Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Stilo - često postavljana pitanja

Recommended Posts

Bilo koja klima da je u pitanju (aut.-man.) u pitanju je pozadinsko svetlo (sijalica). Ako na drugim komandama radi onda je sigurno sijalica. Mislim da sam tako procitao i za automatske klime , negde ... gde se spominju ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači šrafciger i čekić u ruke i na posao :laughing:

Našao sam i uputstvo na Fiat forumu tako da neće biti mnogo teško kada vidim sliku šta treba da radim. Hvala na pomoći :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto vidim da nije baš mali posao skidanje muzike i tog dela table

Ne bas mali posao je zabosti 4 zice i izvuci radio, odsrafiti pikslu i otkaciti masku ventilacije :) .

Jedino pazi da ne izlomis zabice plasticne maske. Zato skini radio i pepeljaru, to je par minuta posla, a znatno smanjuje mogucnost lomljenja.

Imao si i ovde na forumu detaljno uputstvo sa slikama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene iskreno i plaše više žabice od šrafova, ali pokušaću polako da skidam sve i menjam koliko sutra :)

Jel znaš možda koliko ima sijalica i koje idu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, idu one 2 male ubodne sijalice od 1,2W , ako si u prolazu cimni me da ti dam par komada, imam punu saku, stoji mi bez veze.

Uradi kao sto sam ti rekao, da ne iskidas zabice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam našao ovu temu ranije, hvala puno :)

A ako uzmemo u obzir moju spretnost sa alatom trebaće mi oko sat najmanje :laughing:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je neki osigurač, treba tako da stoji.

Istu stvar sam i ja pitao majstora pre par meseci :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je neki osigurač, treba tako da stoji.

Istu stvar sam i ja pitao majstora pre par meseci :laughing:

Igore, koji ti je majstor rekao da je ovo osigurac, da ne udjes vise kod njega?

U pitanju je D4B konektor tempomata (imenjak ubo :) ). Na pinovima od 2 do 5 u A (prvoj) liniji, vodi signale za Resume, Speed +, Speed - i ON/OFF.

Inace, ukoliko je ovo slucaj kao na slici, u pitanju je Stilo sa polupripremljenom instalacijom za tempomat - postoji veza od ECU do ovog braon D4B konektora i naknadno samo treba ubaciti rucicu u kabinu i povezati je sa D4B.

Pored ovoga, veseli Zabari imaju verziju bez ikakve pripreme za tempomat - u tom slucaju razvlaci se veza direkt sa ECU do naknadno ugradjene rucice u kabini.

I na kraju, postoji i verzija sa puno pripremom, gde postoji fabricki dovedena veza i dzek ispod volana. U tom slucaju dovoljno je samo udzekati rucicu tempomata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan tek sad videh ovo :) U pitanju je isti onaj majstor kod koga i ne idem više jer je proglasio Stila mrtvim autom koji će trošiti ulje kao blesav :rofl:

Inače sad si mi dao dobro ideju s obzirom da imam sve pripreme za uvođenje tempomata već obavljene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je, nadao sam se da ovaj biser da je u pitanju osigurac nije izbacio tvoj trenutni majstor (znas o kome pricam), totalno bih se razocarao. Ako ti bude trebalo informacija i "literature" o ugradnji tempomata, slobodno se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutni majstor je dosta suzdržaniji oko davanja dijagnoze o kolima dok sve ne pogleda što jako cenim, npr za cajger ništa nije hteo da kaže dok nije sve živo pregledao i probao drugi, a ovaj prethodni majstor je uspeo i da procenti da je moj Stilo prešao preko 300 000km sa više od 50m udaljenosti :laughing:

Što se tempomata tiče jedino bih ga postavio ako naleti neka ručica za smešne pare jer mi realno nije neophodan previše pošto baš retko imam ture sa preko 100km u cugu

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha..osigurač.. :laughing:

Što se tiče ugradnje tempomata, nije teško, ja sam izvukao sa tog braon "osigurača" instalaciju :) A ne bi bilo loše da skineš donju oblogu volana i vidiš da li imaš slučajno taj beli konektor, ako imaš bilo bi greota ne ugraditi tempomat u tom slučaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ako nema uslova da ga koristi kao sto kaze, koji ce mu... Ja ga na bilo kom autu retko palim cak i na autoputu na duzim turama. Mada ne mogu da kazem da mi ne koristi na mestima gde su neka duza ogranicenja od 50-60km/h, a ocekujes plavce. Da ne treniram zivce vozeci polako i buljeci u sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bi tempomat koristio 5-6 puta godišnje najviše kada idem na duža putovanja, ostatak puta je uvek dinamičnija vožnja gde ne bih imao priliku ni da ga upalim. U zadnjih 5-6 dana sam baš primetio da su svi nešto poblesavili sa ubrzavanjem i kočenjem, za 200km koliko sam prešao nigde na rutama Batajnica-Arena-aerodrom-Autokomanda nisam uspeo da više od jednog kilometra da držim konstantu brzinu, sad je samo pitanje koliko se isplati dati 50-60e za toliko malu upotrebnu vrednost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
:clap: Volim ove gedzete ali kad je tempomat u pitanju , ee mala bre Srbija a i nesto ne izlazim cesto na autoput. Vise volim ove nase krivinice i prirodu pa kad se nozica zamori ja sa strane pa u ladovinu ! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko sta voli :) Ja bez tempomata bi ovog stila zavalio u jarugu :laughing: Kad budem kupovao sledeci auto, a ako budem mogao da biram, nikad necu uzeti auto bez tempomata ili mogucnosti ugradnje istog. :) Ja ga aktiviram i u gradu :laughing: A dalji put ne bi mogao da zamislim bez njega jer imam problema sa kolenima..

Inace Igore, ja sam rucicu platio 20E, toliko me kostala ugradnja tempomata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala smo mu napravili spisak opreme po raznoraznim temama :laughing: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav...

1.Pred kraj prošlog leta dešavalo mi se da klima dok radi ,dole na dugmetu počne lampica da se pali gasi a i čuje se klikanje.Ugasim je jedno desetak minuta pa upalim i bude sve u redu jedno vreme pa opet.Zadnjih par dana sam je palio radi sve ok.Jel treba možda oprati hladnjake,ili neki senzor zameniti,freon sam kontrolisao i izvakumirao sistem i opet se dešavalo.

2.Počeo je da mi se čuje ventilator kabine na drugu i treću brzinu,jel pristupač da se skine očisti ili zameni.

3.Hoće da mi magle stakla kao da mi je crkao leptir za recirkulaciju vazduha.Jel problem to popraviti i jel može se pogledati preko diagnostike jel crkao.Dugme redovno radi al se ne primeti kad uključim da drugačije ulazi vazduh.

Stilo 2004 1.9jtd

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...