Jump to content
FAS Goran
ivanmatejic

Fiat Grande Punto - servo volan

Recommended Posts

 

Zdravo svima.

 

Da li neko ima sa brujanjem volana? Dakle servo radi kako treba, ništa nije otežano ali pri sporoj vožnji ili parkiranju baš bruji i blago vibrira pri okretanju. To se postepeno pojačavalo tako da je sad već skoro pa neprijatno. Nešto više bruji u levo. Još jednom da pomenem, funkcionalnost volana je dobra.

 

Evo mene opet sa ovim, da podelim iskustvo. Ovo se vremenom sve više pogoršavalo, od toga da stalno bruji u vožnji, naročito u levo, sve do toga da mi ponekad posle paljenja blokira volan, što se ispravljalo tako što ugasim pa upalim auto.

 

Otišao sam kod majstora, i neki su bili u pravu. U pitanju je bio senzor položaja (ugla) volana. Deo i zamena 120€. Sad je sve kako treba, samo sam primetio da mi City nije više mekan kao ranije.

 

City ti je ok, kao i pre, nego imaš subjektivan osećaj sada kada je servo sređen.  :)

 

Kad je servo volana ispravan, veća je razlika između vožnje sa i bez uključenog city serva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, podunavac said:
Akumulator gotov ili alternator ne puni.... Jednom dečku na drugom forumu je pukla žica od alternator na masi pa je imao istu grešku. Proveri voltažu akumulatora kada je ugašen i kada je upaljen auto. 

12.52-14.43 V
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde da ponovo aploudujem video.Znači upali se alarm,ugasi posle pet sekundi.Nakon toga se upali ponovo i kad krenem ugasi i više se ne pali.Subjektivni osećaj je da malo vuče u desnu stranu.Merio sam akumulator,posle dan neplaljenja 12,52v i posle pokretanja 14,43v.Voleo bih i preporuku za nekog majstora u NS,jer trenutno koristim usluge "univerzalnog" majstora.

 

https://cloud.tapatalk.com/s/5dc7c635c0772/20191108_132946.mp4


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisalo se skoro vec par puta za majstore u NS, sacni i ovu temu ;) :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva/

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da se sve dogadja u zadnjih cca 48 sati.Uglavnom,do grada i nazad morao sam stati jedno 5-6 puta,jer se volan ukruti.Ugasim i upalim i onda par kilometara nastavim,pa iznova.Molim iskusne da mi kažu šta valja činiti i koji je to red veličine?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suma sumarum...senzor položaja volana.Pošto je to sve izgleda iz jednog dela,ugradjen je reparirani deo,sa godinu dana garancije(neka firma iz Beograda)...cca 200e...J.b.g.,kupio sam ga zbog jeftinijeg održavanja...kažu da je potpuno nov deo,reda veličine 100.000 dinara...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/15/2019 at 8:40 PM, duskogrbic0501 said:

...kažu da je potpuno nov deo,reda veličine 100.000 dinara...

Wut wuuuut ????? Jel ovo zaista realna cifra ili ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jasta, al da za GP ovako shure po usima/dzepu za ovaj deo mi je nerealno u potpunosti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvih 100 000 din???

Problem sa el servom potiče još od Punta mk2  a ima ih masa po putevima i placevima. 

Tko bi onda dao za deo vrednost veću nego ceo auto?

Jeb. senzor položaja volana košta 100 ili 200 e sa garancijom ovisi kako kod koga...

Netko ga u 20 godina starom autu promeni jednom ili nijednom ovisi kakve je sreće i da li redovno plaća parohijal  i poreze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da si u pravu,jer ja imam nameru da se družim sa ovim GP jedno 5-6 godina(posle zavisi od godina i zdravlja-mig) i očekujem da baš i nebude takvih "neprijatnosti" .Mislim,biće ih sigurno,ali prvo,pa u glavu....Sad za cenu novog ne znam,preneo sam šta mi je majstor rekao.Da je stari problem,jeste,ali ujedno vidim da postoji i više varijanti tog motora u zavisnosti od godine i varijante.Zašto ne očekivati i takvu cenu...
 

Stojanov auto,informacija od pre pet minuta.Ceo komplet(u zavisnosti od modela) je 120-150k dinara.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ali kao sto si rekao ceo komplet serva!

 

imas temu o el servu za punto 2 pa je procitaj.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,ali kako rekoh,nov sam u ovoj temi uopšte.Ako su tu tri dela,a cena za komplet je min.120k din.,nekom računicom deo je 40k din.Bez usluge servisa.Znači 200e sa nekom garancijom je prihvatljivo.Ako si upoznat sa temom o kojoj pišem,zašto ne kažeš,platio si puno,nisi platio.Imaš to ovde .... bolje i sl.Ovako se nadmudrujemo oko cifre.Znači,ako svaki deo,u tom sklopu,može da se zasebno menja,koja je onda najbolja varijanta i gde raditi?Koliko je to para iz iskustva(doživljenog)?
Ne pravim problem što sam platio,prethodni auto me je baš dobro ošurio,tako da...nisam dovoljno bogat da vozim dizela.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem nekad u voznji mi se ugasi servo i stalno mi je ukljucen city mod ne mogu ga iskljucit zna li iko problem bio bih zahvalan na bilo kojem odgovoru :)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vasko53

Mozes da pogledas i postojecu temu, sa kojom cemo spojiti ovu:

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,ja sam nov na forumu i ovo mi je prvi post.Od skora sam vlasnik Grande Punta 1,4 sa 75ks...pre toga vozio Alfu 147 i Bravo 2 Mjet.Imam jedno pitanje u vezi City moda na grandeu...naime city radi ne izbacuje nikakve greske itd...ali je asistencija mnogo mnogo manja nego kod Brava 2,gde kad je ukljucen city mod kao da je odkacen volan....kod granda nije tako ...jedva da je primetna razlika kad je ukljucen a kad ne....Pitanje je dali je ovo jednostavno tako kod granda ili nesto nije u redu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasi i meni se palila lampica za servo gp 2006 ugasim upalim i sve normalno. Danas mi se upalila lampica i ne gasi se ali servo radi city ne radi tj radi kao sa servom. Napominjem na displeju gde pise temperatura spoljna stoje crtice nema temperature. A nisam menjao akumulator od kad sam uzeo kola ovo je treca zima. 

On 5/11/2020 at 7:44 AM, PetarX said:

 

 

Edited by Miroslavnw85

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Miroslavnw85 said:

Pozdrav forumasi i meni se palila lampica za servo gp 2006 ugasim upalim i sve normalno. Danas mi se upalila lampica i ne gasi se ali servo radi city ne radi tj radi kao sa servom. Napominjem na displeju gde pise temperatura spoljna stoje crtice nema temperature. A nisam menjao akumulator od kad sam uzeo kola ovo je treca zima. 

 

Ja sam imao sličan problem. Rešen je zamenom akumulatora kome je došao kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipi.

Gdje se nalazi servo pumpa, i gdje se provjerava nivo ulja u istoj?

U pitanju je Punto Evo 2011 gp.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada motam volan u mjestu smanjuje se jačina farova.Zašto se to dešava?

Da nije do akumulatora?Normanno upali auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...