Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

 

 

On 3/22/2016 at 6:21 PM, MS PK said:

Kad ponenu da kradu na litrazi, sinoc lik ispred mene ( na jednoj privatnoj pumpi) sipa 60.5l goriva u stila jtd. Jel do mene ( posto mislim da je rezervoar 58l ) ili do pumpe? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan.ik Daleko od rezerve/lampice do ČEPA stalo 58l - Art petrol

Na krajnjoj rezervi do ČEPA stalo 54l - Gasprom

Nema nikakve veze ulivno/nalivno crevo u ovom slučaju. Oba puta sipano do čepa!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo, rukice gore...

Cim cena na svetskom trzistu mrdne imalo uvis, u Srbistanu treba munjevito odreagovati.

Malopre natankovao standardno na MOL Medakovic, EuroDiesel je 132,4 din:

010420163791.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa skocila cena nafte,oslobodili tuzbi sekija,a i vidis da turci svaki dan traze pare od evrope za migrante

a zadnjih 4 dana je ista cena na NISu 131.4,al ja sipam na Euro Petrolu,ista cena,al ima njihovu karticu,pa mi je popust 5 dinara po litru,

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Markobgd said:

Iznad Partizanovog stadiona na onoj maloj pumpi. 

Pisao sam već negde....stao sam na pumpu sa gorivom daleko od lampice tj. rezerve....čepovao sam i stalo je 58l što je nemoguće jer staje toliko u prazan potpuno.

Nikada do tada nisam uspeo da naspem više od 50tak litara jer nikad ne vozim na rezervi. 

Nakon toga sam pred naredno sipanje namerno vozio dok kazaljka nije ostala na dnu i na Gaspromovoj pumpi gde inače sipam stalno u zadnje vreme uspeo da na čep naspem 54l. 

Šta dodati više od toga.....

Oladili su me za 10l sigurno. 

Doduše sam sam kriv, niko me nije bio po ušima da sipam tamo. Čitajući ovde komentare pozitivne rešio da probam kakvo im je gorivo...jbg.

 

Da je kojim slučajem "stalo" preko 60l ostao bih na pumpi i isterao svoje do kraja (popasli bi kur.činu jer im dinar ne bih dao) jer ne bi smo iz rezervoara uspeli toliko da izvadimo što bi bio dovoljan dokaz da sam pokraden. Ovako sa 58 koliko realno staje ništa ne bih mogao jer kako da dokažem da nisam došao na isparenjima na pumpu. 

 

 

 

 

Tu se sipa na uzbrdici/ nizbrdici moze i to imati uticaja .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumete me ili mi ne verujete ono što pričam?<_< Nemam razloga da izmišljam!

Ne može da stane 10l više taman da sam parkirao kao Mića uz banderu i da stojim vertikalno. Rezervoar mi je 58l ne može više od 60-61l da stane garantujem sve da prelijena čep...

58l nikada ni na sipanje kada mi je kazaljka bila zakucana na 0 nije stalo a kamoli kad nisam ni u rezervu ušao (koja je inače 8-10l).

 

No, naposletku nije ni važno...ja sam preneo moje negativno iskustvo iz najbolje namere a svako sipa gde mu je volja.

Da li oni mogu da štele kako im se ćefne ili imaju neku drugu metodu da na brojaču litraže napišu neku veću cifru od realne pa kad im je pogodna (noćna) smena tako klepaju koga stignu ja ne znam. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam tu pumpu, oni imaju onu staru točilicu.

Sipao sam često kod njih i benzin i dizel dok mi je devojka živela u blizini.

Svakako je sumnjiva situacija.

Ipak, gorivo im je stvarno okej. To je moj utisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Bosni je konstantno 35 ili više dinara jeftiniji!. U subotu je E5 bio oko 94,5 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni kod njih više sve bajno i sjajno. Mnogi penzioneri imaju manje penzije od pomoći koju azilanti dobijaju. Ali to je više za "kuda ide ovaj svet"

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, totti said:

I u Austriji je poskupelo, sad je na većini pumpa oko 1.05€

Ne s**i deda ili je prosla kriza. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet jeftinije nego kod nas :(:( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Država pumpa cenu gorivu

 

nis%20kg%201.jpg

 

Nerazvijeno tržište i veliki nameti razlozi za skupe derivate u našoj zemlji. U Makedoniji i Bosni i Hercegovini skuplja sirovina, ali račun manji, jer su manja državna zahvatanja, pišu ''Novosti''.

Naša zemlja čak 85 odsto svih utrošenih naftnih derivata dobija iz uvoza, zbog čega je ekstremno energetski zavisna, podaci su Udruženja naftnih kompanija Srbije. Ipak, ovo nije dovoljan razlog zbog koga su cene goriva i do 30 odsto skuplje nego u susednim državama poput Makedonije i BiH. Pored velike zavisnosti od uvoza, nedovoljna razvijenost tržišta i veliki udeo zahvatanja države, doprinose - zidanju cena na pumpama. Cene benzina bez državnih taksi u Bosni i Hercegovini i Bosni dosta su više nego u Srbiji. Tako benzin u BiH košta oko 470 evra za 1.000 litara, a za toliku količinu u Makedoniji valja odvojiti i do 490 evra. Ta cena je u Srbiji oko 420 evra. Ali, kada se na to dodaju i državna zahvatanja, Srbija ''beži'' daleko više od obe države. Cena za 1.000 litara u BiH je 910 evra, u Makedoniji oko 1.000, a kod nas - 1.055 evra!

- U BiH, kompanijske cene benzina i TNG su čak nešto veće nego u Srbiji, a dizela gotovo iste ili tek neznatno manje - kaže Tomislav Mićović iz Udruženja naftnih kompanija Srbije. - Međutim, kada se dodaju naša znatno veća državna zahvatanja maloprodajne cene u Srbiji su daleko više. Razlika u dizelu još je mnogo veća. U Srbiji su cene dizela bez državnih taksi nešto veće nego kod suseda, ali minimalno. Kada se država ''ugradi'', razlika je više od 300 evra za 1.000 litara! Sve promene na međunarodnom tržištu odražavaju se i na domaće tržište, zato što je Srbija ''debelo'' zavisna. - Cena sirove nafte BRENT padala i to su sa malim kašnjenem pratile cene u maloprodaji u Srbiji - navode iz UNKS. - Posle 20. januara su cene BRENT nafte počele da rastu, ali su u Srbiji maloprodajne cene još oko mesec dana bile niže. Onda je usledio konstantan rast.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...