Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Stilo - često postavljana pitanja

Recommended Posts

Pa gurni u one 4 rupe 4 zice, ne moze da se napise drugacije :D debljina bese kao npr zica od tocka na bicikli. Ja sam skidao letos i gurnuo sam sta sam stigao samo da je odg velicina

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pokusavo sam vise puta, cak uzeo od vesalice za odecu one zice i nece pa nece. Samo da ga izvucem na silu pa da nesto sjebem. Iskreno ne znam kako da vadim. 

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zice moras gurnuti do kraja u sve 4 rupe, da otkači žabice i lagano povuci, mora da može. Nemoj na silu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zica treba da oslobodi kopcu... Kod Stila se retko desava, ali ako je bilo koja od 4 kopce zalomljena ili iskrivljena, onda je veselo.

 

FIAT-STILO-radio-kasetofon_slika_XL_50302845.thumb.jpg.8dc68d84e8ca5d2ef3be71a3291ea95b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diraj, sto da ne diras samo nemoj to sto kazes da ces na silu jer ne mozes na silu da ga izvadis nikako. Samo mozes da odvylis prednji deo radia

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da te obeshrabrim, nije mi to namera. Samo navodim sta moze da bude problem u najgorem slucaju, ali i to se sredjuje.

Pokusaj ti opet lepo sa zicama odgovarajuce duzine, oseti se kada se pogura kopca. Zato sam ti i ostavio sliku iznad da vidis sta se tacno desava kada se provuce zica.

Jedino ako ne skidas cisto iz radoznalosti :) , u sta sumnjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari jel ste negde u vojvodini mislim blizu subotice da navratim do vas pa da mi pomognete, ovaj mi je prvi auto a imao sam problema sa njim. Da vam kazem necete verovati. Bio kod jednog majstora u jul da zamenim nosac motora donji, ja sam prvi vlasnik uvezo ga licno iz belgije. Uzeo ga od Belgijanca ne od Rumuna ili nekog placa. Sve je bio redovan servisiran. Sve je na njega originalno. Ja vodio kod tog majstora zbog nosaca. Covek mi zamenio menjac u julu stavio od fiat puno 1.9 jtd 59kw. I posle toliko vremena menjac blokirao. Pa sam se mucio 2 nedelje sa jednim drugim majtorom oko menjaca iso u indjiju kod pedje i svaka mu cast pedja ispao fer i korektan. 

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se mucio, elektricar kao ne moze tamo vamo 30 eura mi je trazio da ubaci usb emulator a ni 2 minuta posla. Ja sam se mucio danima ali sa pogrešnim zicama. 

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sta bre 30€? Jel imas USB emulator? Sam ubacis, provučeš iza kabl, staviš u pregradu iznad kasete.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, sve sto ti treba oko stila u buduce prvo procitas ovde oa onda resavas sta i kako. Kakvih 30e :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo. Ovako, imam pitanje u vezi lampice grejaca. 

Kada dam kontakt lampica grejaca se nikad ne pali, ja uvek sacekam neko vreme i onda zaverglam, uvek upali auto bez ikakvih problema i na -10. Do cega moze biti, gejaci provereni, svi rade. 

Stilo jtd 80 konja Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako radi. Grejaci svakako odrade svoje jedan odredjeni period. Za 6god kako imam stila, zadrzao mi je jednom lampicu ( onalo kako su stari dizeli radili) i to sam bio na planini, extremni minus je bio :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Da ne diram nista? Ipak me cudi, koliko sam video na svakom stilu se lampica grejaca pali kad se da kontakt. Koliko dugo da cekam da oni odrade posao? Otprilike posle 6, 7 sekunde pokusam da ga upalim, uvke je ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sad da li sam te razumeo, upali se na sekundu i ugasi ili ti se uopste ne upali?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sto bi to mogao da radi, mozda ce se javiti neko ko zna. Grejaci da ne rade izbacio bi gresku na ekranu i blinkala bi lampica 20-ak sekundi. Proveri svakako da li pali grejace, vidi na kablu od nekog grejaca da li dobija struju kada das kontakt i kada ih gasi jer to sto on pali tako i na minusu ne mora da znaci da rade. Jtd pali bez grejaca bez ikakvih problema i po minusu.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li mogu nekako da cujem kada grejaci odrede posao? Da li se cuje zujanje neko ili slicno? 

Majstor je proveravao grejace da li bacaju struju, varnice ili kako to sve ide i okej su bila sva 4. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...