Jump to content
FAS Goran
srkiv

Fiat Punto mk.2 1.9 JTD - chip

Recommended Posts

i ako ne pretjeras sa pojacavanjem performansi

A ti malo pretero?whistle.gif

hr4pi.jpg

nisam ja uopste preterao jer ga nisam ni chipao,a idem sutra na chipanje i to za nekih 25ks+,snimacu sve dok se meri snaga na valjcima pa cu postavit video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cipovacu ga pa sta bude nek bude........ko mu.......dodam nekih 25ks izgleda da je i moj presao 200 000 km :( smorio sam se......ali stvarno radi za sve pare......ko da je nov....Tako da drugari cipovacu ga samo da dodjem do para....najlakse je vratiti ga u prvobitno stanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mojte misliti da cete za 150e da dobijete neku normalnu mapu. To su vam soc mape pravljene za 5 min kod paje u garazi, koju je taj isti paja okacio na net kako bi pomogao ljudima koji se bave chipovanjem. Igrom slucaja dosao sam u posed nekoliko desetina VEOMA Brendiranih(ovo VEOMA znaci da su najbolje mape na trzistu) koje daju za npr. punta 1.9 JTD 35ks, 20ks i 15ks Sve od razlicitih proizvodjaca, stilo 115hp od 25-55ks!!!, VW, audi 1.9TDI 130 ks 30-60ks?!!! Inace po proizvodjackim specifikacijama, mape imaju dozivotnu garanciju i garanciju na motor(sve to u inostranstvu)!!! E tako nesto kod nas je veeeeeeeoma tesko naci, uglavnom su to par brendova koja se rade kod 2 ili 3 lika al chip nije ispod 300e.

Za baticu koji je pitao za punta i chip... malo procesljaj forum i videces nekoliko utisaka o ponasanju punta s chipom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde nekako "igrom slucaja" da bacimo tu mapu od 35ks na mog 1.9jtd punta, pa da se dogovaramo za kasnije, inace imam vec neki chip od oko 150e pa da probamo i vidimo kakve su razlike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se tacno izrazio, svi ovi su radili čip sa 86 pa na ne znam ni ja koliko. Ja imam verziju 80 hp i hteo bih da ga chipujem na 100 znaci da mu dodam 20 hp a vidim da te mape uglavnom nisu original i da ih samo copy-iraju a ne prave.

Interesuje me da li ja mogu da odem u u neku chip kompaniju i da kazem necu 30hp ili vec kolikoo reklamiraju nego 20 hp i da li to moze?

Da li je neko radi nešto slično, kakva mu je sad potrošnja i kako se ponaša na putu??

i da još jedno pitanje na jtd koji su mi nabolji filteri za fazduh i malo opširnije o tome molim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...na jtd koji su mi nabolji filteri za fazduh i malo opširnije o tome molim...

Molim malo pretrage Foruma. :thumbup:

Ako ne znaš kako, pogledaj ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43963

Tako ćeš pronaći ovu temu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38889

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam ovu temu i pretrazivao forum ali radi se o tome da oni svi pricaju o benzinskim filterima i kako se najbolje ciste ja moje filtere nikad ne cistim vec menjam i interesuje me na jtd koji mi je dobar filter da stavim da mi poveca hp a da nije preskup...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjeftinije KS dobiješ izbacivanjem sedišta, finije rečeno, smanjivanjem težine automobila. Izbacuj sve što ti ne treba, ne samo sedišta...

Ne postoji varijanta da kupiš bilo koji filter vazduha za bilo koji auto i da dobiješ npr. 10 ili 20KS na motoru koji ima 80 KS.

