Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Stilo - često postavljana pitanja

Recommended Posts

Gde mogu da se nabave srafovi i spojnice za prednji branik od Stila.Poceo je da se odvaja a zapekli su svi srafovi pa hocu da ih odsecem i da stavim sve nove.Jel ima negde ta sema koji mi sve trebaju i gde mogu da ih nadjem.Auto je Stilo sa 5 vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bi neko mogao da mi pomogne bio bih mu do neba zahvalan :) naime vozim stila karavana i po nekad mi se palila zuta lampica sijalice i provalio sam da jedna od sijalica tablice ne radi ali kad bih je malo cacnuo proradila bi. juce mi se to ponovo desilo i uobicajno cimanje nije uspelo pa sam probao da promenim sijalicu,medjutim nista.znaci jedna radi a druga ne. posto imam vremena uspeo sam da skinem komplet tu plastiku u kojoj se nalaze sijalice(malo je komplikovano ali ne preterano)e sad ne znam sta dalje da radim posto je ta plastika zalepljena jako cvrsto i ne moze se doci do zica i plocica.trazio sam po oglasima alli niko ne prodaje to komplet,ima plocica samo za stila 3v i 5v a za karavana nigde. pomagajte poludecu od pistanja treperenja.sta je pametno uraditi??

citao sam na nekoj drugoj temi da je neki clan uspeo da rastavi tu plastiku skalperom ali mi to nije bas jasno posto je bas bas cvrsto spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Imam fiat stilo, a veoma lose se razumijem u auta ili bolje reci prakticno nista ne znam, bez da zamijenim gumu. E sad okinuo mi se kais, pa ne znam je li zupcasti kais ili kais od alternatora, posto mi pokazuje na tablu da ima greska sa alternatorom. Evo slika 

 

zza7150.jpg

 

Unaprijed hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nikola991

 

PK kaiš je u pitanju ili kako ga ti zoveš alternator kaiš. 

Nemoj slučajno startovati motor jer se lako može desiti da ti komad odleti pod zupčasti i da napravi belaj. Ili ave parčiće makni pre startovanja (mada češ to teško uraditi) ili auto na šlep pa kod majstora.

Takođe prekontroliši sve remenice na PK krugu jer je vrlo moguće da neka od njih "baca" i da je zbog toga kaiš otišao u froncle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas otvorim haubu, bacim pogled na turbinče, a ono malo masno. Nije puno, vidi se lepo onaj garret natpis al ima malo masnoce. Crevo do nje je malo vise masnije. Auto ok vuce, nema plavog dima, izbaci jako malog crnog dima pri naglom dodavanju gasa, bukvalno sekundu dima i to je to. E sad, ovde neko na forumu napisa da je bolje odmah remontovati turbo, cim se pojave simptomi, nego cekati da se stanje pogorsa. Zanimaju me vaša misljenja, da li je normalno da malo slinavi tu kod turbine itd... Ako sam omasio temu, neka mod prebaci u odgovarajuću. Sportski pozdrav i svako dobro :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staro je to vozilo, normalno je da bude po malo slinavo al ovako preko tastature to ti ne znaci mnogo :) Ako nemas neke druge simptome tipa potrosnju ulja, cudan zvuk il seckanje neko trebalo bi da je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od zamene do zamene spusti se jedna  tačkica na bordu i ti obicno na oko 9 - 10k km, tacno pred zamenu. To je otprilike 1 - 2 mm na meracu manje. Lepo vuce, ne trokira, cuje se blagi huk od 1800 obrtaja pa na vise... Jedino sto mi je dva puta upalio check engine kad sam proleteo kroz baru po kisnom vremenu, greska je overpresure valve. Obrisano i nije se vise javljalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, bebaneSine said:

Jedino sto mi je dva puta upalio check engine kad sam proleteo kroz baru po kisnom vremenu, greska je overpresure valve.

Imas li suspleh (ako ne obavezno nabavi)? Ne bi trebalo bas tako lako da se desava.

Po ovome pretpostavljam da je Stilo pre restyle u pitanju. Ako cesce zeza zbog vlage, lako se resava tako sto se overboost mrdne gore na kuciste akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam suspleh, stilo je prva verzija, 2002. Desilo mi se 2 puta i to uvek po kisi i kad naletim na vodurinu neku. Upali na par sec, ugasi i zapamti gresku. Overboost je ona pastetica kao, kod turbine? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, pogledaj desno nize ka susplehu, na njega idu vakuum creva i konektor. Ovako izgleda kada se izmesti na kuciste akumulatora (ako pravi probleme zbog vlage):

overboost.thumb.jpg.344a10047a557abd1ec5d9f7112a3e89.jpg

Imamo i temu o istom, da ne offujemo ovde:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,imam jedno pitanje u vezi Stila.

Interesuje me ona funkcija na bordu "Audio Rpt" kad je ukljucena,da li funkcionise samo kod fabricke muzike,pa onda izbacuje nazive izvodjaca i pesama na bordu ili radi i kod obicnog cd pleyera?

Meni je fabricka muzika pokvarena,pa sam umesto nje ubacio Pionirov cd pleyer.

E sad,kad mi je ukljucena funkcija Audio Rpt,na bordu mi se nista ne ispisuje.

U cemu tu moze biti problem?

Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ide preko CAN-a, tako da verujem da radi samo uz fabričku. Eventualno ako ima neki aftermarket da radi preko CAN-a ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkla mi benzinska puma na Stilu 1.8 16v

 

 

Koja je varijanrta jel ide cela nova ili polovna, ili neki ulozak samo ili nesto trece ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam stila1.9 jtd i problem sa tablom, pocela je da sveti ko novogodisnja elka , trepka ko da gubi kontakt ali to ne smeta na rad motora ili druge funkcije ( svetla , brisaci) samo tabla (dashboard) tako reaguje kao da gubi kontakt ! bio sam kod mehanicara da mi to resetuje ali dzaba opet isto . primetio sam da to radi i dok je ugasen motor znaci non stop trepka tabla! ako neko zna sta je problem molim vas da mi date neki savet jer je sve cesci problem . hvala puno   trajkoski_g@hotmail.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje: gdje se nalazi  ono što svira za grešku? Imam  osjećaj kao da zvuk dolazi negdje oko obrtomjera....??

:mellow:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javice ti se neko samo strpljenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

desava mi se sljedece:

upalim auto i radio mi radi samo na visokotoncima (bez baseva) i vozim se jedno 5min i onda radio proradi.jedino ako opet upalim auto zna se desiti da prorade zvucnici.

znaci to se desava samo dok slusam radio.ako prebacim na cd sve je ok!

nije neki kvar (nadam se) ali ke iritantno.

zna netko kako rijesiti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam odgovor na prethodno pitanje, a imam jedno još.
Tasteri automatske klime da li se lako vade i kako, pošto ima "prljvštine" garant od onog spreja za sjaj što ga nemilice prskaju svuda, teško prebacujem gde da duva...
Da li se tasteri mogu vaditi sa spoljne strane .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...