Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Srecom pa barze pumpaju za 110 din/l

Za stare dizele aka imt, fap i sl. Jedino sto je min 200l bure...

 A kamiondzije 130din/l dizlo za euro 6 motore makedonija ili ukrajina.

Neka muljacina nam bar preostaje...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, kreator said:

A redovi na pumpama ko da dele dzabe.;)

To i ja primecujem. Kao i prilicno vise guzvi na ulicama u zadnje vreme, najcesce po jedan covek u autu... Kao da cena ne raste, nego da pada... Jbg, ocigledno jer smo tako u mogucnosti :no .

Juce stigoh sa puta, kako se odmice od Bijeljine, polako je sve skuplje i skuplje... Iz korektnog iskustva sa ED, nastavio sam da sipam i aditiviran benzin na Petrolu BiH i deluje mi da sa tim gorivom auto manje trosi nego sa bilo kojim BMB95 koji sipam kod nas. Tankovao sam u Celopeku (Trsic, ispred Zvornika) i u Vlasenici, na te 2 pumpe su im cene iste - 2,29 KM ili oko 138 din za aditiviranu 95-icu. Kod njih je obrnuto, benzin je skuplji od dizela, pa usteda nije tolika kao na ED. Ali nije za bacanje ni 20 kinti razlike po litru, 2/3 puta u jednom smeru imam "gratis":

 

151020185986.thumb.jpg.c60550a8f78da94d0feca8c4b9743939.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bez razloga sad ovo poskupljenje, znaju oni kada je gorivo najpotrebnije. Malo idem van teme, ali moram da kazem, jutros u Macvi, svinje se kupuju po bednih 125 dinara.

 

Sve je jasno...

 

Ali, opet ponavljam... Za sve ovo smo mi krivi, i zasluzujemo ovu cenu.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorivo ponovo poskupelo, šta je dovelo do toga?

 

 

Od ukupne količine goriva koje se potroši u Srbiji, 85 odsto potiče ili od uvezene nafte ili od gotovih derivata, a cena tog goriva zavisi od cene na globalnom tržištu. Najveći deo ovog rasta potiče o rasta kotacije benzina i dizela na osnovu kojih se određuju veleprodajne cene", objasnio je Tomislav Mićović iz Udruženja naftnih kompanija Srbije.

 

"Nestabilno je tržište nafte, pre svega zbog globalne tenzije, jedna izjava može da izazove skok cene ili da obori. Nivo ponude i potražnje je uravnotežen i ne bi trebalo da dođe do skoka, do skoka je došlo zbog psihološkog efekta. Zavladala je nervoza na velikom tržištu, jer je neko mislio neće ga biti dovoljno platiću dolar više. Dolar više po dolar više eto poskupljenja", objašnjava Mićović.

 

Kako je rekao, kada bude indikatora da nema razloga za paniku i cene će se vratiti nazad.

 

Govoreći o mogućim potezima države, Mićović je naveo da u Zakonu o akcizama postoji član, koji omogućava Vladi da smanji akcizu i ublaži cenu na tržištu. Da li će to i da učini, zavisi od Vlade koja treba da proceni da je došlo do poremećaja na tržištu

 

Izvor N1:

 

http://rs.n1info.com/a428103/Biznis/Zasto-je-gorivo-poskupelo.html

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/18/2018 at 7:21 PM, Dr Sidious said:
Nisu nama problem ni Dunav ni Rusi već nezasita država. Jedino ako u drzavi nesto nadođe.

Mi smo nama najveci problem, oni nas gaze a mi trazimo jos. Seti se propalih protesta. Ako mene pitas, ja bih gorivo digao na 500 din po litri...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...