Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Stilo - često postavljana pitanja

Recommended Posts

Mislim da cujem relej posle nekih 5, 6, 7 sekunde da se ugasi. 

Znaci posto su grejaci provereni, rade, da li da ga teram opet u servis negde ili da ne diram nista? Da li je uopste i moguce da crkne lampica? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tvom opisu deluje da sve radi, sem indikacije na tabli. Moguce da postoji problem sa LED ili nekim lemom, a znam i da ima strucnjaka koji npr. airbag lampicu resavaju "ubijanjem" iste. Evo kako izgleda taj Cluster na Stilu:

5.thumb.jpg.cbe564d2db63c3b08c182a21e45e5b1e.jpg led.thumb.jpeg.c38e08b90722ec3fed7b1dbc2ced6c8f.jpeg

 

Lampica grejaca mora da se upali pri cekiranju sistema, tokom te procedure se na tabli za trenutak upale sve lampice za opremu koju auto poseduje. Ako je hladnije, lampica grejaca ostaje trunku duze upaljena, ako postoji problem pocinje da blinka (obicno praceno i zutim trouglom, koliko se secam).

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno brzinsko pitanje, da li ima neko stelovanje na koju daljinu hvata daljinac? Trenutno auto moze da se otkljuca na jedan metar od vrata, baterija bi trebalo da je dobra, nisam stigao danas da cackam oko njega da vidim da li ima neka podesavanje, i ne pali zmigavce kada se otkljuca/zakljuca, fabricka je centrala, ne znam da li ima udela ali menjan je bio body comp, sve funkcionise samo te dve stvari me iritiraju, i ako ima veze stavljena je abarthova tabla, JTD motor

 

EDIT: Sta mi preporucujete da prelistam oko literature, s obzirom da volim da ceprkam oko kola ali nisam bas siguran uvek sta radim hteo bih da se informisem oko svega pre nego sto bude kasno, nesto sam listao vec od literatura, ali nedovoljno :) i ako moze neko da me uputi na temu za onaj grejac sto su neki stilici imali, po recima vlasnika ovaj stilo ima to ali je izgleda riknulo ove zime.

Inace postao sam vlasnik jedno stila JTD, bice predstavljanje ali kroz par dana, da ga malo sredim :) 

Edited by MiloshShomy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa i Omega za samostalne radove - skini i instaliraj eLearn za Stilo (ili pokreni ISO preko nekog virtuelnog drive). Imas ovde sve detaljno objasnjeno:

 

Za "najgluplje" laicke stvari oko osnovnih podataka imas Korisnicko uputstvo:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009215.pdf

 

Ako mislis na dodatni elektricni grejac kabine, ova tema:

 

Sve sto te zanima vrlo lako ces ubuduce naci koriscenjem pretrage foruma ;) . Stilo smo raskupusali u sitna crevca ima vec skoro 10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eLearn sam skinuo ali se ne snalazim bas najbolje, moram nekad kad imam vreme da sednem i da udjem svuda gde se uci moze, ono uputsvo sam prelistao, tu ima samo osnovne stvari koliko sam video, a sad cu da prelistam temu za grejac :)

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MiloshShomy Koliko sam upoznat, nema štelovanja. Prijemnik je negde u prednjem delu automobila. (ispravite me ako grešim) 

Migavce moraš aktivirati na dijagnostici, trebaće ti security code.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda sam u problemu ako nema stelovanje za domet, mislim nije to nista strasno ali sam navikao da otkljucavam kola na 50m, sto iz stana da neko uzme/ostavi nesto u kola sto da ne moram da stanem ispred vrata i otkljucam, vec samo hvatam kvaku i ulazim :) za vikend kacim dijagnostiku i krecem sve redom da stelujem, sta moze i sta ne moze :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, ima opcija test table, gde se popale sve lampice, sve kazaljke odu do kraja i vrate se i displej ispisuje svasta....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamjenio sam donja dva nosaca motora na fiat bravu 1.9 110kw,2007.

e sad,tu i tamo neki put na paljenju (ne svaki put) kao da nesto lupi.zamajac nije jer je zamjenjen.

koji su simptomi nosaca motora onog ispod akumulatora?

još jedno pitanje,kada sam mjenjao stabilizator štangice,skinuo sam obje stare i kada bi rukom lupio po balans štangli cuo se kao neki lim!? 

to mi se desava i u voznji tu i tamo.ima kakva zastita ili tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, bio sam i majstor kaze da je lampica za grejac pregorela. Da li se isplati da se sredjuje to ili da nastavim da teram ovako? 


