Jump to content
FAS Goran
ivanmatejic

Fiat Grande Punto - servo volan

Recommended Posts

imam Grande Punto 1.3MJ 2006. od skoro je servo počeo da pravi problem - sija lampica i servo ne radi ili lampica ne sija, čuje se čudan zvuk, volan sam lagano mota u levo i lagan je kao kada je uključen city servo. kuovinom novog akumulatora (varta 60A) problem nije rešen. sutra idem na dijagnostiku tako da postoji mogućnost da će se problem rešti resetovanjem, ali u slučaju da ne budem te sreće molim vas preporučite mi majstora, ako je moguće da nije neki od ovlašćenih servisa :)

hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo danas se malo zanimao sa senzorom pozicije volana na grandeu.ovaj zuckasti dobos sa belim kablicem je tai senzor pozicije veoma lici sa mk2

06122010077.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Meni volan stoji blago nakrivljen i lakse se mota u levo nego u desno, to samo na pocetku prvog kruga, posle je isto. Jedva je osetna razlika, ali kad sam svaki dan u njemu, osetim razliku. Jer to znaci da je otisao senzor pozicije ili trap? Preko FES-a sam namestio volan pravo i resetovao polozaj tj kalibrirao, bilo je blagog poboljsanja ali nista spektakularno? I zasno me buni sto nekad vuze u desno a nekad u levo. Kapiram da je tu faktor i put, i kolotrazi i nabig... Ali bash je cudno i iritantno toliko da bude izrazeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem sa Grande Puntom 1.3 mj 2006g. Volan se namotava lakse u levo nego u desno, stim da sve vise pocinje da krci kao da je doslo do nekog strujnog kontakta. Novi momenti su da kad se volan namota u desno skroz do kraja nesto skljocne i volan postaje kao na pezejcu, pretezak. Vidim da su to identicni problemi koji se desavaju sa Grande puntom. Da li je neko dosao do nekog resenja.

Po ovlascenim servisima samo predlazu ono najcrnje. Ko moze da plati hiljadu eura za nov elektro uredjaj ili tork senzor kako se vec zove?! Strasno!

Javite se!

Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je samo u senzoru. U nekim slucajevima se moze nastelovati. Imam aparat za stelovanje senzora volana na grandee puntu.....na njemu se ne moze raditi kalibracija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima već mnoooogo pisano o ovom problemu sa puntom mk2 i mk3, jednom prilikom sam bio kod jednog majsora na Psliću, neki matorac Cvrkušić koji mi je rekao da to može da reši sa nabavkom dela iz mađarke za 30tak evra. Kaže da su delovi za fiat kod naših komšija normalne i da za fiat ništa ne kupuje kod nas jer mu naši 1000% podignu cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,

Imam jedan problem. Vozim GP 1.3 mjet 2009 to. i sad pre neki dan kad sam upalio auto ostale su mi upaljene lampice (crveni volan,zuti trougao i ona lampica auto na uzbrdici). ali servo je radio normalno kao isve ostalo ali su nampice i djelje bile upaljene. Sledeci put kad sam ponovo upalio onda je pogasio sve.

I tako je bilo dva dana da bi mi se danas opet upalile ali je opet sve radilo. Posle kad sam ugasi i ponovo upalio lampice su se ugasile.

Da li neko ima iskustva sa ovakvim stvarima?

Pozdrav !

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam do skoro imao ovaj isti problem. Problem je u senzoru ugla volana i on me je kostao 20.000 dinara, a broj decka koji to menja je: 0658006818, zove se Milos i iz Begrada je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdravljeni. Sam iz Slovenije, zato se ispričavam za nerazumljivo pisanje, imam 22 godina i ne znam najbolje srpski. :laughing:

Imam problem s grande puntom, prije pet dana mi je prestao raditi servo, med parkiravanjem. Nije se mi upalila nobena lampica. Kad sam ugasnu automobil i ponovno prižgau ne pomaže. I sad mi više ne radi servo od tada, osim dva puta mi je za oko 5 sekunda počeo raditi ali onda opet ništa više. Bijo koja lampica mi nije upaljena. Idem na fiat servis gdje priklopijo na racunalnik i ne otkrije nikakve greške! Oni naravno pravijo da je jedina opcija mijenjanje cijelega volanskog droga, ali to znači više od 1000€. Znam da je možna greška, okvara senzora a zašto jo potem tester ne otkrije? Tako da bi biu stvarno veseu ako bi netko znau šta bi moglu bit ali je moguče netko več imao takav slučaj? I šta znači da računalo ne pokazuje nikakve greške, iako je jasno prisutana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze 1000 evra je ceo elektro servo sklop...koj stize iz oreginala....kao i tamo i ovde iz oreginala ne mozes da kupis odvoejni deo ako ti recimo ode senzor ili motor serva... ali to ne znaci da ces morati da das 1000 evra vec mozes uzeti nov senzor pozicije volana (ne iz oreginala) po ceni od oko 200 evra sa garancijom ( verovatno 1 god ) sustina je utvrditi uzrok

