Jump to content
FAS Goran
stilo jtd

Fiat Stilo - fabrički alarm

Recommended Posts

Hvala.Ko zna sta sam ja gledao celo jutro.Vrucina udarila u glavu.Mada posto je f39 i za svetla u kabini i za audio sistem koji radi i jos ponesto,verovatno nije to to.Hvala u svakom slucaju.Ako sredim nesto pisem.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem imam i ja, osigurac je uredu ali alarm se ne pali..... Ako uspes da namestis ili saznas nesto novo u vezi tog kvara ti pisi...pozz.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredicu ga ja,samo je pitanje vremena.Ne moze nesto da ne radi a da bude ugradjeno :rolleyes: .Ako se ne moze popraviti ide napolje,dolazi drugi.

Osigurac nije,proverio sam i tu se moje znanje zavrsava.Tokom sedmice idem na ugradnju muzike,a ljudi ugradjuju i alarme,pa cemo videti mogu li sta pomoci ili ce morati za Bg u neki krsten servis....

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja taj alarm nisam ukapirao. Kod mene kad zakljucam auto treperi dioda na vratima.Pokusao sam da ga proverim gurajuci ruku kroz prozor, kad je ukljucen .Nista se ne desava. Taj prekidac iznad srednjeg retrovizora kod mene nisam primetio da postoji. Postoje senzori na stubovima.

Ako neko nesto zna da mi pojasni oko te procedure bio bih zahvalan. U pitanju je stilo jtd iz 2003.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti druze ni nemas alarm,ta dioda na vratima je fol,da odbije one koji bi da ukradu,a mozda i ne bi :thumbsup:

Ta budza kod unutrasnjeg retrovizora je od alarma,cime je nemas,nema ni alarma :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzori na stubovima su vjerovatno naknadno ugradjivani (neki univerzalni alarm) pa kad je prodano auto alarm je skinut a senzori ostali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moj alarm jos ne popravih.Ta dioda na vratima,tj.pored onog "pinjona za otkljucavanje"je dioda za centralnu bravu i nema veze sa alarmom.

Ne postoji ni kod mene nikakva "budza" niti prekidac kod retrovizora unutrasnjeg.Postoji samo dioda u ovalnom tankom plasticnom kucistu u gornjem levom vrhu soferke.Na sireni koja je zakacena za kuciste akumulatora lepo pise META alarm.Nacin rada diode(treperenje) od alrama je u drugacijem ritmu od diode na vratima.Senzori na A stubovima su radili i alarm je radio.Npr,kada gepek ne bi bio dobro zatvoren,a auto zakljucan-1.alarm bi zapisato 3 puta kratko

2.Zmigavci brzo zatrepe.

Sada,kada je alarm disfunkcionalan,pri istoj situaciji,samo zmigavci brzo zatrepere,bez ikakvog zvuka.Jednostavno,alarm nije u funkciji.

Potrazi sirenu ispod haube.Ne mora da znaci da je alram skinut,ali morala bi da ima posebna dioda i za alram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja moj alarm jos nisam popravio.... ne znam samo da li u slucaju kvara sirene za alarm kompijuter prepoznaje gresku i tad izbaci na bordu "Alarm Failure", jer sve drugo radi osim zvuka B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eee ljudi pozdrav opet od mene imam fiat stilo 1.9 jtd multi wagon 2004 god 84 kw 115 ks i zanima me kako da ukljucim alarm imam neku crvenu lampicu na vratima vozaca i kad zakljucam ona trepce ali alarm nece pa da li mi mozete pomoci kako da aktiviram alarm pozdrav za vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

crvena lampica ne znaci da ima alarm,mozda ima samo zakljucavanje i zatvaranje prozora na daljinsku.ima li ikakav senzor pored kupe svetla ili neku dugmad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da mogu otvarati i zatvrati prozore na daljinskom pored koje kupe svetla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima imam stila 1.9 115 2005 interesuje me da lina stilu postoji sirena za alarm posto se kod mene kada aktiviram alarm samo upale svetlosni signal ali nema nikakav zvuk?

Edited by neshaoct
moved post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde je sirena?

Neko kaže u gepeku, neko kaže u haubi... Gledao sam preko AutoData 3.18 ali nisam pronašao?!

Radi alarm, jer kada otvorim zaključana vrata - blicaju migavci.

Kada palim kola, imam grešku alarma.

Kada zaključavam kola, ako uradim dead lock, kao što uvek i radim, on blicne dva puta, ali posle 2 sek. blicne još 2 puta.

Pročitao sam u uputstvu da je to signal da postiji greška alarma.

Pretpostavljam da je vrisnula samo sirena...

Ima li ko ovakva iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto mi je alarm odlicno radio kad sam kupio auto (fabricki alarm, postoje dugmici kod srednjeg retrovizora) posle nekih 4-5 meseci prestao je da radi, tacnije prestao je samo da se cuje zvuk kad se auto zakljuca i pokazuje gresku alarma...kad auto zakljucam daljinskom komandom a potom otvorim vrata ubacivanjem kljuca u bravu, pocinju da svetlucaju migavci kao i pre dok je alarm radio jedino sto zvuk vise ne postoji... Otisao sam u Fiat Vesic u Obrenovcu i rekao im problem...prikacili su auto na dijagnostiku i posle nekih 10-tak min rekli su mi da ne mogu da rese problem...kazu da preko njihovok kompijutra uopste ne mogu da se "konektuju" na alarm, kao da ga kompijuter uopste ne prepoznaje...savetovali su me samo da odem u neki servis koji ugradjuje i popravlja alarme i da tu pokusaju da mi rese problem... kad ni u ovlascenom servisu ne znaju da rese problem onda vise ne znam gde i sta da radim... Jedino sto sam ja zapazio kada je alarm prestao da radi je to da je napolju padala kisa..a posto svi znamo koliko je stilo osetljiv na vlagu moguce je da je to neki uzrok.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno isti problem, isti vremenski period i kod mene je radio kada sam ga kupio.

