Jump to content
FAS Goran
Stilo_jtd_Mania

Raspon rupa na felnama kod stila

Recommended Posts

e pa to je trenutno moj status,ja sam nezaposlen pa imam vremena da visim na oglasima tako da sam ove felne pazario.

Čovek je tražio 190 e malo smo se cenkali ja otišo da ih vidim mahao mu sa 160 eura ispred nosa i nije mu ništa drugo preostalo nego da se rastane sa njima :cheers:

ipak ti neželim da ostaneš bez posla na ovu krizu!

Edited by zidar74

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, isti su srafovi za sve fabricke felne

Za Stila su isti. Kazem ti, mozes proveriti i u Eperu, postoji samo jedan tip. Dobro sam se raspitao pre svake promene, za svaki model od 15'' do 17''.

A potvrdjeno naknadno i u praksi ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskocio mi je jedan problem,prosirena je centralna rupa to je super odradjeno ali ovi siljci prave problem. Jel imaju oni neku svrhu osim da navode felnu pri stavljanju,posto u ovim sto sam kupio nema rupa za njih vec samo udubljenje i onda bih morao da ih skratim za 5-6mm

(moguce da nije odgovarajuca tema ali stvarno nemam pojma gde bi drugo moglo da spada :laughing: )

felnee.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako skine te srafove i bude vozio bez njih, pojavi ce mu se vibracije prilikom kocenja.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako skine te srafove i bude vozio bez njih, pojavi ce mu se vibracije prilikom kocenja.

5 godina vozim bez tih srafova i nikada nijedan problem se nije pojavio zbog toga...! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uvek mislio da to sluzi za "centriranje" celicnih felni. Nisam nesto spec razmisljao o tome :) Znam samo da mnogi to skidaju kad stavljaju alu felnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sudeci po nekim komentarima, ti srafovi jedino sluze mladim vozacima da lakse nameste tocak.

Kada tu uvezbaju, mogu da skinu te srafove i da ih bace, jer drugu funkciju nemaju.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta drzi disk na glavcini?

Evo i da budem fin pa da ponudim odgovore...

1). Elektro magnet

2). Lastis od starih babinih gaca.

3). Neka jos ne otkrivena kosmicka sila

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde kad je ovde već reč o tome da ostavim korisnu informaciju sa sajta proizvođača febi

Vijci za točak fat stilo, čelični i od lakog metala

dužina: 48,5 mm

spoljni navoj: M 12 x 1,25

dužina navoja: 22 mm

kvalitet / klasa: 8.8

veličina kljuća: 17 mm

dejstvo sile za vijke I matice: šestougao

oblik oivičenja za zavrtnje i navrtke: Kegelbund

materijal: čelik

površina: geomet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne jos nisu namontirane,ispitni rok pa ne stizem a ni ne vozim kola ovih dana. Trenutno komsija pravi poklopce nove od alumimijuma... pa kad oni stignu treba da ih ofarbam,tj moracu i felne verovatno jer tesko da cu pogoditi boju. Jedino se dvoumim dal mozda da uzmem onaj plasti dip u spreju

Srafove cu skoro sigurno skinuti,svi mi kazu da mogu opusteno to da uradim...

Probao sam da namestim felnu i moze i sa obicnim srafovima ali svakako cu uzeti plivajuce samo treba da izmerim koja mi duzina treba pa cu naruciti od onih u pazovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa prethodnim alufelnama sam imao taj problem. Rešio sam ga tako što sam stavio klasične šrafove (bez onih kur#ića). Inače oni imaju funkciju da čvrsto drže disk ili doboš kada skidaš točak (isti bez njih može da spadne sa glavčine),a i da olakšaju montažu točka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast vicent uradio domaci

mada ja i dalje mislim da je lastis od babinih gaca tu presudan

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast vicent uradio domaci

mada ja i dalje mislim da je lastis od babinih gaca tu presudan

Blagodarim! Izvin*te, a koju sam ocenu dobio? Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...