Svi koji kažu da im takav filter daje toliko snage veze sa mozgom nemaju. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako,citajuci ovu temu malo sam zabrinut i zbunjen..Prvo ne mogu da verujem kako razmisljate o vasim automobilima,jedino ako su pali sa grane pa vas bas briga za njih,iskreno ja ne bi razmisljao tako ni u tom slucaju...Sticajem okolnosti ja sam generelni zastupnik SMchip tuning firme za BG i Srbiju,pa kao neko ko se iole razume u chip tuning,imam da vam dam iskreni savet a vi to mozete a i ne morate da prihvatite.

Prvo,radio sam chip i povremeno mi pali lampicu! NIKAKO NE SME Zasto?zato sto to nije mapa za taj softver,i kompijuter sve vreme pokusava sve ostale parametre da usaglasi,ali ne moze jer se ne slazu parametri...Time motor cesto trza,ima nestabilan ler,cesto puno dimi,ne radi mirno(vise trese nego fabricki)

Drugo,probacu ovako pa ako ne ide vraticu fabricku mapu! Time rizikujete da sebi napravite ogromnu novcanu stetu,mnogi su tako probavali pa sad znaju sve autobuske linije po gradu..Znaci probam ovo probam ono,TO NIKAKO

Trece,Chip tuning nije naivna stvar,jako je slozena i komplikovana,i time se bave ljudi koji to ZNAJU,koji imaju kvalitetnu opremu,prostor za obavljanje chip tuninga,to se ne radi na ulici,ispred zgrade...U inostranstvu mape ne kostaju ispod 300eur.Sta su Srbi izmislili toplu vodu pa imaju mape za 100eur. to nisu mape to je sprdacina.

Ko hoce lako moze da sazna koliko kosta prava mapa uradjena hardverski i softverski za taj auto,a ne neka univerzalna ...

Imam jedan licni primer,pre mozda mesec dana radili smo Alfu 159jtdm 150ks,i odradi se mapa po tom autu,i on pali gresku kao i kod vas..Auto ide ubija, radi lepo,ne dimi,konstanto ubrzava,smanjena potrosnja skoro litar,ali svetli lampica..Uradjeno je preko 20 tih motora sa identicnim hardverom i softverom i nikad nismo imali problem ali pojavi se auto koji ima neki problem,ceo dan smo pokusavali na razne nacine to da otklonimo, i uspeli smo,ali to ne moze sa univerzalnim mapama..Posle nekog vremena dosao je Grande punto sa istom centralom i nikakav problem nismo imali...Jednostavno naleti neko cudan auto koji ima nesto sto drugi nemaju ali sta hocu reci,ako radite neki posao treba ga raditi profesionalno i odgovorno,ja nikada ne bih smeo da pustim musteriju da ode posle chip tuninga a da mu sija lampica,to nije obavljen posao...

Ne reklamiram sebe i firmu za koju radim nego samo zelim da vam skrenem paznju na neke stvari,razmislie dobro,rspitajte se kod ljudi koji to stvarno znaju i rade,pa se onda odlucite za chip tuning razlika u ceni izmedju "losih" i "dobrih" mapa je (nazalost) jako mala,a kad se napravi steta to ume jako puno da kosta

:yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram i ja nesto da pitam,logika nalaze.. Da li proizvodjac zeli da napravi motor koji ce imati iste komponente i da kosta kao standardni,da ima bolje performanse i da trosi litar manje? Znaju i oni za chiptuning ali ga ne koriste. Zasto? Mogli su tako da od 73ks narpave 90 na 1,3MJTD ali nisu nego su izmenjali komponete ubrizgavanja i turbinu. Znaci ubacivanjem chiptuninga nesto trpi. Pitanje je sta i koliko to moze da sluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tog motora nisam siguran da li je isti turbo ili ne ali kod mnogih su motori isti samo su mape druge.Jednostavno ne isplati se praviti 4 tipa motora iste kubikaze.I oni menjaju mape.S tim sto fabrika kad izbaci te motore oni prodju sve moguce testove, norme, uslove..Da bi mogli da se plasiraju na svakom trzistu, oni fabricki dosta ostave "prostora" da bi sebe ogradili od svega,i eto tako prostora i za chip tuning bez bojazni da je motor time preopterecen itd..To ne vazi kod svakih motora npr. Japanci jako malo "prostora" ostavljaju,dok je obrnuto kod Fiatovih i VW motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

u plani mi je da uradim cip i to kod rstuning da li je neko radio tamo cena je 250 e da li je to ok i hocu da sa 80 stavim 100 hp filter sam razumeo da je najbolje ostaviti fabricki a da je bolje promeniti izduv i zacepiti erg...

