Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije hteo da edituje pa motam ovako...:
Sakupljanje bonus poena na kartici lojalnosti „Sa nama na putu“ postaje jednostavnije. Od 1.1.2019. godine za svaku Vašu kupovinu goriva dobijate od 1 do 5,5 bonus poena po litru goriva, u zavisnosti od nivoa kome pripadate i goriva koje kupujete. Za kupovinu proizvoda iz prodavnice i restorana, bonus poeni se i dalje računaju u procentima, od 1,5% do 3,5% od ukupne vrednosti računa za kupljene artikle i u zavisnosti od nivoa kome pripadate.
https://www.sanamanaputu.rs/promena-obracuna-bonus-poena?utm_source=Newsletter&utm_medium=CRM&utm_campaign=Novi_obracun_BP_12_2018&utm_content=text_slike

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to jednostavnije, to je kvarnije...

Digli limit sa 19000 na 23000 za platinu a pazi ovu matematiku:

 

Do sada je na nivou Platina bio 4% bonus, odnosno sa trenutnom cenom od 164,4 Din/l  je 6,58 Din/l za G-Drive dizel.

Na 176,9 Din/l bilo 7,08 Din/l!!!

Sada daju 5,5 Din/l, t.j. 5,5/164,4*100=3,35% a to je 16,25% manje!!!

 

Ili ovako: treba cena da padne na 5,5/0,04=137,5 Din/l da bi 5,5 Din/l bilo 4%...znači nikad...

 

Ali opet...nije za bacanje ni 5,5 Din/l...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/30/2018 at 8:29 PM, Djuk85 said:

Euro Petrol je imao 7din na dizel popust a sad je 5din...sa karticom njihovom. Ili sam ja pobrkao nesto..

Da samo sto malo lapaju gorivo(na pun rezervoar 2-3 litra)tako da sa tim popustom si na nuli.Ja sam od tada bacio njihovu karticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da samo sto malo lapaju gorivo(na pun rezervoar 2-3 litra)tako da sa tim popustom si na nuli.Ja sam od tada bacio njihovu karticu.
Ja sam to provalio pre jedno godinu dana, i to za TNG. Tako da od tada ne idem kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vodim toliko evidenciju, odokativnu vise..i preko aplikacije pa i nisam primetio da lapaju :) da covek ne zna gde da sipa vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paranoja ne vodi ničemu.
Nego bolje gledajte šta sipate u vozača, nego u mašinu.

Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, knezevic76 said:
2 hours ago, Goksi1980 said:
Da samo sto malo lapaju gorivo(na pun rezervoar 2-3 litra)tako da sa tim popustom si na nuli.Ja sam od tada bacio njihovu karticu.

Ja sam to provalio pre jedno godinu dana, i to za TNG. Tako da od tada ne idem kod njih.

Ma ja ne bih ni provalio da nisam krenuo na odmor i sipao pun rezervoar. Inace sam sipao pun na NIS-u uvek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja provalio da me lapaju na B.Brdu Jugopetrol,5-6 godina sipao na toj pumpi max do pola rezervoara i sve super. Kupim nov auto i napunim rezervoar i tako bar 20-ak puta. Otprilike iste relacije što se tiče vožnje ali potrošnja od 8 do 12 litara 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Becu dizel od 1.10 do 1.18 eura po litru. Ista cena je i za bezolovni.

One Ultimate fore i V-power oko 1.30-1,35.

 

Na autoputevima po Austriji skuplji - oko 1.50.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko Zvornika i Bijeljine benc 95 je uglavnom 2.14 KM, ista cena je i za dizel.

Kako se ide ka Jahorini, obicno je oko 2.26+ KM, za oba goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene goriva niže, ali - čeka se rast akciza

 

gorivo.jpg

 

Cene goriva u Srbiji su prvih dana nove godine nastavile put istom, silaznom linijom, započetom sredinom prošlog decembra. Tako je benzin od 95 oktana pojeftino za dinar do 1.5 dinara i na velikom broju pumpi prodavan je za 144.20, dok je evrodizel pojeftinio za 1.5 do 2 dinara, pa je prodavan i za 158.90 dinara za litar. Najveće pojeftinjenje beleži se kod tečnog naftnog gasa (TNG), koji je pre nove godine prodavan za 82 do 84 dinara za litar, a na u ponedeljak (7. januara) je mogao da se pazari na pojedinim benzinskim pumpama i za 78 dinara za litar.

Stručnjaci kažu da je, posle skoka cene sirove nafte, početkom prošle jeseni na svetskim tržištima došlo do drastičnog pada cene ''tečnog zlata'', pa je, s obzirom na stabilan kurs dinara prema evru i dolaru, sasvim normalno što su i kod nas cene krenule naniže. Ukoliko ne bude većih potresa na globalnom tržištu, cene derivata bi mogle da budu još niže, iako se očekuje povećanje akciza, odnosno njihovo zakonsko usklađivanje sa rastom cena na malo. ''Dinarski iznosi akciza se usklađuju sa rastom potrošačkih cena. Koliko je to, znaćemo kada Republički zavod za statistiku objavi koliko iznosi rast potrošačkih cena u 2018. To će biti objavljeno u drugoj polovini januara, a kada će biti objavljene nove akcize, nikada se ne zna.''

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...