I jos nesto, od kad sam kupio auto kada dam kontakt na ekranu mi ispisuje ASR failure i upali mi zuti trougao sa znakom uzvika unutra. I taj znak uzvika stoji uvek tu kad je auto upaljen. Pokusali smo da izbrisemo tu gresku i nije htelo. Zasto? Da li treba posebna dijagnostika za brisanje ASR greske ili nesto drugo? 

Da li ce praviti problema na tehnickom zbog tog trouglica? Sta je resenje? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto ne verujem tj nelogicno mi da crkne samo ta lampica pored ostalih koje stalno svetle a plus su j diode sve u tabli. Mislim da mozes da vozis tako jer kada ima problem oko grejaca pored lampice pali i zvucno upozorenje i ispisuje gresku na ekranu, pa sad kako hoces

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda definitivno da promenim majstora. 

Ako grejaci ne dobijaju struju, da li uopste mora da mi ispise gresku neku na ekranu? I da li opet mora da svetli lampica? 

Tacnije to sto je on proveravao varnice ne znaci da dobijaju struju koliko sam shvatio. Sta ako grejaci ne rade lepo a ne ispisuje gresku? Zbunjen sam, da nije relej mozda?

Edited by Magnus

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/4/2018 at 9:48 PM, MiloshShomy said:

Onda sam u problemu ako nema stelovanje za domet, mislim nije to nista strasno ali sam navikao da otkljucavam kola na 50m, sto iz stana da neko uzme/ostavi nesto u kola sto da ne moram da stanem ispred vrata i otkljucam, vec samo hvatam kvaku i ulazim :) za vikend kacim dijagnostiku i krecem sve redom da stelujem, sta moze i sta ne moze :)

Ako prislonis kljuc uz glavu, slepocnicu, otkljucava na duplo vecoj daljini, cak mozda I dalje. Radi provereno, probaj 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Magnus said:

Sta ako grejaci ne rade lepo a ne ispisuje gresku? Zbunjen sam, da nije relej mozda?

Javlja gresku i za relej i za svaki grejac pojedinacno. Blinka lampica grejaca, ispisuje se poruka "Preheat Fault" na boardu, uz dodatni zuti trougao. Imamo posebnu temu o grejacima na JTD, pa mozes tamo detaljno da pogledas. Na osnovu svega sto si napisao, deluje mi da je problem sa samom LED u tabli, mozda je samo lem u pitanju... Koliko sam shvatio, tebi se uopste ne pali lampica cak ni pri inicijalnom cekiranju sistema? Da ne kopam po netu, znam da imam svoj video, motaj na 0:47 i vidi kako to treba da izgleda na ispravnom JTD:

 

18 hours ago, Magnus said:

I jos nesto, od kad sam kupio auto kada dam kontakt na ekranu mi ispisuje ASR failure i upali mi zuti trougao sa znakom uzvika unutra.

Pokusali smo da izbrisemo tu gresku i nije htelo. Zasto?

Da li ce praviti problema na tehnickom zbog tog trouglica? Sta je resenje? 

Mozda da se otkloni uzrok problema, ako postoji :) ? Imamo posebne teme i za ASR i za grejace, koristi Search foruma, za Stila je sve do detalja objasnjeno za ovih 10 godina.

