Jump to content
FAS Goran
Stilo_jtd_Mania

Raspon rupa na felnama kod stila

Recommended Posts

Pozdrav, interesuje me koji je raspon rupa kod fiat stila, mislim da je 4 x 98, da li moze da se nabace felne koje su 4 x 100, posto gledam jedne felne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu uz konusne sarafe.

Uglavnom, mogu i bez njih ali mozes zeznuti navoj. Ja ne bih pokusavao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem 4x100, stave se konusni srafovi i to dobro funkcionise...

Proveri jos samo kolika je centralna rupa na felni, jer ako nije ista, moraces ili da razbusujes, ili da stavljas prsten... Ne radi to svako, al preporucljivo je... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ljudi, a gde da se nabave konusni srafovi, i koliki je raspon centralne rupe...? Poslacu sliku felni kad ih slikam pa da mi kazete kako Vam izgledaju, Felna je 16-ica sa pet oblih kraka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez tesnog naleganja centralne rupe na glavčinu nećeš moći da montiraš točkove u osu i imaćeš vobracije kao da su točkovi razbalansirani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glavčina je najvažnija, jer se sve sile prenose na nju - šrafovi ne bi smeli da na sebi nose auto. Ja imam 4x100 felnu sa najobičnijim šrafovima, ali rupa na felni tesno naleže na glavčinu, i to toliko tesno da ceo točak i bez šrafova neće da ispadne kad je auto na dizalici. Sa tim stvarima se nije zezati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj postavite sliku konusnih srafova...

Evo kako izgledaju srafovi od Punta sa celicnim felnama. Ja mislim da su ovo konusni, ako jesu onda verovatno ima i Stilo takve? Ako nisu ispravite me...

img2953p.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude zabune, za prelazak na 4x100 trebaju sarafi sa pomičnim konusom!

Ove koje je MilanLaki postavio su obicni sarafi (isti su i za Stila) koji imaju fiksni konus od 60'

Ja i Marcus smo se gore pogresno izrazili...

Evo i slike tih sarafa:

61572511zl3.jpg

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskeno mislim da nema potrebe za ovim srafovima sa -pomicnim- konusom. Koliko ja znam niko do sad nije imao problema sa ovim -fiksnim- konusom. I jedan i drugi rade isti posao, najvaznije je kao sto se vec pisalo je da tocak lepo nalegne na glavcinu. Odneses felnu kod recimo Rokija, Danka ili nekog treceg, on ti lepo premeri otvor na felni i odradi ti prsten za glavcinu...

Inace srafovi koje je postavio -FIAT driver- kod Danka su 3,5eur/kom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laki nemo da si nervozan.thumbsup.gif Za plivajucim srafovima ima i te kako potrebe.Ako ceo konus ne nalegne dobro,moze doci do ostecenja felne a bogami i do pucanja.Ne mogu tacno da se setim precnika centralne rupe za Fiat al se poklapa sa 95% felni na trzistu.Ako ne,prstenovi se mogu kupiti i nisu skupi ako ih ne kupis kod Dranka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je kod Fiata rupa 58mm. To sam ispoštovao, dok štafove imam skroz obične, malo duže od fabričkih. Sad ću da montiram letnje gume i treću sezonu - nikad niti jedan problem nisam imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne daj Boze da imas problem.rolleyes.gif Al djavo ne ore i ne kopa...realmad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ni ja plivajuće konusne šrafove, niti ih Fiat fabrički ugrađuje verovatno zato što je konus na felni odgovarajući konusu šrafa.

Ipak mislim da da su plivajući bolji. Ako ništa drugo prilikom zavrtanja i odvrtanja manje oštećuju felnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rupa ze Fiata bi trebalo da je 58.1 mm, za izradu prstena svi traze da im doneses felnu da bi oni izmerili otvor na felni kako bi prsten bio odradjen kako treba. Sto se tice cena prstena pisao sam vec, ali idu ovako, Danko-20eur, Roki 1600din (plastika) 2000 (metal), Adam (10eur/kom) i jedino u Ugrinovackoj u Zemunu (ne znam tacno naziv radnje ali ispred servisa je izlozeno bas dosta felni pa ne mozete da omasite) preko telefona su mi rekli 1000 din za 4 prstena (plastika).

-Podvarak- je radio ove sa obicnim konusom u Pazovi (Ten Fingers mislim da je firma) 100din/kom (duzina koja vam odgovara), imao je distance od 20mm i raspon rupa na felni je bio 4X100

Ako imate negde ove sa pomicnim konusom povoljnije nego Dranko pisite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U procesu sam kupovina alu felni za leto pa sam naleteo na jedne ali nisu fabricke za stila pa me zanima sta znace ove oznake na felni 7.1/2J 4x100 ?

Tj da li bi to moglo na stila normalno ? Citam sad na forumu i vidim da bi trebalo da stavim plivajuce srafove (ok to je jednostavniji deo,samo ih kupim) i da precnik rupe na felni treba da bude 58.1,e to me buni malo, jer ne znam gde je ta oznaka na felni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sirina felne je 7 1/2 jota, raspon rupa 4x100

Kad vec kupujes felne, zasto ne uzmes neke felne predvidjene za Stila i ne mislis ... ima zanimljivih modela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :)

Pa to bih najvise voleo ali sam naleto na ove zanimljive,jos ofarbane u tamno sivo tako da bi i to bio posao manje... Razmislicu jos ne zuri mi se,otici cu u subotu na bubanj potok da vidim ponudu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ti je jeftinije da pogledaš ponudu felni na forumu i na oglasima nego da ideš na Bubanj potok. Ne znam, nisam pametan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veci mi je problem vreme i sto bih verovatno morao da idem u neki drugi grad,a bubanj potok mi nije tako daleko pa sto da ne svratim da vidim ponudu. Pratim redovno na forumu dal ce da naleti nesto sto mi odgovara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledas na polovnim automobilima, kupujem prodajem i slicnim sajtovima za trosenje para ... :D

ili gledaj ovde na forumu ako nalete neke koje ti se svide i zavrsio si posao, kakav bubanj potok tamo prodaju felne a ne znaju ni koji je raspon rupa, to je ono sto skupe po raznim otpadima po becu i okolini ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi napisao ni koji je precnik te felne koju gledas, offset...

Sta te interesuje 16'', 17'', fabrikana, aftermarket, konkretno neki model, mozda mogu da ti pomognem?

Imas vec na drugim temama, raspon rupa na originalnim felnama za Stilo je 4x98, central bore 58,1mm, ET se krece od 41 do 43, a sirina od 6,5'' do 7'' (zavisno da li je felna od 15'' ili 16'' i 17''). To je fabrika, a za aftermarket felne cisto da uporedis sa tim...

Sirina felne je 7 1/2 jota

Sirina felne je 7,5'' (inca), a J je oznaka oblika falca ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...