Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sijerca

Stilo 1.6 - filter goriva

Recommended Posts

Kad otvoris haubu pravo u njega gledas! Izmedju one dve plastike kojima su prekriveni motor i akumulator, pored boce za kociono ulje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda neki tvoj koji si imao :harhar: To je ono sto nema kablove, svecice i slicno i sto mozes da upalis odma i hrenes, a posle 100 metara krene i grejanje :)

Inace ne znam moze li na -10, ali na -26 posle 5 dana stajanja znam da moze :) Aditiv u dizel gorivo i naravno ako je dobar motor nemas frke sa paljenjem, bas nikad...Bas kao sto je slucaj i sa benzincima, ni los benzinac nece upaliti na minusu, bas kao ni los dizel! Ako je motor Ok slobodno pravac Sibir :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dizel nikad nije palio prije benzinca,niti ce kad upaliti,ima on kablove samo one druge za preklemavanje

:p

eto vidis benzincu ne treba aditiv on pali i bez toga :)

salim se naravno,svako auto koje se odrzava,uvijek ce upaliti bilo da je benzin

ili dizel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebao aditiv ni dizelu kad bi na pumbi imao dizel da se kupi :) E sad kad kupimo neki sto ga krstila rafineria, pa ga dokrstio vozac cisterne, i na kraju mu pumpadzija sveti vodicu, onda treba aditiv itekako :) Verovatno misle kad tomos ide na 3% mesavine mogu i oni malo da zamesaju dizel, ne mora bas cist zimski :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da neko"stavi tacku" i kaze gde je filter goriva na 1.6 b ! :thumbup: Ako je u rezervoaru sa plovkom, pomozite objasnjenjem kako da se otvori ! Nisam ga do sada otvarao a trebao bih ! <_< Predpostavljam da se obruc u vidu velike navrtke ,odvrce ! :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema klasican filter goriva vec samo dva sita na donjem delu pumpe u kucistu u rezervoaru verovatno je mislio na to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niti se menja niti se čisti......po defaultu bi trebalo da je gorivo čisto pa samim tim i nema potrebe za filterom....e sad,kad se pređe sa ove strane te evropske zavese situacija i nije baš tako sjajna po pitanju goriva(a i svega ostalog) ali to onoga ko je projektovao auto baš i zabole......zato nije loše,barem jedan put godišnje,u rezervoar dodati aditiva za odstranjivanje vode iz goriva......pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod starijih tipova postoji filter goriva, i nalazi se ispred zadnjeg desnog točka, skineš onu plastiku i tu je....

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41299&hl=%20filter%20%20goriva&st=0

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala drugari.

citam postove i vidim da ima dosta ljudi koji se razumeju u automobile.

zna li neko da mi kaze gde je filter goriva na stilu 1.6 16 v?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U rezervoaru, nema klasican filter goriva.

A kazu kod starijh modela je kod zadnjeg tocka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala miske.

ja se ubih trazeci filter goriva i pomislio sam da je negde dole ili tako nesto.

ako je samo u rezervoaru to onda i nije bas bas najbolje za nase gorivo.

Mislim da cu ja da ubacim negde filter pre dizni da moze da se menja,nece mu skoditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav :unworthy: .Evo da se prikljucim temi.Imam stila benzinca 1.6,i isto me nervira sto nema posebni filter goriva,nego samo na pumpi.Vec mi dosadilo da stalno kupujem u kantu gorivo,pa cedim kroz carapu,i onda tek u rezervoar.Brate asterix jesi uspeo ugradit filter izmedju dizni?da liima nekih promena,ili radi kao i dosad? :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikad imao ovako nov auto,pa pazim koliko mogu.Moracu i ja kupit taj cistac dizni.Inace jako sam zadovoljan autom.Prosle godine sam ga kupio,i odma ga testirao do mora i nazad.Super ide,ima dosta konja,a potrosnja 6 litara na otvorenom,kocnice extra.Od letos sam imao samo jedan kvar,i to prosle nedelje.Poceo svirat i ispisivat brke.lamp failure.E sad budi pametan,kad sam dosad vozio reno5 dizel,bez elektronike :smoke: .Ali internet je cudo,a ovaj sajt je super.Procitao malo forume i nasao gresku,Sijalica za osvetljenje tablice,nije izgorela ali veoma crna.Zamenio ja obe,i prestalo sviranje. :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...