Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Jeste naš skup al je kvalitetan .Tako reče naš vođa maločas na televizoru.:D

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Među zemljama regiona najskuplji benzin plaćaju Grci, a najjeftiniji građani BiH

 

benzin cene .jpg

 

Prosečna cena sirove nafte u prvom polugodištu 2018. godine je za oko 35 odsto viša nego u istom periodu 2017. godine. To je svakako uticalo na rast cene goriva u Srbiji, svim zemljama u okruženju i Evropi, poručuju iz Udruženja naftnih kompanija Srbije (UNKS). U periodu januar-jun 2018, prosečna cena benzina u Srbiji je bila za dva procenta viša nego u istom periodu prošle godine (146.66 din/l prema 143.88 din/l), a evrodizela za četiri procenta viša (155.68 din/l prema 150.06 din/l). Ipak, ovo je druga nedelja zaredom da prosečne maloprodajne cene benzina i dizela u Srbiji beleže blagi pad, ukupno 90 para po litri, navode iz UNKS.

 

Među zemljama regiona, najskuplji benzin plaćaju Grci - 1.63 evra po litru, a najjeftiniji građani BiH svega 1.13 evra, dok je cena dizela najviša u Albaniji gde litar košta 1.42 evra, a najniža u Makedoniji - 1.03 evra. Srbija je na trećem mestu po visini cene dizel goriva - 1.37 evra, zbog, kako poručuju iz UNKS, znatno većeg nivoa državnih zahvatanja nego u zemljama sa kojima se graniči, dok je to gorivo jedino skuplje u Albaniji i Grčkoj. Grčka takođe prednjači sa cenom TNG-a od 0.93 evra po litri, a ovo gorivo je najisplativije Bugarima gde košta 0.5 evra. Skok maloprodajnih cena goriva u Srbiji, međutim, nije srazmeran skoku cene sirove nafte i zbog toga jer je prosečan kurs dolara u navedenom periodu prošle godine bio oko 114 dinara za dolar, a ove godine će biti oko 98 dinara za dolar. Prosečna cena nafte tipa ''brent'' će ove godine godine biti oko 71 dolar za barel, dok je prošle godine bila 52.75 dolara. Ipak, cena sirove nafte se u poslednjih mesec dana se stabilizovala i u proseku barel ''brenta'' se prodavao za 75 dolara, a koridor između najviših i najnižih cena je bio oko 4.5 dolara.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma  šta se brinete? bit će nam bolje za dve godine, ja do tada točim u Bosni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipah juce u Bosnif56ac3030312fc155d651346370d8db2.jpg

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je cena za BMB 95, sipao u kantu za drugi auto.Cena G-drive dizela je 2,19 KM.
Pojeftinio je za 0,1 KM u odnosu na prosle sipanje pocetkom prethodnog meseca.Samo da napomenem 1KM=60,8 RSD. Ove cene su na NIS pumpi na Šepku gde je odnos €/KM=1,946 a na ostalim pumpama oko njih racunaju 1,95 .


Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Balatun dizel 2.04 preko 50l. 2.09 regularno.

Idem danas pa cu slikati.

Ovde racunaju 1km = 60.7

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena od 2.19 KM koju sam napisao odnosi se na Gdrive dizel koji uvek sipam od kada vozim Stila.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, jure said:

Ovo je cena za BMB 95, sipao u kantu za drugi auto.

Sta preporucujes od benzina kod njih i koliko je skuplji aditivirani?

Prebacio sam se pre mesec i po na benzinca, ali jos nisam isao preko za sada.

Ranije sam sipao Q-Max dizel na Petrolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes koliko god hoces, ako te ne uhvate.
Naravno salim se, samo u rezervoaru, kante su zabranjene ali u principu retko kontrolisu(bar mene).

Koliko u kanti moze preko granice da se prenese


Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas na Rači haos guzva. Tri pičke čitaj ribe od carinika stoje posle kontrole policije, tracaraju, samo te pogledaju i pali. Mogao si preneti pola tone droge da si hteo.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali da voziš  starog pasata onda ne bi prošao dok ne platiš "Mostarinu" jer taj auto koriste svi šverceri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekjuce na pumpi u Bosni, vidim lika koji trpa 2 plasticne kante od po 10 litara dizela u motorni prostor nekog starog Pasata .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam kolegu on ima bas za pasata bocu u obliku sedista pozadi :) i u obliku rezervnog tocka... Ostalo mu od 90ih... Ja pitah, posto se iz Bg ne isplati ici za malu kolicinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...