Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
MilanLaki

Opruge za Punto

Recommended Posts

Pa vazi, samo kazu ljudi da riknjavaju stock amorti ako se ide vise od 4cm u minus mada u praxi ima primera da izdrzavaju i -5cm i vise bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ja isao preko 30/35. Ponekad Puntic proseta do vikendice pa ne bih bas da rizikujem, a put je...

Imam ponudu za ove amorte i opruge za 70eur ali ako nece da valja da ne bacam lovu. Koje onda opruge da gledam (za neku pristojnu lovu :rolleyes: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra je to cena pod uslovom da su amorti u ispravnom stanju. Samo opruge takve ti se krecu po oglasima polovne od 50e do 70e. Nove imas od 80e do 120e, zavisi gde i koje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam vozio godinu dana 60/40 na fabricke amorte :laughing: ne kazem da je pametno ali je moguce :D

i sa istom visinom isao do vikendice na dunavu po nekom kamenju, frka je samo ako postoji na sredini izbocina veca od 4-5cm, onda moras da hvatas sa strane,

a cena je sjajna! cak sta vise ako ih ne uzmes prosledi na pp kontakt :D

p.s. za pristojnu lovu u tm opsegu visine najbolje resenje KONI u Dinari, ~100novi jedni od boljih na trzistu, i ne cimas se sa narucivanjem dovlacenjem iz pitaj Boga odakle etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh ne znam da li da rizikujem i da uzimam. Koja je tezina uopste Punta 1.2 16v. 1.3 MJT po saobracajnoj 965kg. Inace i amorti i opruge su jos na autu pa mogu prvo da se provozam da vidim kako sljakaju. Sad idu 2 pitanja:

1) kako da ocenim da li to valja ili ne (nikad nisam vozio neki spusten (tvrdji) auto)

2)koliko mogu da ocekujem da ce se spustiti auto (20,30,40,50mm)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm ja nisam razumeo jednu stvar. Te opruge i amorti koje tipujes su default fabricki a ne neki "sportski" kraci? Ako su na tom puntu i dalje, uzmi napravi krug i videces sta te ceka otprilike. Nije to neka razlika u tezini, uglavnom tu je negde tako da i tebe isto ceka na tvojim kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek ja sad nista ne razumem. Mislio sam da su opruge na Puntu 1.2 16V Sportingu nize nego recimo kod mene ili bilo kom drugom Puntu koji nije Sporting. Da li Sporting Puntici imaju drugacije amorte i opruge?

Covek mi kaze da su amortizeri i opruge tvrdje i da je to razlog sto zeli da ih menja. Ponudio mi je i da se samo zamenimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

xaxaxa koja opsta zabuna :laughing:

1.2 8v i 1.2 16v sporting imaju isto vesanje, HGT i jtd imaju iste amortizere, HGT ima tvrdje oprguge i nize za mozda 1.5cm

taj te ocigledno ili lera ili ima neke aftermarket opruge a i ne zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio meke "putničke" opruge nazad umesto mojih vanovskih na 1.3mjtd. Najverovatnije da je to opruga od benzinca pošto mi je čovek sa otpada dostavio govoreći da je to za "punta 2 putnička-mekša". Auto se nije nagnuo nigde ni milimetar. Razlike težine ovih modela (1.28v, 1.216v, 1.3mjtd) su otprilike razlike da li ja ili moja žena vozimo auto ili da li je neko poneo balončinu rakije sa vikendice. Prednje opruge za moj 1.3mjtd mi se čine možda čak i tvrđe i možda malčice i kraće od benzinskih putničkih puntića, ali sigurno nisu duže niti mekše. Ako ti je auto bio VAN (tj. ako je beo i 3v pa makar kako da su ga obojili i ubacili enterijer najverovatnije jeste) ti si već brži u krivinama od putničkog benzinskog vešanja. E sad, komplikacija ide dalje: VAN vozila imaju i tvrđe amorte sa možda i kraćim hodom?. Ako ti auto nije bio VAN opet neće nikako biti viši niti mekši od benzinskih 8v i 16v. Zašto ne razmisliš o debljim i nižeprofilnim gumama za početak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume ce biti 195/45/15 ili 195/50. Nije bio van, ima "normalne" opruge. Ima prilicno mesta tu, hteo bih barem malo da ga spustim. Ako neko zna gde imaju neke povoljne 30mm ili 35mm neka pise :) Mada najverovatnije ce biti Koni iz Dinare. Pre aprila ne mislim da stavljam alu na kola pa cu jos razmisliti sta cu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima,

Gde u NS mogu da nadjem opruge za Punta 2001.god,zeleo bi da ga malo spustim napred,kakve mi opruge preporucujete,i koliko kostaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam primijetio da je neko pisao o ovome,dakle,na mom Puntu su crvene sportske opruge koje su pretvrde.Pitao sam na auto otpadu da ih zamijenim i ponudise mi opruge od dizel punta koji nije Jtd.Kazu mogu i ove vazno je da je dizel.Da li mogu uzeti te opruge ili moram traziti opruge bas za JTD,hvala.

Edited by neshaoct
spojena tema. + Oglas treba da ide u posebnu temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu te opruge i od običnog dizelaša, jer im je slična masa! ;) Hmm...koliko ceniš te crvendaće? Jesu sve 4 crvene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti reci za koliko bi ih uzeo pa da se nadjemo.Kod mene u kraju niko ne spusta Punta pa ih vjerovatno ne bi nikad ni prodao,nema narod para.Sve su crvene ali ne racunaj na udobnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, i ja imam crvene opruge nazad, a napred su mi neke još tvrđe od tih. Nego imam utisak da su malo popustile(omekšale), pa me zato zainteresovalo u trenutku. Ipak kad bolje razmislim ne bih ti baš bio ozbiljna mušterija, jer se premišljam da li bi ili ne.

Ne znam odakle si ti? Jesi li razmišljao o varijanti da potražiš nekoga ko bi da se menja. Možeš i ovde na forumu da postaviš oglas. Da ti taj neko da njegove opruge standardne, a ti njemu ove, i svi srećni. Ja bih možda pokušao tako pre nego li bio u minusu.

Pozzz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi,imam ja godina a nemam zivaca,bilo bi to ovako,posalji opruge,je li uplatio pare na racun,je li me zeznuo,pasuju li njegove opruge na moj auto i obratno,tu obicno nesto ne stima i gubi se previse energije na sitnice,to je kljuc neuspjeha.Radije cu ih ja dati i dzabe pa biti sretan,a opruge kupiti licno kod covjeka,ako ne valja odma vratim ili ne vozim nikako auto.U svakom slucaju hvala Banjo.Iz Trebinja sam,BiH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...