Jump to content
FAS Goran
kole

1. trka Bahrain

Recommended Posts

Za dva dana u Bahrainu, staza Shakir u 8h po našem vremenu počinje prvenstvo F1 nezvaničnim treningom.

Kvalifikacije su u subotu u 12h, a trka u nedelju u 13h

http://www.formula1.com/

Staza Shakir je namenski napravljena za F1, a svoj debi je imala 2004 god.

dužina staze : 5.412m

broj krugova u trci: 57

ukupna dužina trke: 308.238 km

rekord staze: 1:30.252 - M Schumacher Ferrari 2004

http://www.formula1.com/races/in_detail/bahrain_824/circuit_diagram.html

BI_u0.jpg

mI0T0.jpg

BLOA9.jpg

Na osnovu zimskih testova može se naslutiti da će: Ferrari i McLaren voditi glavni reč. Svoju šansu svakako ima i Mercedes i Red Bull koji iako je kasno predstavljen ima zavidnu brzinu.

Na osnovu ankete zvaničnog sitea F1 šanse za pobedu na prvoj trci izgledaju ovako:

Ferrari 37.17%

McLaren 33.74%

Red Bull 29.09%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva čekam!

PS: zna li neko hoće li i ove sezone FOX raditi prenose?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Fox i dalje...

aZvjS.jpg

Ali, nažalost to i dalje neće biti prenos na nivou F1.

Uključenje u prenos svega 5, ili plafon 10 minuta pre trke, bez analize iz studija posle trke, bez uvoda pred svaku trku od bar pola sata pre samog starta...

Bez animiranja da trku gledaju i oni koji do npr. ove sezone nisu pratili F1, itd...itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno mi nije jasno :angry: da ovi na Fox-u,ne mogu da se organizuju i odvoje pola sata pre trke da uvedu gledaoce u svaku trku i kazu po neku zanimljivost kako bi privukli jos vise ljudi da gleda prenos-na kraju krajeva i oni sami kao televizija bi imali vecu gledanost,sto im je ,valjda :blink: ,i cilj,mada kako rade ne bi se reklo <_< .

Ja cu gledati pa cu gledati :geek: ,ali tako je to uvek kod nas :no ,sve se radi do pola i na kraju izgleda nedovrseno i nepotpuno :rant:

Uzivao sam,ranije u prenosima nekih televizija iz susednih nam zemalja :whistle: ,dok iste nisu skremblovali,da bi bas gledali prenos na Fox-u i njihove reklame :realmad: ,a na tim susednim nam televizijama,ljudi su imali pre trke uvod :rolleyes: u vidu emisije i intervjua sa nekim poznavaocem i ljubiteljem ovog sporta-i sve je to izgledalo jako lepo :p i cinilo je gledanje trke bude jos zanimljivijije i interesantnije :yes .

Ali zato mi imamo Koleta :thumbsup: ,da zajedno ;) popularizujemo ovaj sport,bar u okviru foruma :pc: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili su jedno vreme prošle sezone puštali emisiju pola sata pre tre, ako se ne varam "turiranje" se zvala, ali ništa posebno - bila je slabog sadržaja. Ma nek za početak nađu odgovarajući komentatorski par, onaj lik što je prateći komentator ima više lapsusa od onog bisera Ace Stojanovića... dobro, malo sam preterao - od njega niko ne može da napravi više lapsusa ali skoro kao on. :D

Da, Fox i dalje...

aZvjS.jpg

E vidiš, valja ponekad i mozak uključiti pa potražiti informaciju na zvaničnom sajtu. :D

Edited by BKS_tmo

Share this post


Link to post
Share on other sites

izuzetno zanimljiva staza,posle startnog pravca idu desns,leva pa opet desna krivina sto obecava lepu borbu posle starta.takodje cetiri pravca gde se do sada vozilo oko 300km/h.sta reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvalifikacije, prvih 10:

