obicna 95-ica stize vrlo brzo sa 142 na 154 kinte. 'Ladno, ali standard...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa treba vratiti tudje svajcarce

Salu na stranu, ce predjemo na bicikle uskoro...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorivo je sve skuplje

 

gorivo.jpg

 

Gorivo na pumpama u Srbiji nastavlja skoro svakodnevno da dobija nove, više cene. Tako je u sredu, na većini benzinskih stanica u našoj zemlji benzin premašio cenu od 154 dinara, dok je dizel stigao na nivo od 164.50 dinara. Samo u poslednjih mesec dana benzin je poskupeo za četiri, a dizel za 1.5 dinara. Najveći razlog svakodnevnim poskupljenjima je činjenica da je barel sirove nafte tipa brent početkom januara koštao 53.80 barela, a u sredu je prodavan za oko 70 dolara za barel. Skok cena bi bio svakako viši da dinar nije stabilan u odnosu na dolar i evro.

 

''Treba istaći da je remont postrojenja NIS u Pančevu trajao poslednjih dva i po meseca'', kaže generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije (UNKS) Tomislav Mićović. ''Zato smo skoro sve gorivo morali da uvozimo što je automatski podiglo i troškove goriva jer rastu i nabavni troškovi. Problem je dodatno napravila i činjenica da su promenjeni propisi za prevoz nafte baržama, jer odnedavno samo brodovi sa duplim dnom mogu da prevoze ovu vrstu robe, pa je nedostatak takvih tipova plovila dodatno iskomplikovao celu situaciju oko dopremanja.'' Na rast cena sirove nafte na svetskim tržištima najviše utiče geopolitička situacija. Tenzije oko Venecuele su najviše uticale na rast cene barela, ali je Iran sledeći tas na vagi koji će pogurati cene.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa treba vratiti tudje svajcarce

Salu na stranu, ce predjemo na bicikle uskoro...
 
Jaoj, bicikl mi kod majstora već 10 dana... Dobro me podseti...
Ja primetim da malko manje troši, a ono benz iz uvoza..

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
NIS je skuplji 10-15c od svih tu oko granice. 

 

 

Nije tolika razlika u ovom delu. Čini mi se da je Nešković 2.09

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao sam gorivo kod Petrica . Benzin je 2.11km a plin je 0.99km. Placao sam karticom, kurs su mi racunali 60.4rsd za 1KM. Nisam hteo na NISu da sipam jer je skuplji benzin za 10 feninga/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorivo u Srbiji sve skuplje

 

gorivo.jpg

 

Gorivo u Srbiji nastavlja da poskupljuje gotovo svakodnevno. Na većini benzinskih pumpi benzin BMB 95 poskupeo je u petak na 154.6 dinara (mada ima i stanica gde je skuplji za dinar do dva), a evrodizel staje 165.5 dinara za litar. Oni koji imaju skupocenije automobile i sipaju kvalitetnije vrste goriva, bili su neprijatno iznenađeni jer je ''superbenzin'' dostigao 165.1, a ''superdizel'' čak 171.5 dinara!

 

''Šta god nam stručnjaci objašnjavali, činjenica je da plaćamo papreno skupo gorivo, među najskupljima u Evropi, regionu, što svakako nije primereno našim primanjima'', kaže Dejan Živanović iz Vrčina. ''Pri tome samo je kod nas dizel skuplji od benzina, i to znatno. Da bih natočio 40 litara u rezervoar, sada mi treba 50 i više evra!'' Gorivo u Srbiji krajem januara koštalo je znatno manje nego danas, pet meseci kasnije. Benzin je bio jeftiniji za 10.4, evrodizel za gotovo 7 dinara, baš kao i ''superdizel'', dok je ''jači'' benzin koštao 11.6 dinara manje. Srpski naftaši objašnjavaju da je cena sirove nafte tipa brent na svetskim tržištima znatno porasla: 25. januara koštala je na svetskim berzama 61.59, a u petak 67.44 dolara za barel. Poslednjih godina smo, pored poskupljenja nafte izazvanih raznim svetskim krizama i trgovinskim ratom SAD i Kine, imali i druge razloge za skok cena na pumpama. Poslednji skok cena, tvrde trgovci derivatima, dobrim delom je uzrokovan i remontom naše rafinerije jer je gorivo moralo da se doprema iz inostranstva, što poskupljuje krajnji proizvod.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...