Jump to content
FAS Goran
sijerca

Stilo 1.6 16v - trza (secka) na malim obrtajima

Recommended Posts

ljudi imam stilo 1.6 16V prilikom kretanja kada je motor hladan,desava se da trza par sekundi i onda to prestane,

a kada

se ugrije motor sve je ok,a prilikom kretanja u rikverc nema nikakvih problema cak ni kada je motor hladan???

nosac motora je bilo los,zamijenio sam ga,svecice takodje al nikakve promene!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

veci je prenosni odnos u rikvercu nego u prvoj, pa mu je potrebno manje snage,poslusaj kolegu post ranije

Share this post


Link to post
Share on other sites

naj sigurnije i najbolje skidanjem i ciscenjem u ultrazvucnoj kadi sa nekom hemijom

Share this post


Link to post
Share on other sites

to mi nije problem tako ocistiti jer sam u firmi gdje se to moze uraditi...

ako bude do toga?

u svakom slucaju hvala na savjetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav, danas mi se pojavio problem u vidu nekog seckanja na malim obrtajima, desilo se u voznji, ja ugasio, pa upalio auto javlja se isti problem s`tim sto je i upalio engine fault gresku na kompu....

pa me interesuje da li je u pitanju mozda bobina i kako se manifestuje problem sa istom?

u svakom slucaju idem posle praznika kod majstora ali me interesuje vase misljenje i mozda ako je neko imao slican problem...

inace dan pre toga i danas presao ukupno 500km bez ikakvih smetnji....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi u servis da očitaju tačno šta je u pitanju. Ako je bobina, to će lako ustanoviti dijagnostikom. :thumbup:

Meni su riknjavale, i različito se ponašao automobil u ta dva slučaja.

Prvi put prilikom kretanja sa semafora je riknula, upalila se greška...i onda nisam mogao brže od 30 Km/h jer čim pokušam više od toga počinje da trza.

Drugi put sam došao sa Novog Beograda sa dvoje ljudi unutra...i mogao sam da idem i 50, 60...ali uz primetan nedostatak snage, naročito prilikom svakog kretanja iz mesta.

Plus se zvuk promeni...jer jedan cilindar ili ne radi uopšte...ili radi kako ne treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I?

Jesi rijesio problem?

Mislim da bi bilo cool da ljudi koji ovde traze savjete i sl. postuju i rjesenje problema ako su do njega dosli, tako da i drugi ljudi mogu da rijese neki svoj slican ili isti problem.

Ja nemam takav problem, ali me zanima rjesenje u sluvaju da mi se pojavi...

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam dizne ni dirao,problem je bio u lameli i korpi....

zamijenio sam set kvacila i vise ne trzna,medjutim sad imam problem

sa kvacilom kad se ugrije....otvoricu temu o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima jos jednom :welcome: Imam jedno pitanje, kad vozim auto na manjim obrtajima auto mi trza i isto tako kad mjenjam brzine ne mogu da promjenim bez trzaja nekad manjeg a nekad veceg...mjenjao sam prije mjesec dana stopu mjenjaca, da nije sad stopa motora riknula? :question: Hvala vam u naprijed!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

molim za pomoc.  kad vozim auto na manjim obrtajima auto mi trza i isto tako kad mjenjam brzine ne mogu da promjenim bez trzaja nekad manjeg a nekad veceg.  to se desava kada se auto zagreje..kada je hladan nema tog trzanja...sve radi savrseno...da li tu postoje neki senzori ili sta vec.? na dijagnostici nista ne pokazuje.  stvarno mi se me prodaje ovaj auto ,,dobar je ugradio sam i plin,ali me ovo nervira .  molim za neki predglog ili savet, jel ima jos neko ovakav problem i da je uspeo da ga resi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto je na plinu, a i na benzinu je tako radeo. ja sam mu ugradio plin...kod mene je mesec dana uvezao sam ga licno ja iz nemacke, i dovezen je na tockovima iz nemacke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok.Znaci nisi nista uradio osim ugradnje plina...?

 

Znas li kad je radjen veliki servis?Mali servis?