1. Sebastian Vettel................RBR-Renault

2. Felipe Massa.....................Ferrari

3. Fernando Alonso................Ferrari

4. Lewis Hamilton..................McLaren-Mercedes

5. Nico Rosberg.....................Mercedes Benz GP Ltd

6. Mark Webber.....................RBR-Renault

7. Michael Schumacher..........Mercedes Benz GP Ltd

8. Jenson Button...................McLaren-Mercedes

9. Robert Kubica....................Renault

10. Adrian Sutil......................Force India-Mercedes

zAAGi.jpg zAvH0.jpg

zADar.jpg zAFFA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na treninzima najbolja vremena imali su redom:

petak 1:

Adrian Sutil Force India 1:56.583

petak 2:

NIco Rozberg Mercedes 1:55.409

subota 1:

Fernando Alonso Ferrari 1:54.099

Rezultati kvalifikacija subota:

1 5 Sebastian Vettel RBR-Renault 1:54.101

2 7 Felipe Massa Ferrari 1:54.242

3 8 Fernando Alonso Ferrari 1:54.608

4 2 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1:55.217

5 4 Nico Rosberg Mercedes Benz GP Ltd 1:55.241

6 6 Mark Webber RBR-Renault 1:55.284

7 3 Michael Schumacher Mercedes Benz GP Ltd 1:55.524

8 1 Jenson Button McLaren-Mercedes 1:55.672

9 11 Robert Kubica Renault 1:55.885

10 14 Adrian Sutil Force India-Mercedes 1:56.309

11 9 Rubens Barrichello Williams-Cosworth

12 15 Vitantonio Liuzzi Force India-Mercedes

13 10 Nico Hulkenberg Williams-Cosworth

14 22 Pedro de la Rosa BMW Sauber-Ferrari

15 16 Sebastien Buemi STR-Ferrari 1:56.189

16 23 Kamui Kobayashi BMW Sauber-Ferrari

17 12 Vitaly Petrov Renault

18 17 Jaime Alguersuari STR-Ferrari

19 24 Timo Glock Virgin-Cosworth

20 18 Jarno Trulli Lotus-Cosworth

21 19 Heikki Kovalainen Lotus-Cosworth

22 25 Lucas di Grassi Virgin-Cosworth

23 21 Bruno Senna HRT-Cosworth

24 20 Karun Chandhok HRT-Cosworth

data su samo vremena onih koji su se kvalifikovalu u zadnju treću rundu kvalifikacija.

http://www.formula1.com/results/season/2010/824/6704/

Na osnovu ovih rezultata da se zaključiti sledeće:

- Iako kasno predstavljen Red Bull je brz, još jedna potvrda da je Adrian Neuvey sjajan konstruktor a Vettel vozač.

- Oba Ferraria su vrlo brza. Da nije bilo greške u zadnjem krugu Alonso bi imao vreme slično Massinom

- Svi ostali zaostaju za više od 1 sekunde (mnogo)

- U istim bolidima Hamilton mnogo konkurentniji od Buttona, a Rozberg od legende koja hoda Shumahera.

- Vreme rekorda staze 1:30 Shumaher/Ferrari (još uvek zvanično) nedostižno iz dva razloga: Bolidi 2004 su bili mnogo brži, staza je produžena za 400m

Trka počinje sutra u 13h. Bolidi kreću na gumama sa treninga punu ko tankeri 250L goriva jer nema dopunjavanja. Pit Stop zamena guma će trajati neverovatnih 3-3.5s.

