Jump to content
FAS Goran
3.14jan

Kako sam "kresnuo gospodju"

Recommended Posts

Ustanem ti ja ujutro rano i krenem iz Kragujevca starim putem za Beograd kod Mikija da odradim servis. Bilo je malo dvoumljenja ujutro kada sam video da pada sneg, da li da krenem lli ne. Naravno dvoumio sam se sa razlogom jer su mi napred nove letnje gume a pozadi stare letnje :wallbash: .

I tako na 20km od Kragujevca, vozio sam oko 50-60km/h preko nisam prelazio, na pravcu poce dupe malo da mi seta levo-desno i samo me skrenu u levu traku, a u levoj traci kolona, brzo kontra, ispravim ga i opet dupe vuce al na drugu stranu i zakacim tockom neki kameni mostic koji vodi iz neke njive na put, dize mi auto sa zemlje i samo me spusti u kanal sa jedno 1.5m visine.

Hvala bogu nama nista nije bilo, ali "gospodji" sam isrivo tocak, verovatno glavudza ili amotizer, polomi branik, iskrivo lim pa se vrata malo spustila za oko 0.5cm, Sve u svemu sneg i letnje gume nikako :thumbsup: . Ima i slika ako moze da se nesto vidi sa njih.

dPMEJ.jpg

EWvZJ.jpg

EWIsr.jpg

q9Zar.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se placa ali glupost se placa najvise. A za ovu glupost prva procena je oko 250jevreja :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je amortizer gotov, menjaćeš oba prednja, bez obzira što levi nisi udario.

Treba proveriti da li je točak pomeren unazad. Takođe, treba videti da li je samo povukao unazad, ili je i pod određenim nagibom. Vrlo male posledice dovode do toga da će auto vući ( ne može se tada centrirati trap ), kao i da će neravnomerno trošiti gumu. Zato se mora popravljati, a to može biti zeznuto ako je otišao unazad i pod nagibom je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh...

pre neki dan sam skinuo zimske i vratio letnje naivno verujuci da je zimi kraj. Eno je Alfa stoji ispred zgrade, a potrosicu danas na taxi jedno 1.000 dinara. Ali bolje i to nego ovakav rizik.

Mene ja na istom tom putu na jednoj krivini kontra nagiba zanelo malo i sa zimskim gumama, ali sam se lako izvukao. Da su bile letnje zavrsio bih u kanalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, cekam majstor da bude slobodan pa da ga oteram, pa cu napisati kakvu je presudu dao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro. Nije strašno. Ako se sve završi na 250 - i nije toliko loše. Ne sekiraj se za džabe, desilo ti se šta ćeš sad. Opavi, plati, vozi i uživaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ E ovo je lepo receno..bravo! :)

Znam, novi ljubimac.. ali sta je bilo bilo je, moglo je gore, ovo je mala skola..cepaj dalje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas maler :crybaby: ,koji se mozda mogao spreciti :unsure: ,zimskim gumama.

Ali sta je bilo bilo je :( ,vazno da si ti ziv i zdrav i da nikog nisi povredio :yes

a Lybra ce se popraviti,nadam se uz sto manje radove i ulaganja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:crybaby::crybaby: biiip...bash . Po ovakvom vremenu gledam da mi auto bude u sto duzoj hibernaciji, znaci ako treba servis da se radi odlazem ga i sl...ne zbog sebe nego drugih jer nasi ne znaju da voze ni po suvom a kamoli snegu i ledenoj kisi..dakle kljuc kuci i cepaj.Jeftiniji mi je taxi nego strepnja dal ce ovaj iza mene da zakoci na vreme i dal ovaj sto pokusava da uleti ima bar zimske gume , ako vec nema dobre diskove i plocice....Ali glavu gore.... i da ste svi vi ok :thumbsup::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš šteta što se tako zbilo, dobro da nije gore.

... da se nadovežem na priču "letnje gume i sneg". Prošlog petka kad sam se vraćao iz Slovenije bila je vejavica. Sneg se topio svuda osim na Fruškoj Gori kuda sam nameravao da pređem. Vozio sam Hyndai H1 sa letnjim gumama i šarom skoro 1cm. Znao sam čime raspolažem i bi sam pažljiv. Na jednom usponu auto više nije mogao dalje, proklizava. Valjalo je vratiti se. Ali ni dole ne ide klizi i krivi se u stranu. Jedva sam ga kontrolisao idući tako iskosa pri brzini od 5 km/h do manje strmine i zgodnog mesta gde sam mogao da se okrenem.

Letnje gume + sneg = veliko biiip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi hvala svima, ovo mi dodje kao grupna terapija :thumbsup: i naravno jedna velika lekcija je naucena danas :thumbup:

