Jump to content
FAS Goran
srkiv

Fiat Punto mk.2 1.9 JTD - chip

Recommended Posts

Da li je neko chipovao puntica 1.9 jtd? Zanimaju me utiscu i kako se ponasa motor,da li ima nekih problema posle cipa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde bih mi vi preporucili da ga radim....ne bih mnogo ks dodao.....sa 100 konjica bih bio zadovoljan,sada imam 86 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedan od tih...imaces problema, veca potrosnja, bolje ide, poteze jos bolje nego sto je potezao, i zapitaces se da li moze da dogura do 200 i kad budes video da moze, probaces jos koji put i tako u krug :-)

ja imam chipovanog punta 1.9jtd 86ks, sada ima oko 110 nisam ga proveravao na dyno-u pa da tvrdim da ima toliko ali po mapi koja je stavljena kaze da se toliko dobija...stvarno ide za sve pare, medjuubrzanja su bas dobra, kakva su bila pre chipa pa jos 20% sigurno...po meni ni malo bacene pare...mada problem sa chipom jeste sto u odredjnom trenutku "prerastes" tu konjazu pa bi na vece i tako u krug...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ako ne pretjeras sa pojacavanjem performansi

A ti malo pretero?whistle.gif

hr4pi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve zavisi tko ti radi mapu...isključivo traži ljude koji rade direktno na valjcima ili u vožnji a ne da ti kažu e imam od istog takvog evo i tebi, jer tko zna u kakvim je uvjetima rađena ta mapa i kolike performanse će pokazati.. prvo izmjeri kolika ti je snaga na radilici a kolika na točku pa ćeš znati što dobivaš, tko zna možda kad kupiš mapu stisneš malo gasa a on dimi (a tebi se to npr ne sviđa) ili ne pokazuje ono što si očekivao...

znao bi ti reći za bih i hr ali u srbiji ne znam ljude koji to rade ali vjerujem da ima znalaca koji će dobro složiti mapu...

mislim da možeš izvući 20-30ks i stavi neki kvalitetniji zračni filter pomoći će...tu ne mislim na filtere s pijace po 5-10€...

sretno!!!!

Edited by stipa

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato i pitam da mi preporucite dobrog coveka a ne nekog foliranta.....Hocu da to bude odradjeno kako treba.....a ne posle da mi se auto nedaj boze raspadne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja iskustva sa chipom jtd-a su veoma pozitivna.

Čak je potrošnja nešto manja, što nisam bio spreman da poverujem pre chipovanja.

Ako se odlučiš da to uradiš gledaj da to bude mapa baš za taj motor a ne neka univerzalna copy/paste koja možer da pravi problem.

Možda ti pomogne ova tema:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38732

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudi me da te niko jos uvek nije ovde uputio

http://www.cbc.rs/forum/viewforum.php?f=288

Radio je meni Alfu JTD i inace je radio bas mnogo JTD-ova. Ja sam bio zadovoljan i sa Remapom i cenom. Ovih dana bi trebalo da odradim i remap Crome kod njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kole je imao njegovu mapu, ali...to je ono što Kole zove mapa univerzalna copy/paste koja može da pravi problem.

Ako je kupiš mapu očekuješ da je ona baš za tvoju mašinu a ne neka univerzalana ili odprilike bi mogla da prođe.

Kada sam proletos reprogramirao moga stila 1.9jtd mapom +35KS bilo je iznad očekivanja. O tome sam već pisao.

Zatim sam prešao na nešto slabiju mapu +15KS, sa kojom nisam bio nezadovoljan, zbog problema sa kvačilom (ne zbog mape), semering druk ležaja je puštao ulje, zamašćena lamela. Otklonjeno.

U oba slučaja povremeno, vrlo retko jer ne vozim tako gas-patos pojavila se poruka "engine fault" koja je odmah nestajala, bez smetnji na rad motora. Ovo sam pokušao da rešim. Čiščenje celog usisa, čak i usisne grane koja se skida 2h, ali gas-patos 10s sa nižih obrtaja "engine fault". Na dijagnostici zabeležena greška over boost ventila.

Gumetinu ne preporučujem.

Imao je i Markoni sličan problem sa mapom koju stavlja Gumetina...

...nije dobro kada se pali greska posto kod vecine automobila racunar predje u safe-mode...

Meni se to desilo kada sam se vracao sa mora, i nije ni malo prijatno, narocito ako te uhvati u sred preticanja s' obzirom da tada drzis pun gas...

Meni se i desilo u preticanju, samo srecom postojala je traka za to inace bi bilo veselo...

Cim sam se vratio sa mora skinuo sam cip, Rale rece da ce da sredi i zvao sam ga vise puta ali se ne javlja... U medjuvremenu sam prodao taj auto (159 2.4 JTDm) tako da cu traziti od njega (kada uspem da ga dobijem ili vidim) da mi stavi cip na sledeci auto ili da mi vrati pare... Mislim da je to OK...

Ja sam dao pare za nesto sto nije dobro radilo na mom autu, posle 3-4 dana vratio fabricko podesavanje, mislim da je normalno da trazim pare nazad ili da cipujem drugi auto kod njega...