Trku prenosi: FOX, RTL2, HRT (ali biće skremblovan verovatno)

Uživajte.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fors Indija me baš prijatno iznenadila a Lotus... :thumbdown:

- Svi ostali zaostaju za više od 1 sekunde (mnogo)

Ovo je ono čega treba da se pribojavamo kao pretkazanja nezanimljive trka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ne verujem da ce trka biti nezanimljiva. redbul je bas brz,a vetel je sjajan vozac/ferarijevci su dosta brzi,cak i brzi nego sto sam mislio.mclaren je brzi od mercedas gp.a virgin,lotus i hrt f1 mogu da se takmice ko ce biti najsporiji.force india i sam adrian sutil su dosta brzi sto ,sto bas i gotivim to,ali sutra cemo videti na trci,sta ce se dogadjati/ :thumbsup:

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta su to nezanimljive trke? :question: Meni je uvek zanimljivo kad Ferrari pobeđuje. :evil:

Šalu na stranu to su bile samo kvalifikacije sa gotovo praznim rezervoarom. Kako će ko biti brz sutra i u kojoj fazi trke još ne znamo, jer sutra svi kreću puni do čepa, tada će balans bolida biti dosta drugačiji, a to još nismo imali prilike da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci sutra na startu bolidi u teretnoj varijanti :lol:

Sto se tice rezultata trke za pol poziciju,mladjani Fetel me odusevljava vec duze vreme :clap:

Jako mi je drago zbog dobrog rezultata Filipea Masse B) kome je ovo prakticno prva trka u F1 posle povratka usled udesa i ne bas naivne povrede :unsure: od prosle sezone

Takodje ce biti zanimljivo videti Kubicu :) ,kako se snalazi u Renoovom bolidu,inace jedan od boljih mladjih vozaca :yes po meni u F1

A ko zna :question: mozda se i Alonso pokusa da se iskupi za svoje grehe :thumbdown: i arogantno ponasanje :veryangry: ,proslih sezona.

Ostatak konkurencije je takodje nikad jaci predvodjen Luisom Hamiltonom :( i sampionom-povratnikom Mihaelom Sumaherom :o

sve u svemu-sezona koja obecava :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli bi smo jednom zajednički da organizujemo gledanje F1, u nekoj kafancini sa LCD-om, pa da navijamo, nema deca da smetaju, zene da pozivaju na rucak, telefoni da zvone... Razmislimo o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze g.damjanovicev predlog.organizovano pivo grickalice a zene i deca dobili dzeparac da setaju jedno tri sata.pa ajde da vidimo kako ce biti sa novim bolidima i pravilima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra ideja :thumbsup:

to bi bilo pravo uzivanje uz komentare i razmenu misljenja :gathering:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predlog se prihvata. Mi to ovde već radimo dosta dugo.

Društvo neveliko ali vatreno. :thumbup:

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi Lale ste preduzimljivi i fini ljudi. Druželjubivi i praktični. Ovde bre čovek ne može mira da nadje - u kući subotom i nedeljom poremećena harmonija skroz!. Ko po pravilu i subotom i nedeljom ručak počinje tačno u 2 (ama tačno, kako semafor na zeleno - tako iz kujne glasić: RUČAK), a potom.....pitanja

1. Kad će ovo sr... da se završi

2. A jel se svake nedelje to odigrava - ili svaki dan?! (subota kvalifikacije - nedelja trka)

2. Jel može to bez ZVUKA!!!???realmad.gif

3. A zašto voze cik-cak kad još trka nije počela?whistle.gif

4. A zašto jure ovoliko??? - što ne voze normalno (*##)wallbash.gif

5. kako im ne dosadi da voze stalno u krug!!!!!crybaby.gif

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

POCINjE F1, prva trka ove sezone! Sta je bilo sa dogovorom za zajednicko gledanje, evo krug za zagrevanje se vec vozi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dogovor ide za neku od sledecih trka,a i lokaciju da navatamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da iskomentarisem samu trku,vetel i ferarrijevci su najbrzi,ostali su druga liga.da vetel nije imao tehnickih problema sigurno bi pobedio,ovako su ga sjajni ferarrijevci odradili,kao i hamilton.nije bas bila zanimljiva trka,redbul i ferari su najbri,dok su mclaren i mercedes sporiji,a ostali su u sredini i na kraju su 3 nove ekipe,koje su najsporije.samo napred ferarrijevci :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz sve snage se trudim da budem nepristrasan, naravno - ne mogu, od kad znam za trke navijam za Ferarija. Puno mi srce bilo (mada veoma cenim Fetela kao vozača) - motor mu nije izdrzao pritisak pratnje. Kad nekog pratite sat jedan na 2 sec rastojanja - teško to i jedan nervni sistem može da izdrži. Ako i izdrže nervi - motor neće. I to se desilo. Ode "EGR" ili nešto slično što nije moglo da izdrži toliki pritisak. Posle je sve bilo stvar rutine.. Čak je i Alonso počeo da mi postaje simpatičan... VIVA FERRARI!

