Jump to content
FAS Goran
urkozamanje

Punto mk2 1.9D - Ulje, filteri, kais

Recommended Posts

Kao prvo pozdrav svima i drago mi je sto sam se prikljucio vasoj forum porodici, vec sam dosta postova procitao i dosta toga naucio :)

Juce sam kupio puntica 1.9D bio van pa prebacen na putnicki. Auto izmedju ostalog ima svoju servisnu knjizicu od 2005(od kada je uvezen) do dana danasnjeg, tj. do kada mu je radjen zadnji servis pre par meseci. E sad interesuje me posto cu da mu menjam ulje i filtere koje ulje da sipam u njega, i koje filtere da stavim. Gledao sam u AP Sportu ali tamo ima vise vrsta pa ne znam sta da kupim. A sto se tice zupcastog kaisa interesu je me ima li potrebe da ga menjam sobzirom da u servisnoj knjizici pise da je zamenjen pre oko 17.000 km a citao sam da je preporuka da se menja izmedju 60.000 i 90.000 km. Covek od koga sam kupio auto je pukovnik (pedantan covek) tako da ne verujem da ga je kidao nesto i cimao.

Drugo pitanje je da li ima na nekom od otpada u BG da se kupi nosac zadnje police i koja bi bila njegova cena(okvirna). Policu cu sam da pravim pa mi ona ne treba.

Unapred sam svima zahvalan na odgovorima.

Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro nam dosao Marko. Za pocetak probaj malo da pretrazis forum, posto je na skoro sva tvoja pitanja vec odgovarano ranije.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Nasao sam za ulje, ali nisam nasao za obicnu naftaricu vec samo za JTD, za filtere ama bas nista nisam nasao, a za kais sam video od 60.000 od 90.000 pa sam hteo samo da mi neko potvrdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje: Selenia TD

Filter: nemaš neki poseban, tj. možeš bilo koji za Punta 1.9D...ako već hoćeš da biraš, traži klinov filter.

Kaiš: zamenski može najviše do 60.000 ili 70.000 Km i glavni problem je što njegovi španeri i ležaj ne mogu duže da izdrže, a ne sam kaiš. Drugim rečima, ako veruješ da je taj zamenjen pre 17.000 Km, pogledaj samo i datum zamene, jer se kaiševi menjaju ili nakon pređene kilometraže, ili na osnovu njihove starosti, naročito ako auto nije izlazio iz gradske vožnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje bi bilo odraditi veliki servis za pocetak,tu idu jedan spaner i jedan roler,vodena pumpa obavezno i kais.a za vremenski interval izmedju velikih servisa je oko 50000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e zato sto ide ona preko kaisa zupcastog,i ja sam hteo da je ne menjam, al mi je majstor rekao da i ona ide u kompletu. ona je oko 2000 dinara. a ulje,najbolje je selenia turbodizel. nek te sa srecom sluzi punto,okaci i neke slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ok, videcu sa mojim majstorom da sve to zavrsimo da me ne boli posle glava :p Cim mi se odradi servis, posle ga vozim da mu stavim centralnu i alarm, plaknem ga i stizu slicice.

Hvala vam na odgovorima i savetima. Bice jos pitanja ali otom potom :)

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...