Jump to content
FAS Goran
bokija

Cene setova kvačila / koje kvačilo uzeti?

Recommended Posts

@Martin

 

Kod Brane :) bar sto se mene tice...

 

A moj odgovor "LUK" na pitanje valeo ili LUK je vise bio iz fazona da je sve vise valeo proizvoda sa oznakom - Made in China. Brat je na Stila stavio zamajac Valeo, koji je mesec dana od stavljanja davao gore simptome nego fabricki zamajac koji je tek tek pocinjao da se cuje...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. ;)

 

 

Znaću danas na čemu sam. 

Nadam se remontu. Zamajac nije pokazivao neke posebne simptome. Nema vibracija prilikom pokretanja i gašenja motora, niti prilikom patosiranja iz niskih obrtaja. Jedino je klizala Lamela (i to retko, kad je auto pun i kada se naglo ubrzava sa 120-130) i papučica kvačila bila je tvrda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, Martin said:

Nadam se remontu.

 

Dobra stvar kod remonta je sto hoce da vrate pare :D

 

Ako razmisljas o Fici - odradio sam tamo remont, nisam bio zadovoljan kako je odradjeno. Covek mi je bez po` reci vratio celu cifru. Ok u gubitku sam za skidanje menjaca, ali sta da se radi...

Za sam remontovani zamajac mi je Brana rekao da je to to, uradjen je kako svi budu uradjeni, jednostavno je bio pretvrd, mora da klati levo desno, ovaj bas kao napnut da je bio...

Ps - pozovi Branu, vidi kod njega kakva je situacija. Budi uporan sa zvanjem. Ako kaze da ce ti javiti, ne cekaj da javi, nego ga zovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljao sam o Fići, al vidim da je bio korektan u tvom slučaju. Ne mogu ga dobiti već mesec dana unazad.

 

Videću još da li ću kod Gajića (Jajinci) ili Frenoteks (kod Autokomande).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ne kupis novo kvacilo, to ti je najbolje, a nije drasticna razlika u ceni kao kod zamajca.

Zamajac remontuj ako ispadne da je los.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je tacno^

 

Za mene kad sam se raspitivao sachs kvacilo bilo nekih 26.000, sto je sasvim ok cena.
A za zamajac Gajic i onda sve lepo da se sklopi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba da mjenjam set kvacila na 307.

poznanik slupao C4 na kojem je mjenjao set prije 3 mjeseca. Mogu da kupim set za 50E. Sto mislite o tome?

Ugradnja polovnog koji je presao par hiljada km?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set bez zamajca?
Pa kupi sto da ne ako je razlika u ceni prikladna :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

korpu, lamelu i lezaj.

da preformulisem pitanje, da li će set koji je prešao 3k km naleci na moj fiksni zamajac?

@MS PK, hvala..

korpa.jpg

korpa1.jpg

korpa3.jpg

korpa4.jpg

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jos jednu dilemu.. ne uspjevam da odgonentnem proizvodjaca seta. Broj sa korpe 1733GV081 se google pretragom ne referncira na na sta.

primjetio sam da izgled korpe nije jedinstven za svakog proizvodjaca, naisao sam na ovakvu korpu proizvodjaca LUK, pa neki Ridex.. i Quinton (kinez).

Zna li neko nesto o tome, treba li brand da bude izgraviran na korpu, neka stampa, pecat? Ovaj je noName (bar ja ne vidim).

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites

kvacilo je Comline, internet kaze "teski kinez" :lol:

misljenje, iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, werp690 said:

Iskustvo 15.000 do 25.000km max ako imas srece....

dal je moguce!?:o

pa kakva je to trajnost, odnosno NEtrajnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bilo iskustvo kod mene na taksiju.Okreni Gazela Komerc i pitaj ih koliko kosta novo posto ih oni uvoze.Meni covek koji radi tamo posteno rekao nemoj da ga uzimas.Ja ga uzeo i iskustvo je bilo lose.Mada se i po ceni moglo oceniti koliko ce da traje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@werp690, hvala za savjet! U nextAuto - autoKrešo, kod nas (CG) novo je 105EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, imam pitanje u vezi Delte III, 1.4 t-jet 110kW 2009. 

Kada je u autu troje i vise ljudi, desi se da, kada hocu da preteknem neko vozilo, dam gas (ne bas do daske, ali skoro) - obrtaji porastu na kratko, ali nema ubrzanja, i posle 1-2 sekudne kvacilo valjda uhvati i auto krene da ubrzava normalno. Da li to znaci da je kvacilo za zamenu? Kada sam sam u autu, nema ovog problema.

Takodje, pedala kvacila je dosta tvrda i hvata visoko.

Dakle ako jeste kvacilo u pitanju, da li ga menjati komplet ili samo npr. lamelu? Da li odmah menjati i plivajuci, ako ga ovaj motor uospte ima? Takodje, koja marka svih ovih delova je najbolja? Nesto sam citao da su Luk, Valeo i onaj Sachs top izbor? Ili ugraditi original, samo koji je original u mom slucaju?

Ili se ne radi uopste o kvacilu...?

hvala unapred na odgovorima, izvinjavam se zbog gomile pitanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setovi idu u kompletu - druk lager, korpa i lamela. Posebno se kupuje i zamajaca. Kod LUKa čak je i zamajac u setu.

Možeš ići i na remont, što nije loša varijanta jer je jeftinije. Ali ako si pri novcu, bolje uzeti novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...