Jump to content
FAS Goran
bokija

Cene setova kvačila / koje kvačilo uzeti?

Recommended Posts

Dali je iz prve ugradnje ili nije nemam pojma uslikacu sutra pa postaviti.A dali moze i nemoze da stane ta lamela sa oprugama moj odgovor je da nema sanse da se ubaci jer nepase.Jedino da se nagura ali ne znam kako bi odvajala kasnije.Na moj stilo po broju sasije ide bez opruge to su oni iz prve serije tako da nisam hteo nista da budzim.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ok. Stekao sam utisak da je majstor skinuo lamelu video to nije ta i rekao ne odgovara. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubuduće lepo pustiš majstoru nabavku delova

 

Neke stvari jednostavno ne moraš da znaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam uzeo auto i kao da sam seo u drugo vozilo.Kvacilo mekano da mekanije nemoze biti.Prosto sam uzivao u voznji po gradu :) Nisam stigao uslikati stari set kad budem naleteo do majstora videcu da uslikam panda postavim.Sad je drugi ako posle velikog servisa i sad komplet kvacila i druk lagera.napomenuo mi je samo da rucna nestima dobro nije puno zagledao jer je primetio na probnoj voznji ja mu kazem da su neka kljesta za zamenu zadnja pa cu to resavati u skorije vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moje iskustvo sa kvačilom, znači samo je u jednom momentu krenulo lagano uzbrdo u IV da kliza (285  Nm je bilo previše). 

20181030_114316.thumb.jpg.07e0946474a86e6f6e8aa703d61a1be7.jpg20181030_114320.thumb.jpg.99e3a509e55469384a22c7bf87f33f41.jpg20181030_114316.thumb.jpg.07e0946474a86e6f6e8aa703d61a1be7.jpg

 

Kako je korpa bila odlična , druk takođe nisam hteo da rizikujem i kupujem razne setove ovde već sam kod Fiće iz Ostružnice kupio remontovanu lamelu.

 

 

20181030_081846.thumb.jpg.60e2594dd2d254d4866b5b9c61286eb5.jpg20181030_081857.thumb.jpg.7aa67ac43f41919e797488cf4845968f.jpg20181030_081901.thumb.jpg.048308ea560eb6088300ddbcfea3ce67.jpg20181030_081911.thumb.jpg.0055b18710fac3e8a2d12063a8bbcbb2.jpg

 

 

Plivajući je bio kao nov, bez imalo lufta lili bilo čega, bukvalno kao nov a svo vreme ga potežem iz najnižih obrtaja (tako da i ta teorija debelo pada u vodu).

 

 

 

 

 

Po montaži kvačilo je bilo izuzetno mekano, toliko mekano da sam terao majstora dva putaa da ga odzrači ??? Probao lepo odvaja, lepo ide u brzine i rikverc.

Meni pa imajstoru je nejasno kako da toliko smekša na pedali a samo lamela promenjena, da li vremenom kako se tanji  lamela postaje tvrđe ili ko zna.

Kako god, Fićina lamela sa pokazala kao odlična, nikakve nedostatke nije imala , čak je preživela i totalno operisanog od vožnje kolegu  koji je maltretirao sa prepunim autom.

 

20181030_114203.jpg

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ugradjivao neko ova Blue print kvacila, majstor me ubedjuje da su ok.

 

 

Edited by neshaoct
edit na molbu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje nike vezano za kupovinu vec za sam rad seta.Naime proslo je pola godine malo manje od ugradnje seta kvacila komplet i imam osecaj kao da neodvaja dobro nije to to pri menjanju brzina jeste i dalje mekano naravno sve lepi menjanje brzine ali ono kad treba da odvaja kao da sam pocetnik u voznji ako me razumete :) pa me interesuje jer to moze biti i od cilindra u kabini sto isto zna da strada a kod mene nije menjan sigurno jer mislim da bi posle menjanja seta to trebalo da ide lagano.Da napomenem majstor je rekao da je zamajac uredu da nije potrebna jo zamena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da "nadrukaš" kvačilo pre nego da promeniš brzinu. Najbolje u pokretu, da vidiš da li odvaja kako valja (npr nadrukaš 4-5x pa onda ubaciš u 4/5 - osim ako ti se problem javlja samo pri nižim brzinama menjača, onda probaj njih). Ako i tad osetiš da malo cimne - nije do cilindra kvačila, već neki deo u setu. Ako se ne manifestuje problem - moguće da je cilindar kvačila, a obzirom da si donji (hidro - druk) menjao, verovatno je onaj u kabini. 

