Jump to content
FAS Goran
ivanmatejic

Fiat Grande Punto - servo volan

Recommended Posts

Kako znas da je dobar? To sto auto pali ne znaci da ne dolazi do prevelikog pada napona prilikom verglanja. I na classicu mi isto gasi servo kad je akumulator slab a auto pali, radi, ide...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/6/2021 at 8:39 AM, Miha68 said:

Lagano crkava senzor položaja volana, ko što ti i reče majstor. Imao isti slučaj, senzor je oko 18000 rsd.

Zamenjen sezor ali sad teze mota u levo u desno je normalno. U cemu je problem inace je senzor kinez..

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/15/2015 at 10:24 PM, Elu said:

Zdravo svima.

Da li neko ima sa brujanjem volana? Dakle servo radi kako treba, ništa nije otežano ali pri sporoj vožnji ili parkiranju baš bruji i blago vibrira pri okretanju. To se postepeno pojačavalo tako da je sad već skoro pa neprijatno. Nešto više bruji u levo. Još jednom da pomenem, funkcionalnost volana je dobra.

Cao Elu, brate, imam bukvalno isti problem, vise bruji u levo, pogorsalo se bas, sad bruji i u desno. Molim te ako vidis ovaj komentar kontaktiraj me na 065 5665443 bas bi mi pomogao kad bi mi rekao kako si ovo resio. Hvala ti unapred!

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa em je to pisano pre 7 godina, em je čovek i odgovorio u čemu je bio problem.

Manje skrolovanja, više čitanja sa razumevanjem

 
Evo mene opet sa ovim, da podelim iskustvo. Ovo se vremenom sve više pogoršavalo, od toga da stalno bruji u vožnji, naročito u levo, sve do toga da mi ponekad posle paljenja blokira volan, što se ispravljalo tako što ugasim pa upalim auto.
 
Otišao sam kod majstora, i neki su bili u pravu. U pitanju je bio senzor položaja (ugla) volana. Deo i zamena 120€. Sad je sve kako treba, samo sam primetio da mi City nije više mekan kao ranije.




Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim sam na topiku znaci da imam problem sa volanom u mom GP 2006.godiste. 1,4 95ks

Pre nekog vremena sam prvi put imao prilike da vidim upaljenu ikonicu volana na displeju,zvucnu signalizaciju i natpis na board-u: 'power steering check handbook'. No,nakon samo par sekundi ikonica se ugasi,upozorenje nestane.
Ne dogadja mi se svaki put kad startujem auto,samo ponekad. Desi se da npr.startujem auto,sve bude normalno,dodjem do prodavnice,ugasim ga i prilikom ponovnog paljenja se pojave ovi signali.

I pre nego sto sam iscitao temu pretpostavio sam da mogu biti dve stvari:
- problem sa akumulatorom
- problem sa samom elektronikom volana,neki senzor

Ono sto me pomalo zbunjuje je sto meni volan savrseno radi. Nemam blokadu,nema otpora, jednako dobro mota i levo i desno..nema nikakvih cudnih zvukova..city servo inace uopste ne koristim.

Uskoro mi svakako sledi mali servis pa cu prijaviti majstoru problem,ali bih bio zahvalan ako je neko imao ovakvo iskustvo da napise koju..cisto da znam u kojem pravcu najpre da gledam..

Edited by Decak Iz Vode
slovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,naime, imam slican problem kada upalim auto ukljucen mi je city, volan sam ode u levu stranu, prilikom voznje nemam smetnji, ali kada cekam npr na semaforu, i pustim ruke sa volana, on se sam mrducka levo desno, desi se nekad obicno kada se upali auto,da upali lampicu crveni volan, i volan bude tvrd, upalim, ugasim auto, lampica se ugasi i posle nemam problema, da li je to elektro servo ili famozni taj senzor ugla volana?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dragi0123 said:

Pozdrav,naime, imam slican problem kada upalim auto ukljucen mi je city, volan sam ode u levu stranu, prilikom voznje nemam smetnji, ali kada cekam npr na semaforu, i pustim ruke sa volana, on se sam mrducka levo desno, desi se nekad obicno kada se upali auto,da upali lampicu crveni volan, i volan bude tvrd, upalim, ugasim auto, lampica se ugasi i posle nemam problema, da li je to elektro servo ili famozni taj senzor ugla volana?

 

Imao sam sličan problem i bilo je do akumulatora. Posle zamene, radilo je kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Дана 10. 2. 2013. у 12:05 срки1003 је рекао:

поздрав другари,

Имам један проблем. Возим ГП 1.3 мјет 2009 до. и сад пре неки дан кад сам упалио ауто остале су ми упаљене лампице (црвени волан,зути троугао и она лампица ауто на узбрдици). али серво је радио нормално као што је остало али су нампице и недеље биле упале. Следеци пут кад сам поново упалио онда је погасио све.

И тако је било два дана да би ми се данас опет упалиле али је опет све радило. После кад сам угаши и поново упалио лампице су се угасиле.

Да ли неко има искуства са оваквим стварима?

Поздрав !

Meni se isto upali crveni volan, i kad vozim tako tesko se mota, da mi ruke bukv odpadnu od bolova i naprezanja, pogotovo kad treba da skrenem negde. Al sam cula da je taj neki deo bas skup. Al moram zameniti 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...