Jump to content
FAS Goran
bokija

Cene setova kvačila / koje kvačilo uzeti?

Recommended Posts

Da, znam sta znaci rikambi deo, iako je ovo valeo, prilicno je razlicit od valea koji moze da se kupi na svakom cosku...Rikambi kupujem uvek, ako ga ima u ovlas. servisu. Naravno ako cena nije besmislena kao nosac motora npr...koji kosta 23000 dinara....a zamenski oko 4000...
Ovaj set sam platio 17000 dinara...
Set za veliki servis je bio oko 14000 sa vodenom pumpom bez pk kajisa I zatezaca za isti...
Rikambi svecice su 1500 din komad, stapna bombina je oko 30 000 komad itd...
Evo slike seta za v servis:

 

4431263118cad7ad4576f8ab1a7e4ad5.thumb.jpg.d66237c5a5bc013977378c53c43654f7.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjena slika, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da menjam set kvacila pa me cudi tolike razlike u ceni kod razlicitih prodavaca.konkretno ajde Valeo u VDV centru (ns radnja ) 14.600 + 7.790 druk lager.U Kit komercu 22.300 + 9.300 druk lager.U delmax 18.105 + 10.487 druk lager.To je sto se tice Valea.Ponudili su mi i  LUK u kit komercu 23.200 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre bih isao na LUK ili Sachs (Sachs je malo meksi) nego Valeo.

A VDV je skroz ok prodavnica sa cenom, uzimam tamo redovno za servis sta mi treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ima vise vrsta Valeo-a zato im se i cena toliko razlikuje. Takav sam neki zakljucak stekao. Ljudi koji stave Valeo ili su ugradili nesto najbolje ili je to nesto najgore, kako ko ima srece :D Valeo je odlican kada je za prvu ugradnju, a ovo po prodavnicama ne znam sta je.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno ima razlike u delovima iako je isti proizvodjac....Da ne zalazimo jeste li original ili ne...skoro sam menjao kolegi ablender na bravu...kupio nov valeo 17900 dinara...plastika je bukvalno siva koliko je tanka i losa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobijem jos jednu ponudu sa KP  kaze original set 13.500 + 8.500 druk lager isto original.Sad mi tek nije jasno nista :)Mada ovaj je iz NS pa mogu otici da vidim i zapisem taj serijski broj proverim.Ali cene toliko razlicite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio MAP senzor u VDV pre jedno 2-3 godine. 2000dinara je bio i nema trika da nije original.
Pre toga sam zvao Kit, najjeftinijii i mislim da je bio Pierburg je bio 5000.
Bas znaju nekad da iznenade cenom...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/27/2020 at 10:37 AM, SrdjanNS86 said:

Dobijem jos jednu ponudu sa KP  kaze original set 13.500 + 8.500 druk lager isto original.Sad mi tek nije jasno nista :)Mada ovaj je iz NS pa mogu otici da vidim i zapisem taj serijski broj proverim.Ali cene toliko razlicite...

Vidi u ovlašćenom koju ćeš ponudu dobiti od njih. Možda ti na kraju to bude najbolja ponuda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кoji auto je u pitanju kada je druk ležaj ovako otrovno skup?

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Home said:
Кoji auto je u pitanju kada je druk ležaj ovako otrovno skup?

Svaki hidro druk lezaj je skup,nije bitna marka vozila
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAA vozite na cumur...Salim se ako je hidro onda je i cena valjda ok, nego sam navikao da to nekako bude sve u setu.

Svejedno drugar treba da menja gumice na balans stangli bravo 1.6 I pazi sada MENJA SE CELA STANGLA NE MOZE SAMO GUMICE I TA NESRECA KOSTA 32000 dinara, crevo interkulera 15000...povraca mi se...

 

OnePlus 7T

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da mislis ni da su ti moderni turbo benzinci cvecke, itekako i oni umeju da zveknu po usima. Znatno veci obrtni nego ranije, zamajci, turbine, GPF filteri... I kako su moderniji, sve su komplikovaniji, sa sve strozim eko-zahtevima koje i oni treba da zadovolje.

Apropo gumica balans stangle, pa nisu rezervisani samo za dizele. A i pre nego sto se ispovracas :D, bacis malo pogled ovde...