S tim da ja ne znam da li se to desilo kada je padala kiša ili ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto mi je alarm odlicno radio kad sam kupio auto (fabricki alarm, postoje dugmici kod srednjeg retrovizora) posle nekih 4-5 meseci prestao je da radi, tacnije prestao je samo da se cuje zvuk kad se auto zakljuca i pokazuje gresku alarma...kad auto zakljucam daljinskom komandom a potom otvorim vrata ubacivanjem kljuca u bravu, pocinju da svetlucaju migavci kao i pre dok je alarm radio jedino sto zvuk vise ne postoji... Otisao sam u Fiat Vesic u Obrenovcu i rekao im problem...prikacili su auto na dijagnostiku i posle nekih 10-tak min rekli su mi da ne mogu da rese problem...kazu da preko njihovok kompijutra uopste ne mogu da se "konektuju" na alarm, kao da ga kompijuter uopste ne prepoznaje...savetovali su me samo da odem u neki servis koji ugradjuje i popravlja alarme i da tu pokusaju da mi rese problem... kad ni u ovlascenom servisu ne znaju da rese problem onda vise ne znam gde i sta da radim... Jedino sto sam ja zapazio kada je alarm prestao da radi je to da je napolju padala kisa..a posto svi znamo koliko je stilo osetljiv na vlagu moguce je da je to neki uzrok.....

Kod mene je prvo pobrljavila sirena alarma odnosno , senzor unutrasnji , na forumu poznatiji kao "budza kod unutrasnjeg retrovizora" , pa mi je cika Miki (TIM servis) popravio , a sad mi je crkla samo sirena , na tabli prijavljuje gresku tj da je pokusana kradja. Sirena se nalazi ispod prednjeg brisaca na vozacevoj strani i kod mene je probila voda.Rasturili smo celu sirenu i vide se tragovi vode. Unutra ima elektroniku , radi objasnjenja izgleda kao mala maticna ploca . Sa drugom sirenom nema sanse da radi tako da ni ne pokusavate da budzite, trenutno sam u potrazi za drugom META fabrickom sirenom, alarm je ispravan samo nema dreke. Kod tebe moze da se desi da je isti slucaj. A sto se tice dijagnostike , zavisi i kakav examiner imaju. U nekim drugim servisima nisu ni mnogo osnovnije stvari uspevali da vide a ne alarm. Kod cika Mikija sve fercera kako treba,nema sta ne vidi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve fercera kod cika Mikija a i zna da cita ono sto treba za razliku od mnogih nazovi majstora. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada sam malo confused?! :blink:

Na kraju može li to da se zameni/popravi ili ne?! I što ne može da se samo sirena sa drugog stila zameni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci sirena za alarm se nalazi ispod prednjeg levog brisaca? Treba da se skinu i brisaci i cela ona plastika ispod soferke da bi se doslo do nje??

Edited by Milos 1.9 JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ milos jtd

jeste, skidaju se i brisaci i ona crna plastika. Samo pazi da nije hladno napolju da plastika ne pukne kad se "nategne" da se skine ili vrati. U svakom slucaju NE CUPATI na silu :)

@bracko nemanja

ne moze od bilo kod stila, mora ta meta kodirana, u suprotnom stalno stoji greska a tabli.Probali smo da stavimo obicnu sirenu i nista se ne desava, koliko se secam nije ni "svirnula", Ako neko nadje , i ja sam u potrazi za istom pa nek javi.

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru.... Prvo cu skinuti i pogledati sta se desava pa cu kasnije u potragu za sirenom...mora da ima negde u Sabcu ;) . E sad to sto je kodirana mozda pravi veci problem?? Jer to znaci da bi i nova sirena morala da se kodira prema mom autu ili bi radila i direktno sa nekog drugog??

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu sad mora miki da uskoci u pricu , to vec ne znam, nisam sigurna kako funkcionise, da li se upari sama ili nemam pojma, samo znam da kad smo probali sa "obicnom" nije radilo. Cak nisam sigurna ni da li je zaista kodirana ili je to samo izraz koji se koristi zbog te elektronike koju ima u sebi. Ova je crkla od vode , kako je prosla - voda ko voda , svuda nadje put. Lepo se vidi beli trag od nje.

Ajde ako nadjes slucajno u Sapcu javi da li ima jos neka i koliko moze da bude para, po mojoj slobodnoj proceni ne bi trebala da bude vise od 50 jura. U delti ni ne pokusavam, u startu cenim da su preskupi. Ako ne nadjem polovnu nigde, mozda jedino jos u Vitezu da pokusam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome sto je prestala da radi dioda, TJ. malo radi, malo ne radi.

Kad zakljucavam (CB radi normalno) dioda se upali i zasija crveno kako i treba, ali ne nestavlja da treperi, sto je do nedavno radila protekle 2 godine.

Ponekad proradi kako treba posle 5-6 otkljucavanja-zakljucavanja, ali mi to nije resenje.

Ono sto je jos interesantno, ne svetli uvek istim intenzitetom, ponekad se jedva vidi da blinka...primetio sam da ume npr i u toku noci da prestane da radi.

Jel ima neko ideju sta bi moglo da bude u pitanju?

...sad dok kucam ovo pada mi na pamet da bi mozda mogla da bude i sama dioda pred crkavanje, mada, kako svetli normalno prilikom zakljucavanja...

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...