Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Moras sam...udjes unutra prvo..trzis adapter,ostavis auvajs za njega:) navrnes,i toci...pritom dugme za tocenje drzis non stop :) a u madjariji je 300 forinti plin...to je 1e...a ako placas na kasi u eurima,bude i vise od 1e zbog njihovog kursa
A u austriji nidje plina na auto putu,by the way...

 

cxcb320052.jpg

 

Das 20e i dobijes :) 6000 :) lave :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad znas...ako te jos nesto zanima pitaj :) ja prodao cherokke zzbog plina i uzeo dizela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti nisi gledao na TV kad je Veliki Strumf rekao na konferenciji za stampu kako se ne radujemo dovoljno sto je gorivo pojeftinilo (ne bas tim recima). Nemoj da sirimo defetizam na forumu pa da imamo problema sa serverom :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veceras nakrcao Stila na "MOL"-u na Medaku - EvoDiesel je 155,9 din.

Obican ED je 150.9 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ceni benzina drzava "ucestvuje" sa 50din/l, koliko god da nafta pojeftini drzavno ucesce ostaje. Pa onda kurs dolara prema evru, pa evra prema dinaru, pa rublje prema dolaru.... Cudi me da benzin nije poskupeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po malo prkosi logici. (kao da je to pa čudo kod nas)

Sa druge strane, poznavajući naše prilike (mafija) ne čudi jer "znam" da se tamo iza brda valja nešto pogolemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BiH (Šepak) bezolovni 1.90 KM (oko 114 dinara),  evrodizel 1.98 KM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sjajnooooo.... kapiram da nije bilo malo i ove bune tocili bi mi i dalje skup benzin ... plin danas u mirijevu na nisu 85.4 ILI 85.9 .... JEDVA CEKAM PLATU DA GA NATANKAM a kako m ije redovna plata ima da skoci  i evro i dolar i barel i cena kod nas... hahahahahaahah....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I plin spao koliko sam video sa 89,90 na 86,90, valjda ce jos dole, mada ne bi me cudilo da spuste za jos par dinara pa da opet dignu za duplo vise nego sto su smanjili

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BiH (Šepak) bezolovni 1.90 KM (oko 114 dinara),  evrodizel 1.98 KM.

1.9 km(maraka) x 63 din je 119.7.

Prakticno 120 dinara.

Nekada se ceka na mostu po pola sata u jednom pravcu,zbog guzvi.A auto mora da radi na leru.Isplati se samo za pun rezervoar.Isplati se onom ko prelazi 1000-2000 km mesecno i taksistima koji sipaju plin,cini mi se po 50-55 din.

Obicna "boranij" ide i toci desetinu litara nesvesna da razlika velike i nema.Sem ako nisi dokon i mazohista da cekas sat vremna za 300-400 dinara ustede na 15 dana.

Kvalitet benzina je diskutabilan.Sve su privatne pumpe u potezu oko granice i zbog velikog prometa sumnjam u svasta.Nisam upoznat kako funkcionise kontrola kvaliteta u Republici Srpskoj.

Nije bas sve tako zlatno kako izgleda.

Na nis-u je veceras 141,cini mi se....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...