Jump to content
FAS Goran
berni1756

Fiat Punto 1.2 16v - trokira, loše radi motor

Recommended Posts

2 hours ago, pedjabj said:

ili su mi dali pogresne

 

2 hours ago, pedjabj said:

Inace su bile 800 i nesto, skoro duplo od ovih NGK koje se prodaju u Kitu...Znaci da sam pukao 3200 i vise za totalno biiip.Bosna svecice vise predju.I to ne original.

Verovatno su ti dali pogrešne tj. za 1.2 16v pošto je ta cena za njegove svećice DCPR 8EN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je moguce...i da su mi dali pogresne, ali 7000 km iliti 7 meseci je auto radio besprekorno.Valjda bi se ta greska odmah pokazala.

Zavisno od obaveza, pa da ne obecavam tacno kada cu, slikacu racun i postaviti ga ovde.Mogu da slikam i svecice.Kutije mi je bacio plinadzija koji ih je i ugradjivao.

ps...

Iste te svecice u Kit Komercu su 400-500 dinara.Ali je plinadzija insistirao da idem kod uvoznika, uzmem original i da na njima pise Japan, ne France ili nesto drugo.E kada pise nesto drugo, te iste svecice su oko 400-500.

 

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na zadnjem servisu stavio Beru svecice, bacio sam kutiju pa ne znam oznaku tacno. Ali mislim da je pisalo made in Germany i uvoznik firma hemteks ili slicno...placene oko 400+ din po komadu. . I za sada je sve ok..malo sam presao pa nisam merodavan ali mi se auto znatno bolje ponasa i startuje. Bobina je Bosch,stavljena nova u novembru prosle godine.

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo,probacu da stavim slike...

 

IMG_20160826_133135.jpgIMG_20160826_133140.jpgIMG_20160826_133159.jpgIMG_20160826_133556.jpgIMG_20160826_133602.jpg

 

Nadam se da ce se nesto videti na slikama.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam,ali mi plinadzija skide Denso koje su presle 4000km i insistirao je na ovim.Bas sam se zahebo.Nije kinta toliko,vec cimanje i onaj osecaj da nemas siguran auto.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz.Novi sam ovde na forumu a i novi vlasnik punta 1.2 16v, 2002 god.Nadam se da necu popiti kritike ako sam omasio mesto obracanja..pomozite mi onda..

Problem,pitanje: prilikom voznje kada duze zadrzim kvacilo kod menjanja brzine,sporije sve odradim, rad motora mi obori na nekih 500 obrtaja i onda odmah podigne na normalu oko 800-8500..da li je to neki problem ili to tako treba mada mislim da bi trebao rad motora da mu padne na normalu oko 850 obr.kod saltanja brzina sporijeg?

Drugi problem, u brzini recimo prvoj ili drugoj, bez gasa kada ga pustim da ide on onako ljulja,kao trzucka lagano, ne ide ravnomerno bez tih ljuljanja??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da potvrdim u vezi mog problema oko padanja obrtomera na 500 kad pustim gas..ociscena ta klapna iii nema da mrdne rad sa neki 850o/m, znaci sad radi bez greske..

Inace promenjene i svecice..ali klapna je uztok bila..

Hvala na savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre neki dan oprao dizne ultrazvucno, ociscena klapna gasa i step motor, ali to nije pomoglo sto se tice obrtaja, i dalje blago varira izmedju 600 i 650 na leru.

Da pomenem da su pre toga stavljene nove svecice i kablovi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta bi to moglo biti onda..ja sam dosta jos neupucen jer odskora vozim punta..mada sam  iznenadjen koliko mi se dopao autic..ii meni je taj ler rad kad pustim gas padao na nekih 500 o/min pa se nekad zadrzi tu kratko i vrati se na 850 sto je ja mislim normalan rad.