a sto se tice tezine gledam da mi u autu ne stoje nepotrebne stvari sedishta ne bih izbacivao daj neki savet sta da izbacim a da mi nekvari esteiku??

Share this post


Link to post
Share on other sites

@auto

Ovo su opet tvoje brljotine. Ne čitaš Forum, ne pretražuješ ga...očekuješ da svi treba samo za tebe da pišu...bez obzira što je pisano već ko zna koliko puta.

Ne gledaš početnu stranu Foruma...da gledaš, video bi i ovu temu:

vb2WS.jpg

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41348

Dakle...sada si postavio gomilu pitanja na koje je već sve napisano...i to na početnoj strani Foruma da svi vide...ali ne vredi...ti ne gledaš...već samo ideš i kuckaš... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram i ja nesto da pitam,logika nalaze.. Da li proizvodjac zeli da napravi motor koji ce imati iste komponente i da kosta kao standardni,da ima bolje performanse i da trosi litar manje? Znaju i oni za chiptuning ali ga ne koriste. Zasto? Mogli su tako da od 73ks narpave 90 na 1,3MJTD ali nisu nego su izmenjali komponete ubrizgavanja i turbinu. Znaci ubacivanjem chiptuninga nesto trpi. Pitanje je sta i koliko to moze da sluzi.

POzdrav Martini dok sam bio u VW pitao sam prodavca sa kojim sam bio dobar o ovoj temi.On mi je rekao da se razvojni centar trudi da izvuce maksimum iz motora zbog smanjenja potrosnje i performansi.

Ali (uvek ima neko ali)prodaju vozila diktira potraznja na trzistu,znaci ne mozes nuditi nesto sto ne mozes da prodas.

Na primer ima golf 5 1,9tdi PD sa 90 konja koji je bio pravljen za austrijsko trziste prodavac mi je rekao da je to jedino trziste gde se prodaje sa 90 konja a isti taj motor u drugim zemljama je imao 101 105 115 i 116 konja bez ikakvih prepravki.

Ja sam licno vozio reno5 ovde u austriji koji je jedino ovde imao 54 konja svuda napolju je imao 55.To je uradjeno zato sto se u austriji sa 55 konja prelazi u skuplju tarifu.Verujmi mi,jer sam imao problem sa osiguranjem pa sam i renoa donosio pisanu potvrdu.

Jos jedan primer je Grcka kod njih do 2000 kubika osiguranje je bagatela preko zavcu usi jer je luxsus zbog toga ima toliko mercedesa 200 kompresor dok po evropi su uglavnom 230 kompresor.

I ovako bi mogli do sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto pises vazi za smanjenje snage a ne za povecanje.Lako je smanjiti. Pitanje je bilo sta ce prvo da strada kada se poveca snaga motora izvan fabrickih normi a bez promene komponenti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u prevodu, postoje motori koji su iste kubikaze i navodno komponenti, a razlicitih snaga. Sada se prica vrti, zasto bi se proizvodio motor sa odredjenom mapom sa kojim ima manje snage i vecu potrosnju, kada moze da bude jaci i da manje trosi? Odgovor je zato sto odredjena trzista zahtevaju takve(slabije) varijante, zbog raznih troskova koje im zakon namece.

Dakle ja nista sada ne tvrdim, jer ce uvek biti polemike oko toge da li je stetno ili ne, ja samo rezimiram prethodne izjave. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...