mozda bude i da je neka glupost servo ti je vezan direktno na plus akumulatora crveni kabl mozda se to nesto olabavilo al tad bi verovatno komp upalio crveni volan na tabli ...imas specifican problem pa bi bilo dobro neko od majstora kaze nesto konkretno u vezi tvog problema.... toliko od mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima....danas mi se volan "ukocio" u toku voznje ( najobicnije skretanje udesno)....upalila se lampa kvara na servu...Prikocim,ugasim auto,ponovo ga upalim i sve ok radi.Naravno ,odem kod majstora,prikljuci ga na komp i rece mu da je kvar u senzoru ugla volana.On ga obrise iz memorije auta i sve i dalje funkcionise.

Rece ako se opet desi da zamenim taj senzor.Ima li neko iskustva sa tim kvarom ....?

Naravno zna li se cena senzora....Hvala i pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što Zvezdo reče, nazovi ili idi pravo kod Gorana na Altinu. Cena dela sa zamenom je bila oko 200 evra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

170 evra, 2. godine garancije. Meni je mijenjao, vec preko godinu nikakvih problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima.

 

Da li neko ima sa brujanjem volana? Dakle servo radi kako treba, ništa nije otežano ali pri sporoj vožnji ili parkiranju baš bruji i blago vibrira pri okretanju. To se postepeno pojačavalo tako da je sad već skoro pa neprijatno. Nešto više bruji u levo. Još jednom da pomenem, funkcionalnost volana je dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su u ptanju solje amortizera jer se zvuk reflektije pa mislis da je volan.Imao sam mislim slican problem mislio sam da je volan i tako mi je po malo vibrirao pri parkiranju,otisao kod kod majstora i rece da su solje.

Pogledaj prvo to da ti majstori ne uzimaju bespotrebno pare.Set solja me je kostao 2800 i 1000 ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,

Imam jedan problem. Vozim GP 1.3 mjet 2009 to. i sad pre neki dan kad sam upalio auto ostale su mi upaljene lampice (crveni volan,zuti trougao i ona lampica auto na uzbrdici). ali servo je radio normalno kao isve ostalo ali su nampice i djelje bile upaljene. Sledeci put kad sam ponovo upalio onda je pogasio sve.

I tako je bilo dva dana da bi mi se danas opet upalile ali je opet sve radilo. Posle kad sam ugasi i ponovo upalio lampice su se ugasile.

Da li neko ima iskustva sa ovakvim stvarima?

Pozdrav !

I meni se to desilo samo sto je meni mnogo vise lampica svetlelo i nije mi pokazivao temperaturu i nivo goriva u rezervoaru, problem kod mene  je bio u tome sto je klemna na + strani bila malo zaprljana i povremeno je gubilla kontakt. Skinuo klemnu, obrisao i naprskao WD-om i resen problem, probaj i ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima.

 

Da li neko ima sa brujanjem volana? Dakle servo radi kako treba, ništa nije otežano ali pri sporoj vožnji ili parkiranju baš bruji i blago vibrira pri okretanju. To se postepeno pojačavalo tako da je sad već skoro pa neprijatno. Nešto više bruji u levo. Još jednom da pomenem, funkcionalnost volana je dobra.

 

Evo mene opet sa ovim, da podelim iskustvo. Ovo se vremenom sve više pogoršavalo, od toga da stalno bruji u vožnji, naročito u levo, sve do toga da mi ponekad posle paljenja blokira volan, što se ispravljalo tako što ugasim pa upalim auto.

 

Otišao sam kod majstora, i neki su bili u pravu. U pitanju je bio senzor položaja (ugla) volana. Deo i zamena 120€. Sad je sve kako treba, samo sam primetio da mi City nije više mekan kao ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to, jos ako si radio kod Gorana nema da brigas. Ja uzivam punih pet godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega je prepravio grande punto na elektricni i ima jedan jedini problem, a to je servo mu neradi dok god je i 1 zica spojena na racunalo auta, kad odspoji konektor s racunala radi mu servo ali onda mu ne radi abs te jos neke lampice tj greske izbacuje, medjutim kada spoji konektor na racunalo sve ostalo radi ali tada ne radi servo. Ima li neko rijesenje jer smo se 2 dana patili i nismo uspjeli odgonetit kako da radi i servo. moze li se nekako spojit drito mozda neki prekidac ili sta vec da servo radi kada je dan kontakt i kad je spojeno na racunalo auta(jer tada mu radi gotovo sve samo servo ne)

 

probali smo jednu po jednu zicu skidati s racunala ali dok god je i jedna zica spojena na racunalo servo ne radi, ali kad su sve odspojene s racunala servo radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...