Kakva je samo ovo reklama za Ferarija, Fiat, celu italijansku industriju... Neverovatno

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami Alonso ce jos da ispadne jos i dobar lik,ako ovako nastavi :lol:

Naravno da je Fetel imao zlu srecu :veryangry: ,da mu auspuf rikne pred kraj,inace bi sigurno pobedio,ovako dva Ferrarija :heart: na celu-sto je vise nego dobar pocetak sezone :yes

Trka,kao trka,nista spektakularno,ali treba imati na umu da su uvedena nova pravila i da niko nije hteo da rizikuje i dovodi sebe i tim u opasnu situaciju.

Ocekujem da bi sa nastavkom sezone i privikavanje na novotarije i trke trebalo da budu interesantnije.

Dzaba Mercedesu dva tima :popo: kad se zna ko je najbolji-Ferrari :lol: ,a i Red Bull je pokazao da vredi mnogo vise od nekih bogatijih timova :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami mercedes ima 3 tima - 6 vozača. Ferari 2... Ali ovaj drugi mu je malo posustao (STP).. Kada bi sabrali bodove konstruktora koji koriste motore ferarija i mercedesa ispostavilo bi se da je ferari sa jednim timom (dva vozača) - osvojio 43 boda, a mercedes 3 tima, 6 vozača koji koriste mercedesove motore, njih šestoro osvojiše 41 bod. Gledano prosečno po vozilu, svaki ferari osvaja 21.5 bod po vozaču, dok je mercedes napravio učinak od 6.83 po vozilu koje koristi njegov motor. Ovo je poredjenje naravno u domenu opšteg utuska motora koji su završili trku. Medjutim ne treba zaboraviti da u celoj ovo grupi vozila ferari ima još dva motora (koja nisu osvojila ništa), te bi realan odnos učinka motora mogao da se predstavi odnosom 10.75:6.83 ili ukratko, ferarijevi motori su za 50% spremniji ušli u trku i za isto toliko procenta ostavili bolji utisak.

Mnogi prigovaraju da je trka izgubila na dinamici usled izostanka dolivanja goriva, pa ne dolazi do izražaja strategija i taktika. Nisam nešto uveren da ta tvrdnja baš stoji, možda čak i suprotno! Moram da priznam da sam strepeo da se ne dogodi zaustavljanje vozila "krug pred kraj", medjutim, poslednja tri kruga "iznenada simpatični" Don Alonso je čak pojačavao tempo, Masa ga uspešno pratio, te svi nagoveštaju iz Red Bull-a da je moguće očekivati paljenje ferarijevih guma - padoše u vodu. E, tu se pojavljuje i taktika dezinformacije". Pošto i ferarijev tim ima radio vezu, a i direktan TV prenos, izvesno je da su informacije koje su uputili Fetelu iz njegovog stručnog o mogućem paljenju Alonsovih i Masinih guma to i preneli..pokušavajući da smanje pritisak ferarijevih vozača na Renoa, i da dekoncentrišu monitoring stručnog štaba Ferarija. Već je tada bilo jasno da Reno ne može da se nosi sa ovim crvenim aždajama (jer što bi se ferariju palile gume, a ne i Red Bull-u!!?).

Mislim da treba ipak sačuvati oprez. Kolektivni poraz mercedesa će sigurno biti motivišući faktor da se svi napnu kako bi dostigli ferarija, jer i u njihovom mentalitetu postoji ona izreka "po jutru se dan poznaje"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...