Jump to content
FAS Goran
berni1756

Fiat Punto 1.2 16v - trokira, loše radi motor

Recommended Posts

22 hours ago, Rile_bg said:

@bokija za euro 3 su dcpr8e-n, za euro 2 dpr8e, a za euro4 ne znam tacno koje su.

@bojan_ejbrealobre to crevo je 500-700din, zameni ga.

Covek objasnio.Samo jos da vidis koji EURO ti je motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nista ne mogu da odradim zbog vremenskih (ne)prilika :D

Nadam se da nije zveknuo ECU, s obzirom da se u voznji ponasa normalno da li mogu da iskljucim mogucnost da je komp vrisnuo? Ovih dana sam ga palio i na radnoj temperaturi je sasvim normalno funkcionisao, izgleda da se to javi samo kad je bas vruc motor duze vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

UPDATE : Momci, stavio sam stare svecice sa kojima je lepo radio , mnogo je bolje ali i dalje cupka /trza u leru.. kad je vruc ne toliko kao pre ali dosta primetno

 

Sutra cu zameniti centalni nosac motora i kvacilo pa cemo videti da li ce biti nekih promena 

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj motor ne trpi modifikacije.postuj ga po fabrici i ide ko zmaj.izizetno osetliv naelemente paljenja

sve iz licnog neiskustva

 

ustedi sebi pare i trud.vrati na ngk svece po fabrici a onda ako ima problem resavaj dalje.ni bosh sa 66 krakova ti nece dati nista.taj motor ide samo na fabriku.menjati bilo sta je gubljenje para i vremena.sve sam to platio novcem i zivcima i znam o cemu pricam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se i ja sam izmisljao toplu vodu uzeo Eyquem a bile su original NGK u njemu koje su najbolje i normalno vratio se na njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam kablove tesline posle jednog skidanja nisam mogao vise da ih vratim jednostavno spadaju sa svecica u toku voznje, shvatio sam da bih najvise ustedeo da sam kupio original makar kostali  troduplo 

Edited by bojan_ejbrealobre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet, dakle situacija je ista i posle zamene kvacila, nosaca motora, ciscenja klapne, druge svecice, drugi kablovi druga bobina, opet ista situacija.. Znaci sve okej radi ali kad se duze vozi vruc motor podrhtava samo u leru  (ne radi mirno  i promeni se zvuk) probacu da snimim to nekako, sumnjam na dizne inace dijagnostika izbacila par "nepoznatih" gresaka 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam fiat punta 1.2 16v sporting 2002  i da takodje ja sam pocetnik pa isto tako se i sikiram da  ne bude ko zna sta sa kolima.Upalim krenem sve lepo  i kad ubacim u  2 3 ne znam ni ja koju vec posle 2000 osecam da pocinje da se muci da probije do 3000 obrtaja .pocinje da malo secka i jednostavno stisnem papucu do kraja ono jedva nekako probije ali bas se puci i secka . pomagajte molim vas ,HVALA UNAPRED!!!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alki

 

Koliko dugo je taj Punto kod tebe...jesi li mu radio nešto od servisa, pregledao/menjao možda svećice nekada?

Baci pogled (sada nakon spajanja tema) i na sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sa na dijagnostiku i rekli mi tipa nesto za ubrizgavanje goriva 

 

On 2/5/2019 at 9:22 PM, neshaoct said:

@Alki

 

Koliko dugo je taj Punto kod tebe...jesi li mu radio nešto od servisa, pregledao/menjao možda svećice nekada?

Baci pogled (sada nakon spajanja tema) i na sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

kupio sam ga pre nekih 20 dana  i prvih par dana je bio odlican .sad ne znam tacno sta je sve uradjeno  ali opet ne znam sta da uradim  plasim se da ne bude ko zna koliko skupo i da ne bude nesto do motora .motor po hladnoci pali na pola kljuca ne cuje se ne duva nista .prijatna voznja sem toga i sto mi u kabini smrdi na ne znam kako da vam objasnim ko da ulje gori ili sta vec bas ubija taj smrad i to sto ume ga se gusi .ja bi stv voleo da vas ne ometam ali stv mi treba neko iskustvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

pf nisam proverio ali mislim da je od prilike 8 l   ,ne trosi on puno nego eto .odveo sam kod majstora i rekao mi je da dodjem cak u ponedeljak.Ali opet evo sad sam dosao sa puta od 45 km i dok je bio hladan radio je odlicno .posle 15 min opet isti slucajj pocinje da se muci i pocinje polako da se gusi .ja pupucu ddo kraja on jedna ali jedva u 5 brzinu dodje do 3000 obrtaja.a da nije to sto sam ja sipao u neku flasu gorivo tu je bio antifriz malo ali bas malo .da nije zbog toga poceo da gusi ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18.3.2018. at 10:02 AM, bojan_ejbrealobre said:

Evo mene opet, dakle situacija je ista i posle zamene kvacila, nosaca motora, ciscenja klapne, druge svecice, drugi kablovi druga bobina, opet ista situacija.. Znaci sve okej radi ali kad se duze vozi vruc motor podrhtava samo u leru  (ne radi mirno  i promeni se zvuk) probacu da snimim to nekako, sumnjam na dizne inace dijagnostika izbacila par "nepoznatih" gresaka 

Jesi resio problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetli mi sijalica chek engi engine kad je sladna ili normalne temperature  zna da radi na 3 klipa kad dignem obrtaje radi normalno ne čuje se auto radi mnogo smireno  ne znam dali je so svećica  kablova. Bombinu sam menjao. Bilo je dobro nekih 10 km opet je krenulo nekad  čupka na 3  nekad ne. Znalo je na vožnju da okrene na 3 klipa da radi  pa dok ga ne turiram na 6 Ilijade obrtaja pada okrene na 4  šta vi mislite vaše misljenje

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...