A da zaboravih da kazem, da je za svaku pohvalu to sto skoro svako ko je prosao stao da pita da li smo dobro i da li treba pomoc, a posebno batici u pasatu 4x4 koji me je izvukao za 5 minuta iz kanala bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam primetio da sam i soferku izbacio iz lezista, a dobra vest je da na tocku samo sferni zglob sjeban, valjda se tako zove. ako neko zna cenu toga nek mi javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma neka si ti, živ i zdrav. Letnje ili zimske gume sada je jelte gotovo, mada niko ti ne garantuje po ovom neneormalnim uslovima ništa pa da bi ti se možda i gore dogodilo sa zimskim u nekim drugim okolnostima. Ali naravno treba staviti zimske ako možeš. Ja ovako nešto ružno i zajebano od vremena (oprostite na izrazu) ne pamtim. Ja sam moju gospođu posle tri godine rešio da ofaarbam celu desnu stranu koja je bila izgrebana na nakom bodljikavom žbunju, odem do majstora on naplati 50€ po elementu znači 250 i uradi. Kaže dođi po auto posle 3-4 dana, izlazi on donosi ključ i kaže vidi kako sam ga uradio, a on stoji na parkingu ponovo zagreban preko desnih vrata neko udario na parkingu i pobegao. Majstor vrati pare ali đabe sada na novoj farbi ono se vidi gore nago da nije rađeno (nisam hteo ponovo jer ne mogu bez auta 10 dana). Poenta je da postoji splet loših okolnosti generalno nazvanih maler, tu samo ćuti i kuliraj čuvaj živce za druge stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, nego imam ga tek mesec ipo dana a vec sam uspeo da ga cuknem.

Ma znam kako ti je...imaš auto mesec dana i već si uspeo da ga čukneš.... :thumbdown:

Jako loš osećaj, zato što se i meni desilo slično...elem, popravićeš auto. Nije velika šteta, ali ko zna šta će još iskrsnuti dok ga budeš sređivo...nek ti je sa srećom i čuvaj živce za neka druga "nerviranja"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E stvarno bi trebalo da otvorimo temu "Maleri"...

Npr, ja bio na moru Grckoj presao boga oca tamo i nazad, provlacio se po Pefkohoriju po uskim ulicicama, strasna guzva i nigde ga nisam ni ogrebao. Dodjem kuci, parkiram iza zgrade, a ujutro mi zvoni telefon. Komsija kaze, gurnuli ti kontejner na auto. Imam sta da vidim, pijana stoka pustila kontejner niz ulicu, ostetilo 3-4 auta, pa i moj. Epilog - 150 evra.

I sad najjace: odem u policiju onako besan, a svestan da od toga nema nista. Neki pandur unutra slusa narodnjake. I ladno me istera napolje jer sam dosao u sortsu. :wallbash:

Jeste off, ali od malera je tesko pobeci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moju chuknuo manje od mesec dana posto sam je kupio. Odvezem rano ujutro burazera na bus za Kopaonik. Njega i njegovu drugaricu, stanem par metara iza busa i ubacim u ler da sacekam da izadju. Burazer izadje a drugarica pocne da se muci sa stvarima i ja ugasim auto da joj pomognem. Naravno auto ostavim u leru. Izbacimo stvari i umesto da se odmah vratim i krenem kuci ostao sam malo pored busa. Blejim ja tako sigurno 5 minuta, okrenut ledjima autu kad u jednom trenutku cujem neki tup udarac. Okrenem se i imam sta da vidim. Tockovi bili smotani u stranu, auto lagano krenuo i udario prekoputa neki parkirani Reno u branik. Reno prosao bez ostecenja a meni se malo ulubio lim tacno izmedju fara i branika. Sva sreca da sam smotao tockove jer da je udario u bus steta bi sigurno bila veca. Nisam hteo da sredjujem jer se farba nije oljustila, neka stoji protiv uroka i da me podseca kakvu sam glupost napravio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo privih podataka o steti: levi sferni zglob- nasao u Cacku na otpadu kod Njegosa za 30e, namestanje soferke 30e, limarija 100e i usput kupio kvaku posto su mi polomili cim sam kupio na placu za 30e isto kod Njegosa, jos ostaje branik da vidim koliko ce da me iznese ali to kad sredim tocak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moju chuknuo manje od mesec dana posto sam je kupio. Odvezem rano ujutro burazera na bus za Kopaonik. Njega i njegovu drugaricu, stanem par metara iza busa i ubacim u ler da sacekam da izadju. Burazer izadje a drugarica pocne da se muci sa stvarima i ja ugasim auto da joj pomognem. Naravno auto ostavim u leru. Izbacimo stvari i umesto da se odmah vratim i krenem kuci ostao sam malo pored busa. Blejim ja tako sigurno 5 minuta, okrenut ledjima autu kad u jednom trenutku cujem neki tup udarac. Okrenem se i imam sta da vidim. Tockovi bili smotani u stranu, auto lagano krenuo i udario prekoputa neki parkirani Reno u branik. Reno prosao bez ostecenja a meni se malo ulubio lim tacno izmedju fara i branika. Sva sreca da sam smotao tockove jer da je udario u bus steta bi sigurno bila veca. Nisam hteo da sredjujem jer se farba nije oljustila, neka stoji protiv uroka i da me podseca kakvu sam glupost napravio.

Ja sam moju integralku kupio u novembru 2005 ,a generalnu sam radio u januaru 2006 (oko 1000e) jer sam bio toliko srecan sto je imam da se nisam obazirao na chek lampicu dva dana,a razlog je bila ampula za ulje koja je pukla i normalno izbacila seleniju koju sam zamenio cim sam je kupio. I od tada cim se ukljuci chek gasim motor dok pet puta ne proverim sto se ukljucio.E to je maler.

Sreca je sto se vi niste povredili ,a auto ce da se uradi.

Sto nevidis u MBautu koliko kostaju delovi.Ja sam pumpu za vodu platio 2600 din. novu sa garancijom od 6 meseci, a Njegos mi je trazio 35e za polovnu bez garancije da je dobra

Edited by toma integrala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...