Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Stilo - često postavljana pitanja

Recommended Posts

Jedno pitanje da li je dobro voziti Stila 115KS na 1700 1800 obrtaja (to mi je otprilike 55 - 60 kmh kad vozim kroz nasaljeno mesto u 3 , da me ne cimaju i ne slikaju ) ?

Neki majstori mi govore da nije dobro voziti pri toliko obraja zeznucu dizne , sto znaci da kroz grad moram konstantno da vozim u 2 samim tim mi je i potrosnja mnogo veca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mog stildzu retko vozim preko 2000rpm po gradu. Dodushe, 80ks je pogodniji za po gradu od 115ks, menjach je kraci, bolje vuche na nizim obrtajima i sasvim je miran u tom rezimu.

A shto se zdravlja motora tiche, ne verujem da mu smeta, diznama sigurno ne. Na staroj generaciji motora je podmazivanje nedovoljno na niskim obrtajima, ali kod JTD chisto sumnjam da je to sluchaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cetvrta i lagano 50-60 po gradu, em malo trosi, em masina mirna,

em godi motoru a ti se vozis se kao kralj

naravno, kod preticanja u trecu i vatra...

Tu voznju na visokim obrtajima su meni majstori savetovali dok sam vozio juga,

ne secam se tacno zbog cega (neko sagorevanje ostatka sagorevanja, Boga pitaj)

ali znam sigurno da su u pitanju samo benzinski motori

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz. Tek sam se registrovao. Treba mi vaša pomoć.

Imam _Stila 1.6 16v 2002. god od zimus. U poslednjih mesec dana na tabli mi pokazuje povećanu temperaturu motora (polje - polje i po u desno). Mislio sam da mi je termostat u kvaru pa sam ga promenio.

U servisu su mi promenili termostat i termodavač. Rekli da je sa motorom sve u redu da termostat radi, da pri dijagnostici ne vidi nikakav problem i da je problem u tabli.

Juče ujutru prilikom paljenja, kazaljka je otišla u crveno polje i odmah se vratila na nulu. Upalila se crvena lampica, na displeju mi je pisalo nesto kao visoka temperatura motora, ugasite motor. Sekundu kasnije da je sve OK.

Danas sasvim normalno prilikom paljenja ali u toku vožnje kazaljka opet ide preko normalne temperature.

U čemu je problem? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce nekad i do akumulatora da bude!Stilo ima osetljivu struju i cim je malo losiji akumulator on hoce da luduje!Mada sam negde procitao da i zbog ECU hoce tako da izbacuje!Meni se tako desavalo kad palim auto a to su mu bili otprilike prvi simptomi ECU!Sto ne znaci i da je kod tebe!Prekontrolisi akumulator i osigurace mozes i kleme!

Meni je isto ispisivao visoka temperatura i skoci skala ali u toku voznje ugasi obavestenje i skala padne ili ja ga ugasim i ponovo upalim sve normalno!

Htedoh reci konektore da proveris!

Share this post


Link to post
Share on other sites

postovani molim vas za pomoc

kupio sam crom pinve za vrata pa sam htio da ih na svom stilu ugradim ali ne znam kako da ove crne plastine fabricke skinem ne znam dal se svlace cupanjem na gore ili se odvrcu nekako.nisam nasao na forumu temu sukladnu ovoj pa sam odlucio vas da zamolim da mi pomognete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor digitalne klime :rolleyes: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainteresovali ste me sa pitanjem pa sam malo virnuo i na fiatforum.com i nasao ovo. Izgleda da sam ub'o sa prethodnom pretpostavkom :animier: :

dash.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje na koje sam probao da nadjem odgovor kroz search, ali nista od toga pa je mozda ovde odgovarajuca tema da ga postavim.

Naime radi se o kupovini Stila mjt oprema je mislim activ ali lik trvrdi da ima ESP.

Kako da samostalno utvrdim da li ima ESP.

Znam jedan nacin samo cisto sumnjan da bi vlasnik bio odusevljen sa tim...... :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ! ASR i ESP su razlicite stvari t.j. funkcije!

Proverices tako sto ces pri davanju kontakta uociti sijalicu za ESP (ima negde u uputstvu kako izgleda) mrsko mi da trazim ali ti se potrudi! :laughing:

Sta su konkretno i cemu sluze pomenute "olaksice" , nacice te na forumu u odeljku za Stilo! :smoke:

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene ne mrzi, dosta ljudi vozi novije automobile a ne znaju sta sve imaju u rukama. Pa kad recimo zatrese ABS, pitaju se sta im se to raspada pri ostrijem kocenju (malo karikiram).

ESP i ASR (sto kazu nasi stari, where provided :lol: ):

ESP.jpgASR.jpg

Inace se najlakse se moze proveriti kao sto je Mijailovic P. rekao (ako zicari nesto nisu brljali :thumbdown: , sto me ne iznenadjuje na nasim placevima), lampica treba da se upali i ugasi pri cekiranju sistema. Na slici ispod levo je lampica za ESP, a desno za ASR:

dash.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja jedno pitanje, nadam se da nije već postavljeno isto, pretražih ceo forum i ne mogu da nađem odgovor :laughing: Elem, auto mi lepo povlači sa svih obrtaja, bukvalno u 2. sa 1000 obrtaja povuče, ali sam primetio da kada u drugoj pustim gas i ostavim ga da ide na ler obrtajima da malo cima i skakuće. Da li je to normalno? Buka se čuje od lošeg nosača motora koga uhvati rezonancija na 800-1000 obrtaja i tu je baš bučan, ali me malo brine ovo skakutanje. Prva pomisao mi je bila na egr, ali ne znam da li je to jer se ne dešava u vožnji već isključivo kada ga pustim bez gasa da ide. Da li zna neko uzrok? Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto pustas gas u drugoj, naravno da ce da cima ako jako sporo ides u brzini bez gasa.. :question:

kad pustis gas trebalo bi naravno da uspori, a onda malo da ubrza kad zamajac odradi svoje..ali inercija ga usporava, ne moze da ide na leru sa pustenim kvacilom iako je dizelas i ima zamajac..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Palo mi na pamet da probam jer Astra lagano ide u drugoj bez gasa. Drago mi je da nije nikakav problem na kolima, a iskreno baš se slabo razumem u dizele. Ovo mi je bukvalno prvi CR dizel sa kojim sam prešao preko 1000km :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad pustis gas trebalo bi naravno da uspori, a onda malo da ubrza kad zamajac odradi svoje..ali inercija ga usporava, ne moze da ide na leru sa pustenim kvacilom iako je dizelas i ima zamajac..

Malo sam zbunjen ovde...kako ne moze da ide u drugoj bez gasa? Kod mene ide i drugom i trecom bez gasa, sa pustenim kvacilom naravno, cak na uzbrdicama mogu da krenem bez gasa, samo sa laganim pustanjem kvacila...(npr ugao Balkanske i Prizrenske kod Moskve na semaforu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...