Jump to content
FAS Goran
stilo jtd

Fiat Stilo - fabrički alarm

Recommended Posts

Da li neko ima fabricki alarm na autu? Ja imam problem jer mi ne radi sirena,tj. nisam je nikako imao i sad sam stavio neku,ali ne pisti alarm! Da li neko zna kako je spojeno to i da li radi preko fabricke sirene ili ima odvojenu,jer ja sam uzeo auto bez sirene pa nemam pojma kako je to prije radilo i da li je uopste radilo? Mislim da alarm radi,jer kad se zakljuca auto daljinskim i otvori onako kljucem,pocnu da blinkaju zmigavci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

migavci blinkaju i kad imas samo daljinsko zakljucavanje.imas li senzore kod svetla kabine iznad retrovizora?ako ih nemas onda nemas ni alarm vec samo daljinsko zakljucavanje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ali mi kad palim auto izbaci na bordu ALARM FAULT! I kad blinkaju zmigavci,a upalim auto pise TAFT HAS BEEN ATTEMPTED!

alarm neispravan-pokusaj provale u auto--otici u najblizi fiat servis...

tako bar pise u uputstvu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo nesto nasao na auto dati mozda ti pomogne na prvoj slici pokazuje da je to neki senzor

wamziw.png

a na drugojdi su osiguraci

sfi7n6.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

to na drugoj slici je tabla sa osiguracima i broj osiguraca za alarm

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ A gdje je konkretno procesor? Kod mene izbacuje Alarm Fault na bordu! I nemam zvucni signal nikako! Mislim da sam pisao vec jednom o tome! Nikako ne uspijevam da rijesim to,jer mi treba bas konkretna sema alarma kod njega! I nisam siguran da kod mene ova "plafonjera" sto je sada u autu ima senzore na sebi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj pogledaj da nije ono na prvoj slici nisam sigaran,potrazicu jos malo kasnije po auto dati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu. Imam jedan problemcic, ponekad. Naime, s vremena na vreme mi se iz cista mira upali alarm na kolima, ume i sam da se ugasi vrlo brzo, a i moram ja na daljincu da ga gasim. U pitanju je fabricki alarm na Stilu, JTD 115. Ne znam da nisu u pitanju ona dva dugmeta na srednjem,tj. unutrasnjem retrovizoru. Zna li neko sta bi moglo biti u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti se to desava kada su otvoreni prozori ili kad sve regularno zatvoris i upalis alarm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Desava se kada je sve zakljucano, prozori zatvoreni. Recimo, desi se dva do tri puta nedeljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti se to desava kada su otvoreni prozori ili kad sve regularno zatvoris i upalis alarm?

Meni se dešava kad su prozori otvoreni a alarm upaljen,non stop pali alarm....šta je uzrok

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se nekad desi kada zakljucam upale se zmigavci samo jednom,a u zadnje vrijeme kada

zakljucavam pale 4 ili 5 puta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti se to desava kada su otvoreni prozori ili kad sve regularno zatvoris i upalis alarm?

Meni se dešava kad su prozori otvoreni a alarm upaljen,non stop pali alarm....šta je uzrok

Senzori na A stubu,detektuju pokret valjda.Dovoljno je i vetar da dune :veryangry:

Proturi ruku kroz prozor dok je ukljucen alarm,malo pomeru ruku gore dole i trebao bi da pisti.Kod mene ne pisti,ali se pale zmigavci :question: .Ko ce ga znati vise....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se pali kada su prozori otvoreni, to je ok. Senzor okida na vetar. Imas iznad srednjeg retrovizora prekidac i to je to. Ovo kad vise puta upali zmigavce znaci da nesto nije zatvoreno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko zna sta moze da utice na kvar fabrickog alarma i kako popraviti?? Do pre neki dan mi je sve extra radilo, medjutim izbacio mi je na bordu Alarm Fault i od tad se ne cuje zvuk pri zakljucavanju vrata i alarm se ne pali....proverio sam osigurace oni su ispravni....????? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Cale uzeo Stila i ima taj fabricki alarm, sve lepo radi ali ne znamo za sta sluze ta dva dugmica kod senzora.

Ako moze pomoc?

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislm,u stvari znam da mi je crkao alram.Slucajno sinoc primetih da mi ne blinka ona dioda na vrhu soferke.Centralna radi.Zakljucam,zmigavci zasvetle 2 puta i radi dioda na vratima.Mahao sam ispred onih senzora za pokret-nista.Drmao auto-nista.Ostavim otvoren gepek,vise nema ni onog zvuka upozorenja da je nesto otvoreno.Znaci-ne radi.Crkao.

Jel moze neko da mi kaze ima li neki osigurac za alarm.Sa one slike GORE nema sanse da procitam broj,a u uputstvu nema nista.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pise u uputstvu osigurac F39 "Volumetrijski senzori/Sirena alarma", valjda je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...