A jedan od ciljeva foruma je i edukacija i da budemo bezbedniji na putu (bar ja tako gledam), a ne da gasimo lampicu zbog tehnickog pregleda. Sta ako ti sutra zatreba ASR ili ne daj Boze ESP, ciji je ASR sastavni deo...?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/6/2018 at 11:55 AM, Ivan said:

Javlja gresku i za relej i za svaki grejac pojedinacno. Blinka lampica grejaca, ispisuje se poruka "Preheat Fault" na boardu, uz dodatni zuti trougao. Imamo posebnu temu o grejacima na JTD, pa mozes tamo detaljno da pogledas. Na osnovu svega sto si napisao, deluje mi da je problem sa samom LED u tabli, mozda je samo lem u pitanju... Koliko sam shvatio, tebi se uopste ne pali lampica cak ni pri inicijalnom cekiranju sistema? Da ne kopam po netu, znam da imam svoj video, motaj na 0:47 i vidi kako to treba da izgleda na ispravnom JTD:

 

Mozda da se otkloni uzrok problema, ako postoji :) ? Imamo posebne teme i za ASR i za grejace, koristi Search foruma, za Stila je sve do detalja objasnjeno za ovih 10 godina.

A jedan od ciljeva foruma je i edukacija i da budemo bezbedniji na putu (bar ja tako gledam), a ne da gasimo lampicu zbog tehnickog pregleda. Sta ako ti sutra zatreba ASR ili ne daj Boze ESP, ciji je ASR sastavni deo...?

Da, kad dam kontakt, lampica grejaca se uopste ne pali nikad ni na sekundu. 

Majstor je uradio nesto da proveri da li ce ispisati gresku kada ima neki problem sa grejacima, kaze nista ne reaguje. Mogu sva 4 grejaca da ne rade na ekranu nece ispisivati nikakvu gresku:blink: 
On predlaze da vozim tako posto kaze da su grejaci u funkciji. Onda ispada da nije do same lampe u tabli cim ne ispisuje gresku. Kao ECU da ne registruje postojanje grejaca. A pali bez problema po bilo kom vremenu. 

Ja ne znam ni kada da startujem motor posto nemam evidenciju pomocu lampice, obicno sacekam 5, 6 sekunde pa upalim

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav za sve forumase.nov sam na forumu a imam problem i trazim resenje da nije litar benzina i sibica.

vozim stilo karavan 1.9 jtd karavan 2005 godiste. ponekad ne stalno ujutro i u toku dana kad ga upalim menja brojeve obrtaja a u voznji kao da se gusi i desava se kad usporim i noga na kvacilu da mi se ugasi.

u toku voznje jednostavno se gusi stisnem kvacilo isturiram i nastavim dalje. e braco to je moj problem ako mozete pomozite

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, bane011 said:

pozdrav za sve forumase.nov sam na forumu a imam problem i trazim resenje da nije litar benzina i sibica.

vozim stilo karavan 1.9 jtd karavan 2005 godiste. ponekad ne stalno ujutro i u toku dana kad ga upalim menja brojeve obrtaja a u voznji kao da se gusi i desava se kad usporim i noga na kvacilu da mi se ugasi.

u toku voznje jednostavno se gusi stisnem kvacilo isturiram i nastavim dalje. e braco to je moj problem ako mozete pomozite

zaboravih da ka zem da kad mi se ugasi na displeju mi ispise nesto oil pressure stop engine ili tako nekako.

hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, imam jedno pitanje, auto ide vuce sve lepo, kad ga ugasim odejdnom osecam vibracije cele kabine, i kad je u leru osecam vibracija volana,  kako mogu znati da je plivajuci zamajac ili samo nosaci? mislim kad je u leru i pritisnem kvačilo zvuk se ne menja. Samo kad ga ugasim trese se celi motor i kabinaž

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo,,,zato nema u desnom...još ako uspem da dobijem odgovor za šupljinu pored kontakt brave i zadebljanje na okviru kedera prednjih vrata što se vidi spolja ...? Zaista me zanima. (Stilo je u pitanju)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjalo bi sliku neku da okacis (ne svoju vec toga sto te zanima)...ja licno ne znam po opisu da ti kazem, ali slika ce mozda malo da razjasni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...