Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

On 6.3.2016. at 11:07 PM, dellas said:

 

 

On 9.3.2016. at 10:09 PM, Zvezdo said:

od Bijeljine prema granici je 1,39-1,42 K marke. Naravno E5.

E 5 je pandan našem ultra dizelu, jel' ?

Edited by plavac

Share this post


Link to post
Share on other sites

diskutabilno je to sve! Taj euro 5 bi trebao imati manje sumpora od onoga što prodaju kao euro dizel . Kod nas je ultra dizel navodno samo aditiviran običan eurodizel.

u Austriji na shell pumpi samo dizel i dve vrste benzina.

Danas je e5 1,45 Km po litri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au ljudi al' su nama gace spale, kad se ne bunimo sto je gorivo poskupelo za 6 din u poslednjih 7 dana, a to se nigde ne spominje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

133 Na molu,onaj evo,običan ED 126,bilo je lepo dok je trajalo :)

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi kakav je kvalitet goriva na ART PETROL pumpama (meni se cini da je sve to isto kod nas), nikad nisam točio kod njih, a u blizini mi je njihova pumpa. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ponenu da kradu na litrazi, sinoc lik ispred mene ( na jednoj privatnoj pumpi) sipa 60.5l goriva u stila jtd. Jel do mene ( posto mislim da je rezervoar 58l ) ili do pumpe? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su mi sumljivi

Pitam čisto pošto koleginica ima neku karticu za je jeftinije gorivo na njihovim pumpama :)

Ustvari mu na isto dodje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/22/2016 at 6:21 PM, MS PK said:

sinoc lik ispred mene ( na jednoj privatnoj pumpi) sipa 60.5l goriva u stila jtd. Jel do mene ( posto mislim da je rezervoar 58l ) ili do pumpe? :)

 

Do tebe je, verovatno nisi primetio da je pocelo uveliko da preliva :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizel prešao 132 dinara!

 

gorivo-novosti.jpg

 

Kako pišu ''Novosti'', vozače četvrtu nedelju zaredom na pumpama svaki dan sačeka skuplje gorivo. Početkom meseca bmb 95 koštao je oko 124 dinara za litar, da bi pre deset dana skočio na oko 127 dinara. U ponedeljak prosečna cena bila mu je - čak 129 dinara za litar! Još je veće poskupljenje dizela, koji je sa 128 dinara, za nedelju i po, otišao nagore za tri do četiri dinara! Trgovci povećavaju cene usled poskupljenja nafte na međunarodnom tržištu, objašnjava Tomislav Mićović iz Udruženja naftnih kompanija Srbije. ''Porasle su kotacije dizela i benzina, referentne cene na međunarodnom tržištu, a nafta skače još od početka februara'' - kaže Mićović. - ''Najveća pomeranja potrošači osećaju poslednje dve nedelje, ona su, prema našim proračunima, oko tri dinara za litar.'' Preprodavci goriva iskoristili su priliku da ih poskupe čim su potrošili zalihe jeftine nafte, koju su kupovali pre i posle Nove godine. Ipak, umesto da u tom periodu spuste cene - oni su ih zadržali na istom nivou, jer je u međuvremenu od 1. januara država povećala akcize i za dizel i benzin. ''Trgovci imaju običaj da povećanje vrednosti derivata na berzi odmah preliju na džep građana, odnosno na cene na pumpama'' - kaže Boban Atanacković iz AD Nafte. - ''Ipak, kada je trebalo da pojeftine, to je išlo mnogo teže.'' Atanacković misli da bi Srbija trebalo da uvede iste cene na pumpama. Ovaj princip već postoji u nekim državama regiona. ''U ovim zemljama ne postoji mogućnost da gorivo košta i po pet dinara više u zavisnosti od toga da li se kupi na auto-putu ili u centru grada'' - kaže Atanacković. - ''Kupci ne moraju da brinu o razlikama na pumpama.''

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za lekove im dabogda trebalo.

Cudi me da sad pred izbore dizu cene. Sta nas ceka kad "ih izaberemo"?

Sto rece Ivan Ivanovic, premijer je izjavio da ce, ako pobedi na izborima, dovesti nove ljude u Vladu. Sto bi znacilo - ako hoces nove, glasaj za iste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne poskupljuje samo kod nas. I u komšiluku se lagano podižu cene.

Sreća samo što komšiluk nema tolike akcize!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/22/2016 at 4:05 PM, Markobgd said:

Beži od njih kao đavo od krsta!

Kradu na litraži za Boga neznaju!

Na pun rezervoar su me oladili za gotovo 10l nafte!

 

Ja sam par puta "cepovao" auto kod njih na vikend akcijama i nisam nista primetio. Potrosnja 8-9 po gradu , ne verujem da kradu na litrazi....gde si sipao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iznad Partizanovog stadiona na onoj maloj pumpi. 

Pisao sam već negde....stao sam na pumpu sa gorivom daleko od lampice tj. rezerve....čepovao sam i stalo je 58l što je nemoguće jer staje toliko u prazan potpuno.

Nikada do tada nisam uspeo da naspem više od 50tak litara jer nikad ne vozim na rezervi. 

Nakon toga sam pred naredno sipanje namerno vozio dok kazaljka nije ostala na dnu i na Gaspromovoj pumpi gde inače sipam stalno u zadnje vreme uspeo da na čep naspem 54l. 

Šta dodati više od toga.....

Oladili su me za 10l sigurno. 

Doduše sam sam kriv, niko me nije bio po ušima da sipam tamo. Čitajući ovde komentare pozitivne rešio da probam kakvo im je gorivo...jbg.

 

Da je kojim slučajem "stalo" preko 60l ostao bih na pumpi i isterao svoje do kraja (popasli bi kur.činu jer im dinar ne bih dao) jer ne bi smo iz rezervoara uspeli toliko da izvadimo što bi bio dovoljan dokaz da sam pokraden. Ovako sa 58 koliko realno staje ništa ne bih mogao jer kako da dokažem da nisam došao na isparenjima na pumpu. 

 

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje koliko stane u ulivnom crevu ?

58 litara je možda sam rezervoar a kad ideš baš do čepa sigurno nekoliko litara više. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...