Nekad kad padne rad sam ponovi par puta gore dole i smiri i nerviralo me to jer nije to uredu..i ciscenje klapne resilo,sad miruje,tacno radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari imam jedan problem koji me zivcira u vezi kablova. Auto je poceo da radi na 3 cilindra, skinem poklopac kad imam sta i da vidim, vec par puta mi kabal spada sa svecice i iskace, svecice su nove stavljene pre 100km NGK i dobro je sve postavljeno..  Zbog cega se to desava ima li neko predstavu? Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, imam problem... zamenio sam sve moguce na puntu ...i odradio sam juce veliki servis i zamenio dihtung glave...desilo mi se u voznji  da je promeni zvuk i radi kao peglica na 500obrtaja...i cim se ohladi radi normalno dok se ne zagreje...pa me interesuje sta bi moglo da bude...:)))

 


 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je veoma siroko,dali je glava nošena na ravnanje i dali je rađen hidro test,?Kačenje na dijagnostiku i praćenje parametara bi možda nesto otkrilo.Drugo pitanje je zasto menjan dihtung i kako se ponašao pre toga?

Postoji mogućnost da je prilikom radova na velikom servisu oštećen senzor radilice,bregaste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, isto je u pitanju 1.2 16v, situacija je sledeca, imao sam problem sa kablovima tj jedan je poceo da spada sa svecice, prilikom zamene kablova zamenio sam svecice i bobinu da budem miran. Kada dostigne radnu temperaturu auto ima jako nestabilan rad u leru, obrtaji su mirni ne osciliraju. Auto super vuce, ali kad stanem na semafor tu nastaje patnja, auto radi nestabilno, zvuk motora se totalno promenio kao da radi na 3 cilindra i trese/cima dok obrtaji miruju. Juce sam ga podigao na dizalicu i video da se centralni nosac " reket " raspao skroz, da li se zbog toga auto tako muci u leru ili je nesto drugo u pitanju? Hvala ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kada se odvalio tj raspao reket pri kretanju je bas cimao. Jeste i u leru malo ali nista strasno s obzirom na sta je nosac licio...

Da li ti zatrese kada dodas gas na leru? sad sam se setio da je meni malo ljuljao.

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, cuore_sportivo said:

Meni kada se odvalio tj raspao reket pri kretanju je bas cimao. Jeste i u leru malo ali nista strasno s obzirom na sta je nosac licio...

Da li ti zatrese kada dodas gas na leru? sad sam se setio da je meni malo ljuljao.

Auto super vuce i ne trese pri kretanju, samo u leru radi ocajno muci se, mozda da detaljnije ocistim klapnu gasa jer sam prskao sprej dok je auto bio ugasen pa je mozda nisam dobro ocistio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svecice su zamenjene pre 500km kablovi pre neki dan i bobina pre neki dan isto.. svecice su DCPR7E-N 10 NGK, do sada sam klapnu cistio samo povrsinski, da li smem da je skinem skroz i onda lepo i pozadi da ocistim, necu dirati leptir da se ne poremeti, auto je radio normalno ovo je juce pocelo da se desava

Edited by bojan_ejbrealobre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi siguran za model svecice.Ti motori imaju vise modela i nisu kompatibilni.Znam iz svog iskustva.Do 2003 je DCPR8E-N_A3  recimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, bokija said:

Jesi siguran za model svecice.Ti motori imaju vise modela i nisu kompatibilni.Znam iz svog iskustva.Do 2003 je DCPR8E-N_A3  recimo...

Kupljeno u kit komercu, davao sam saobracajnu i izasao je ovaj model svecice, upravo sam na crevu iber lafua nasao pukotinu/rupu, da li je to mozda problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda.KIT i nije referenca...mene su tako presli i AP Sportu.Samo jedna znamenka.Dali mi za 1.2. 16v euro 3 a moj je bio 2.Isti problem sam imao.Hteo sam da zapalim auto.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, bokija said:

Mozda.KIT i nije referenca...mene su tako presli i AP Sportu.Samo jedna znamenka.Dali mi za 1.2. 16v euro 3 a moj je bio 2.Isti problem sam imao.Hteo sam da zapalim auto.

 

pre nego sto kupim nove testiracu sa starim svecicama, pre svega cu ocistiti klapnu.. javljam sta sam uradio, hvala na vremenu koje si izdvojio da pomoges :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti motori su sjajni,ali osetljivi na sistem paljenja...cudo bozije.Trebalo mi mesec dana da utvrdimo gresku.Jer smo uvek polazili od pretpostavke NOVE SVECICE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...