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38732

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudi me da te niko jos uvek nije ovde uputio http://www.cbc.rs/forum/viewforum.php?f=288

Radio je meni Alfu JTD i inace je radio bas mnogo JTD-ova. Ja sam bio zadovoljan i sa Remapom i cenom. Ovih dana bi trebalo da odradim i remap Crome kod njega.

ne moj da te cudi,iz iskustva drugih ljudi ovde na forumu vlada misljenje da nije za preporuku,mada svaka cast ako je tebi uradjeno ok ali ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako u bg ima SMchiptuning eto i moje preporuke... znam dosta auto koji su tamo rađeni... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu, sada pročitah koletovu temu. Izvinjenje :wallbash:

Realno ono što sam siguran, to je da JTD lepo podnosi remap i da ga treba čipovati. KO će to gde uraditi stvarno ne želim nikoga da ubeđujem, ali meni je Rale odradio kako treba. Ono što se meni svidelo kod Raleta je otvorenost prema meni kao korisniku usluge. Došao je kod mene, na parkingu smo prebacili moju mapu u Laptop i kopirali njegovu kod mene. Prethodno mi je pokazao stavku po stavku šta radi i kako radi.

Ta greška kod Raletove mape postoji, ali sam ja uspeo za 40k km da je upalim ukupno 5-6 puta.

Mogu da je izazovem kada hoćeš, jer se pali samo u trenutku kada sa jako niskih obrtaja (1300 do 1500 obrtaja) u 4 ili 5 brzini stisneš gas patos. To je totalno nenormalna vožnja, ne zbog turbine nego zbog menjača, zamajca i svega ostalog. Za čipovan dizel nema ništa gore.

Ta turbina na JTD-u od 115ks se raletovom mapom diže na 1.3, ima i drugu mapu koja diže na 1.6. Ista turbina po iskustvima ljudi sa neta se vozi do 1.8, a da je tamo neko digne na 2.5 to bi pucalo na sve strane.

Što se tiče drugih nazovi Tunera kod nas jedino cenim SMchiptuning (drago mi je da su počeli da rade u BG), ni oni kao ni Rale (bar meni nije pričao) nemaju priču da će oni da stvaraju custom mapu baš za tvoje vozilo itd.. Custom mapu niko neće da ti odradi za 250-300 evra, a i nema potrebe za 99% ljudi ovde. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta greška kod Raletove mape postoji, ali sam ja uspeo za 40k km da je upalim ukupno 5-6 puta.

Mogu da je izazovem kada hoćeš, jer se pali samo u trenutku kada sa jako niskih obrtaja (1300 do 1500 obrtaja) u 4 ili 5 brzini stisneš gas patos.

Ta greška o kojoj pričaš nije tako bezazlena kao što sam ja mislio. To što ti je računar prijavio samo 5-6 puta ne znači da se ona ne javlja stalno. Proveri pritisak turbine tokom normalne vožnje videćeš da se ne ponaša po zadatim parametrima Raletove mape. Već sama činjenica da ti možeš da je izazoveš kad hoćeš je jako loša.

Sa mapom koju ja sada vozim nemožeš da izazoveš grešku nikako. Jača je od Raletove ali i skuplja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je radio DriverGT, isto sa Alfa foruma. Mnogo korektan momak, svaki dogovor vazi. Dosao, zavrsio sve za 15 minuta...nije skup.

Stavio sam +23ks jer iskreno nisam siguran u kilomtrazu mog motora, a da stavljam ludacki cip na 200.000+ motor, nisam hteo . Sad imam par hiljada kilometara sa chipom i nikakav problem. U pocetku sam ga bas probavao, patosirao iz niskih obrtaja, isao u visoke obrtaje. Nikakvu gresku nisam primetio.

Chip nije za izivljavanje jer ces brzo da shebes lamelu i plivajuci. Vozim normalno, ali mi je super prilikom preticanja, odnosno medjuubrzanja su bolja, jace poteze. U krajnjoj brzini nema neke preterane razlike. Trosi vise ako ga cepas, a cak i manje ako kuliras.

Bas jutros neki baja sa novim Meganom coupe krenuo onako junacki bez zmigavca da me obilazi na nekom skroz glupom mestu. Pa sam mu malo dao do znanja da ne moze bas tako sa Alfom.

Za Gumetinu sam uglavnom cuo pozitivne komentare kada je u pitanju JTD 8v. Jedan decko je kod njega radio 16v i nema problema. Znam za tu Markonijevu pricu, tako da svako neka odluci.

Meni je prevagnulo to sto je DriverGT iz Beograda, pa sam racunao da mogu da ga cimnem ako nesto ne funkcionise, da eventualno vrati staru mapu, ali to nije bilo potrebno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj auto je chipovan sa mapom koja je radjena bas bas,bas za moj auto, jer je bio prvi te vrste koji je bio radjen. Svi ostali puntaci koji su radjeni na tom mestu imali su istu mapu kao ja. E sad da li njima odgovara kao i meni ja to ne znam... SM chiptuning(200E SA NALEPNICOM).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje sa SM chip tuning... Da li rade mapiranje,ako je motor vec blago uradjen,pa je potrebno samo da se remapira prema postojecem setup-u? I dal neko zna,koja je cena ugradnje nitra kod njih?

Edited by pedja_89

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje sa SM chip tuning... Da li rade mapiranje,ako je motor vec blago uradjen,pa je potrebno samo da se remapira prema postojecem setup-u? I dal neko zna,koja je cena ugradnje nitra kod njih?

oko 800e je najjeftiniji nitro kod njih, a sto se tice mapa, rade sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...