Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Stilo - često postavljana pitanja

Recommended Posts

Problem kod magljenja moze da bude filter klime, ali se jasno cuje razlika u zvuku pri strujanju vazduha kada se ukljuci/iskljuci recirkulacija vazduha. Takodje se cuje i zujanje motorcica koji pokrece klapnu.

Ako je to problem, onda je zesci sex oko popravke jer se skida cela tabla posto je nepristupacan. Eventualno moze delimicno da mu se pristupi kada se skine panel kod nogu vozaca pa se pored papucice gasa pogleda uvis. Eventualno sam mozes da skines dzek i pogledas ima li signal i eventualno malo cvaknes motorcic i klapnu ako su zaribali. Meni je motorcic poceo sporije da okrece pa sam ga naprskao sa nekim Cleaner-om i od tada radi bez problema. Pisali smo vec malo o tome na drugim temama pa pogledaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta lupetaju ovi iz SAT revije, što kaže onaj iz Puteva Srbije i ćorav bi video

Glupa tvrdnja

N709.jpg

Dokazi

Stilo_sediste.jpg 8_2.jpg image.jpg

stilo_09.jpg stilo_10.jpg

Serijski ISO FIX

iso_fix.jpg

Reviju nisam kupio i ne pada mi napamet dokle god ćoravi i neiformisani nazovi novinari rade.

Treba im bombardovati facebook https://www.facebook.com/SATofficial

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime, ko te dir'o ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode, kupio sam Stilo 1,9 jtd pre 2 meseca. Auto mi ne radi kao svaki dizel, vec se pri radu cuje neko pistanje. Ustvari ne znam tacno kako da opisem taj zvuk, ali je nesto izmedju pistanja i cangrljanja. :) Nemam pojma da li razumete izraz. No, majstor mi je rekao da je to verovatno lager klime. E sad to se stalno cuje, nebitno da li je klima upaljena ili ne. Prosto tako mi sljaka auto. Takodje takav zvuk ne utice na rad klime. Sljaka kao blesava. Ne verujem da je nesto krupnije, veliki servis radjen pre 4 meseca. E mene sada zanima da li je neko imao slicnih problema, i koliko ce mi ispariti iz dzepa da to popravim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime, ko te dir'o ?

Od svih mogućih krševa govedo navali na Stilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da te kosta od 5-500e zavisi sta je u kvaru i koliko blagovremeno ili neblagovremeno otklonis taj kvar. Na takvo pitanje nemoze bolji odgovor :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode, kupio sam Stilo 1,9 jtd pre 2 meseca. Auto mi ne radi kao svaki dizel, vec se pri radu cuje neko pistanje. Ustvari ne znam tacno kako da opisem taj zvuk, ali je nesto izmedju pistanja i cangrljanja. :) Nemam pojma da li razumete izraz. No, majstor mi je rekao da je to verovatno lager klime. E sad to se stalno cuje, nebitno da li je klima upaljena ili ne. Prosto tako mi sljaka auto. Takodje takav zvuk ne utice na rad klime. Sljaka kao blesava. Ne verujem da je nesto krupnije, veliki servis radjen pre 4 meseca. E mene sada zanima da li je neko imao slicnih problema, i koliko ce mi ispariti iz dzepa da to popravim?

Može biti remenica radilice,oće guma da ispuca i onda čangrlja,ja sam za šest godina koliko vozim stila dve zamenio u jeftinijim varijantama i sad sam treću stavio iz originala pa ću videti koliko će izdržati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je nesto na PK liniji, tipicno za JTD u kombinaciji sa losijim odrzavanjem ili kvalitetom pojedinih delova kod nas.

Pored ovoga sto su ljudi naveli moze biti i remenica alternatora, los PK kais... Najsigurnije je pravac kod majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan svima. Molim vas da mi posaljete preporuku prednjih i zadnjih amortizera, i prednjih i zadnjih diskova i plocica.( onih koji su se pokazali kao dobri, a ne najskuplji, i gde kupiti najpovoljnije,) Vozilo Fiat stilo, 1,9 jtd, 85 kw, 2004 god. karavan. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo da pitam nesto sto me interesuje, koja je maksimalna brzina za Stilo JTD sa 3 vrata 02/03 godiste, vidim na oglasima da postoje i od 116ks i neki od 80ks ako nije greska neka ...

 

i ako moze informacija za ove novijeg godista od 140ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verzija od 140KS mora biti 2004. godište ili mlađi. Zamenjen je pred kraj proizvodnje Stila verzijom od 150 KS.

Maksimalne brzine zavise od stanja polovnjaka koji kupiš :) i od toga koliko si ga ''natovario'' (jesi li sam u kolima, ili vas ima 5 sa punim gepekom) kada eto proveravaš maksimum. :)

 

Fabrički podaci, 3 vrata model:

 

Stilo 1.9 JTD 80 KS >>> 172 Km/h 

Stilo 1.9 JTD 115 KS >>> 190 Km/h 

Stilo 1.9 8v MJet 120 KS >>> 194 Km/h 

Stilo 1.9 16v MJet 140 KS >>> 200 Km/h

Stilo 1.9 16v MJet 150 KS >>> 209 Km/h 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan svima. Molim vas da mi posaljete preporuku prednjih i zadnjih amortizera, i prednjih i zadnjih diskova i plocica.( onih koji su se pokazali kao dobri, a ne najskuplji, i gde kupiti najpovoljnije,) Vozilo Fiat stilo, 1,9 jtd, 85 kw, 2004 god. karavan. Hvala unapred.

 

Klik na:

 

> Iskustva sa amortizerima

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43947

 

> Koje kočione pločice, diskove?

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44994

 

A, najvažniji je ovaj klik kako bi ubuduće sam sebi najlakše i najbrže pomogao, tj. sam pronašao sve ove teme:

> Korišćenje pretrage foruma - Search

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54042

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam bio ubedjen da Stilo moze da prebaci preko 200, ali drugar koji je vozio ovog od 115 kaze da njegov nije mogao da predje 200 ni u ludilu pa ja nesto nisam mogao da verujem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav...

1.Pred kraj prošlog leta dešavalo mi se da klima dok radi ,dole na dugmetu počne lampica da se pali gasi a i čuje se klikanje.Ugasim je jedno desetak minuta pa upalim i bude sve u redu jedno vreme pa opet.Zadnjih par dana sam je palio radi sve ok.Jel treba možda oprati hladnjake,ili neki senzor zameniti,freon sam kontrolisao i izvakumirao sistem i opet se dešavalo.

2.Počeo je da mi se čuje ventilator kabine na drugu i treću brzinu,jel pristupač da se skine očisti ili zameni.

3.Hoće da mi magle stakla kao da mi je crkao leptir za recirkulaciju vazduha.Jel problem to popraviti i jel može se pogledati preko diagnostike jel crkao.Dugme redovno radi al se ne primeti kad uključim da drugačije ulazi vazduh.

Stilo 2004 1.9jtd

Hvala unapred

 

 

mislim da ti je zaštekala klapna na "zatvoreno" pa ne dobivaš zrak izvana, priči istoj je moguće izvana, skinuti brisače, masku ispod šajbe a klapna se nalazi ispod zaštitnog lima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi...kako na stilu da skinem onu plastiku sa leve strane gde stoje oni silni dugmici...tu mi je lampica od alarma, pa da vidim sta se desava tu!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da treba prvo vratanca od osigurača da skineš, pa lako onda priđeš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio sam sve...skinu se vratanca sa sve stranicom do vrata vozacevih a tu konzolu sa dugmicima drza dva srafa...Uspeo sam, namestio sve i vratio. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...