Ofc, treba proveriti nivo ulja u posudi za kočnice (tu se manifestuje ako curi, nivo mizerno opada). 

Dodatno: 

-Ako ulje nisi menjao, ofc probaj to, izrači dobro sistem pa probaj kako radi. Možda je izgubilo svojstva. 

-Proveri nosače motora kod menjača (tkz "reket") ume da malo pravi problem i sam kada je loš prenosi vibracije (npr paljenje i gašenje drma). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjana si oba dole nosaca kao i ovaj ispod akumulatora.Ulja mislim da ima dovoljno da negubi.Ali moram da menjam kociona kljesta (leva) jer su slaba pa ni rucna neradi kako valja pa cu tad staviti i novo ulje za kocnice.Samo u nizem stepenu 1,2,3se oseti tako nekakvo cudno cimanje nije strasno ali novo je novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupio u AP Sport kvacilo za pandu, kutija Luk a na korpu zig Valeo i AP (Automotive Prod. koji zna da bude u "ricambi" set). Ima li neko objasnjenje?

 

IMG_0865.JPG IMG_0866.JPG

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marea 1.6 16v 76kw

 

Poceo se cuti druk lager posle prolaska kroz malo dublju vodu u jednoj ulici.. Sada bih zamenio ceo set kada se vec otvara.. Nisam siguran koliko bih jos mogao da vozim, da me negde van grada ne ostavi... E sada, sta kupiti od kvacila:najjeftiniji je Blue Print 7.300rsd i Luk 7.900rsd,ali sam naisao na razna misljenja i prodavaca i majstora, tako da neki hvale jednog a drugi drugog proizvodjaca!? Za Luk recimo kazu da su to reparirani setovi, za BluePrint da su ipak slabijeg kvaliteta itd.

 

Moje pitanje je: sta je bolje uzeti iz vaseg iskustva izmedju ta dva proizvodjaca?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luk se meni jako dobro pokazao, evo sad stavio ponovo. Jedina mana je sto je tvrdje kvacilo, tj korpa je malo tvrdja pa se oseti na papucici, ali se naviknes.

Ako hoces mekanije, svakako Sachs, ali je i skuplje. Opet, zavisi kakav ti je i zamajac jer ne ide svaki set kvacila na svaki zamajac, koliko sam upoznat. 

 

Nazovi Auto Miku, pitaj sta imaju u ponudi i koje su cene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ja grešim, al svaki auto ima zamajac, dal fiksni dal plivajući. 

A mi smo odomaćili 'nema zamajac' odnosno nema plivajući. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas plivajuci zamajac, imas fixni :) Mislim da je davno pisano na forumu da je bilo losih iskustava sa tim Blue Print, koliko se secam kolega@SikterBre je ugradio na svom puntu davno

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/17/2021 at 1:17 PM, bockojagodina said:

 Za Luk recimo kazu da su to reparirani setovi,

 

 

Zar jos uvek???

RepSet na LUK-u ne znaci da je to reparirani set, vec set za reparaturu.

Uzmi LUK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se kod karavana Fiat Marea 1.6 16v 76kw benzinac, steluje sajla kvacila ili ne?

Zanima me da bih skrenuo paznju majstoru kada mi menja set kvacila da je lepo nasteluje!

Edited by bockojagodina

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

Jbs ga, ako on ne zna to, sta mislis kako ce zameniti set kvacila!? emoji3.png

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Dobro, nebitno za majstora da li zna ili ne zna, mene licno zanima da li se sajla steluje ili ne tj. na kojoj visini ce da hvata pedala..

Zelim da budem siguran, kada je noga skinuta sa pedale da druk lager ne naleze na korpu tj. da uopste ne dodiruje korpu.

Edited by bockojagodina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...