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/36621-fiat-stilo-letva-volana/page/22/&tab=comments#comment-1470850

Ili ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/72607-fiat-bravo-mjet-20-emotion-2010-aka-debeli-by-milutinac/page/88/&tab=comments#comment-1485880

Pisali smo i o resenjima za creva, itd...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svejedno koji je auto ili motor, kazem da su namerno zakomplikovali sve sto moze...tesko nama...

OnePlus 7T

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Home said:

 

Svejedno drugar treba da menja gumice na balans stangli bravo 1.6 I pazi sada MENJA SE CELA STANGLA NE MOZE SAMO GUMICE I TA NESRECA KOSTA 32000 dinara

Glupost, to samo ko hoce da prihvati da se zaista ne menja...

Prva varijanta koja mi je pala pod tastaturu...

https://www.powerflex.co.uk/products/Bravo+(2007+-+)-3382/1.html

 

A imao sam i prelaznu varijantu, nasao sam gumicu proizvedenu u Indjiji i kostala je tipa 300 dinara, i montirao sam je samo dok powerflex nije stigao

 

Edited by Ivan
Sredjen format teksta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto kod majstora da stavi novo kvacilo i druk lezaj koji se blago je reci raspao :) Za ugradnju sam izabrao ovo,cena je za set kvacila Valeo 14.000 a druk lager LUK 8500

 

CF8129EC-83F4-4BE6-90BA-36DB32EB99A1.jpeg F820451A-7FD1-4047-993F-E9A2F8955855.jpeg 6F129077-6DA6-4A43-9C0B-F1C2A20EF947.jpeg B20D1182-206E-4FA5-980B-AD23E4794570.jpeg A29A20AD-4091-467B-A00F-AB0A405514F7.jpeg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguce da su u auto isto godiste isto KW isto KS igradjivali dva razlicita seta kvacila.Lamela sa oprugama i bez?Ja naravno uzmem ovu sa i neodgovara kaze majstor na mom autu je bez i sad cimanje trazi nov set.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po EPERu imas ovo za 55191330 broj seta kvacila:

image.thumb.png.a0a15a0b69bbc49546b378c11318fd0a.png

image.thumb.png.74ad91f552456035686d7686d8cbc84f.png

Isao je na vise modela menjaca. 

Jesi trazio deo po broju sasije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod njega bi trebalo da je M50 verzija (1.9 115), isto kao sto je i kod mene bilo na bivsem Stilu... Originalno 55180163 ili Replacing broj, kao na slici ispod:

 

Untitled12.thumb.png.b736938d28784d7b8db70f97de002ba6.png

 

Za onaj serijski broj koji je on kupio iskace da je za verzije M83 i M87 koje su za posebna trzista, a M88 mozda bese MultiJet 120... Ne secam se vise detalja, lako se proveri u ePer...

Nevezano za ovo - za iole krupnije/skuplje stvari, ostavio bih uvek proverenom majstoru da izabere i ugradi. Naravno, naglasis sta hoces i u kom rangu kvaliteta. Najvise zbog reklamacije - ovako, ako se nesto (ne daj Boze) desi i imas problem - obicno bude prebacivanje loptice sa dobavljaca gde si pazario, na majstora i obrnuto... A kada uradis sve na jednom mestu, znas tacno na koju adresu da se obratis. Plus sto gubis vreme i cimas se ako nisi u materiji, kao sto i sam vidis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam jedva da imaju danas u radnji set da nemoram sutra da cekam.Skuplji je mada isto Valeo 18.500 i nema te federe da kazem.Sutra ce biti sve gotovo.Kad sam vracao onaj prethodni set kaze lik ma sto posto je to taj deo nema sanse da ima drugi ja kazem treba mi bez federa i pokazem sliku.Kaze ma moze i ovaj.Reko daj pare da ja idem dalje.Da napomenem da sam u par prodavnica po NS davao broj sasije ali su mi i tada nudili taj sa federima.Jedino je jedna radnja rekla ima ali tek za sutra ujutru.Onda je majstor zvao jednog sa proveri i pita kaze moze naci za sat dva reko uzimamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koja bese fora sa federima? Ono, 9bi sto nemaju plivajuce zamajce nose sa federima a ovi drugi bez?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SrdjanNS86 Ta lamela što je skinuta jel prva ugradnja? Odnosno, otkud majstor zna da je neko ranije stavio odgovarajuću lamelu?

Za mareu kada sam kupovao imala je federe, 81KW. Malo mi je čudno da Stilo nema. Opruge su tu da ublaže/amortizuju dalje prenošenje vibracija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...