Jump to content
FAS Goran
Sigtran

Punto mk.2 - problem sa daljincem / promena baterije

Recommended Posts

Danas doso deda iz sela otkljucao auto daljince i nece vise da zakljuca. Auto radi, pali, ne pokazuje code kljuca na tabli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa je l svetli lampica na daljincu? Ako svetli znaci da salje signal, tj da ima struje u njemu. Ako ne, onda zameni bateriju. Mozda je ona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio bateriju i mikroprekidac kod majstora kodirana dva kljuca ali kaze kvartz na ploci izgleda otiso :/ Mora kupim kljuc sa elektronikom, gde to da nadjem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi moze li neko sliku da okaci od antenice za daljinsko otkljucavanje gde se nalazi ispod volana posto moj kljuc ima domet toliki da tek pored vrata otkljuca i to je jedva a baterija 3x menjana pa bih da tu antenicu prebacim negdedrugo sta ja znam nisam vise ni sam pametan :S :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao sa svojim daljincem takvih problema. Zamenio sam kuciste jer je taster bio mnogo los, pa se pokidao i onda valjda nikako nije mogao iz prve da ''opali''. Sada sa novim kucistem klikne iz prve, ali se ponekad ,1 od 10 puta nece bas iz svakog ugla gledano na auto. Kao sto ima slepih uglova za vozaca, ima i slepih uglova za signal koji ide do te antenice. 

Ono sto mozes je da rasklopis i ocistis kontakte sa Contact cleanerom. Mozda su neki i malo oksidirali, pa to laagaano osmirglaj nekom finom smirglom. E, da. Ja nisam verovao, ali kad sam sa nekih ''Grundig'' baterija (satro nemacke) kupio Vartinu i stavio u daljinac-poceo je tek onda da radi kako treba. Ne razumem se u elektroniku toliko, ali kapiram da iako lapica zasvetli, signal koji izadje iz daljinca nije toliko jak da putuje dalje i stigne do antene u autu. Moracu malo da proguglam o tome. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze deda nismo ga vozili nesto na gurku je upalio reko molim ? Skinem klemu, vratim zakljucava bez greske :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to covek nikad ne bi pomislio. A treba da se ciste kleme povremeno. I provere je l su stegnute kako treba. Bitno da radi kako treba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocisticu kleme ali su na oko gledajuci ciste tj nove :D mene interesuje izgled antenice hel to kao zica ili kao antenica posto ima neki kabal i samo zicica viri iz njega i izgleda fabricki pricvrsceno za telo volana a i to sa batterijom moram probati ja sam nju menjao i isti efekat mi ima i stara i nova baterija :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocistio kleme i isto :( citao sam negde da se moze spojiti na antenu od radia pa me interesuje smijem li to uopste tako spojiti d anema kakvog napona u anteni da mi nebi spalilo nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se ja razumem u elektroniku napon u anteni nikada neces imati jer kroz nju prolazi signal kao za zvucnike :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam uspio da spojim centralno sa antenom malkice bolji domet ima-dva metra od auta i to samo na odredjenim mestima... I mislim da mi je centralna izvukla akumulator kada sam antenicu centralne spojio na masu, tj šasiju... I dalje imam problem sa dometom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...