Jesi kacio na dijagnostiku?Ima li gresaka,koje su vrednosti npr. lambda sondi,bobina?

Promeni svecice.Ocisti dizne ako ima potrebe....

 

To je neka procedura posle kupovine polovnog auta.

 

Nije dovoljno samo licno ga dovesti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema potrebe za ciscenjem dizni jer auto radi i na plin i na benzin isto ,,,kad radi na plin on ne koristi dizne za benzin..zamenio sam svecice, ulje, filter za ulje, filter za fazduh, antifriz total g12 , sve kocione plocice..kacio sam na dijagnostiku,, sve je savrseno, ne prijavljuje ni jednu gresku , ama bas nista. u sredu menjam spanere i sve kaiseve, kupio sam u euro auto sve power grip gates  kaiseve . spanere skf..necu da zalim ,, posto  imam neko lupkanje u predelu kaiseva, mislio sam da je menjac i sta sve nisu lupali majstori...ali evo ustanovljeno da dolazi negde iz zupcastog kaisa. kaze majstor da se verovatno spaner previse opustio.aj da to sve uradim pa cu da kazem sta dalje..  mada sam danas dobio resenje iz policije, zabrana na 3 meseca..prosao sam na crveno ali to nije istina. policajac laze..ali njemu se veruje..sramota od drzave...ali kad sam bio kod sudije nece ni da slusa....dace bog da se digne kuka i motika da narod ne trpi vise....tako da od srede krece zabrana..vozice me devojka mojim automobilom...place mi se     :thumbdown:

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok.U tom slucaju ja bih proverio bobine.Nadji examiner pa nek se ocitaju vrednosti.
Dizne bih svakako preventivno proverio na masini predvidjenoj za to.

I svecice nadam se da su one iz uputstva?

 

Kako radi na leru?Da li variraju obrtaji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

svecice su original, sve iz upustva..tu nema greske.. obrataji ne variraju...i ne trza on meni u smislu da ne valja bobina..znam koko to izgleda,,,kod mene je problem ne mogu da uskladim kvacilo i gas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni kad dam gas kao da trzne i kad pustim gas isto znaci kao da ga koci nesto kao taman ubrza i cim pustim kao da na sec stisnem kocnicu? je  l se to smatra u trzanje ili?
isto nekoliko puta mi je nekako gubio i dobijao gas sam znaci kao krene stane krene stane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nego što kupim i ubacim drugi motor...

U pitanju je Stilo 1.6 16V koji je od pre par dana počeo da secka kod ubrzanja a onda počeo da trokira i radi na tri klipa. Nema pravila jer hladan radi normalno 5-10km pa počne da trokira i obrnuto, hladan odmah trokira pa posle 2, 3 ili 10 km proradi kako treba. Menjao sam mesta bobinama, greške ostaju p0300 i p0304. Menjao sam i svećice, nema promene. Auto se isto ponaša na benzinu kao i na plinu, samo što ako počne da trokira na benzinu, neće da prebaci na plin.

 

Auto po nekad baci plavi dim na prvom paljenju i posle ne dimi, ulje mi curi ali po malo i troši. Neša sa Altine gledao i kaže mora generalna a meni i dalje nešto vuče na problem sa strujom na četvrtom cilindru...

U vožnji, kada trokira, lampica greške motora se naizmenično pali i gasi uz pišanje (kao kada se resetuje klapna dijagnostikom).

Da li je neko imao iskustva sa ovakvim problemom? Svaki savet je dobrodošao.

Ako sam promašio temu, molim vas prebacite u odgovarajuću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Coa123

 

Nije probano sa drugim bobinama? Kako rade postojeće možeš da vidiš na Examineru. Odnosno, možeš da vidiš da li ta četvrta odstupa po parametrima od ostale 3 (ako već sumnjaš na taj cilindar).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preostale tri prebacivao na četvrti i isti problem. Kada trokira, skidanjem džeka sa bobine četvrtog cilindra ne menja se ni zvuk, ni rad motora. Kada radi kako treba, skidanjem džeka se motor ponaša kao i kada trokira...

Neša je merio kompresiju, kaže podjednaka na svim cilindrima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...