Jump to content
FAS Goran
bokija

Cene setova kvačila / koje kvačilo uzeti?

Recommended Posts

Nesto sam gledao da nadjem set kvacila + zamajac + hidro druk Sash koji spominjete za Brava 2 1.9 mNjet, ali...svuda nalecem na L(j)uk i Valeo. Ende. I sad, i ja kad bih uzimao uzeo bih po preporuci naveden ali, kad nema koji uzeti ? U principu u svim radnjama gledam kao za Stila (ako nema posebna podela za njega) al dzaba...
Daleko od toga da mi treba, ali svakako da pikiram iole pouzdanu marku.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mene konkretno interesuje ovaj sajt setkvacila.rs Ja koliko skapirah to je neka prodaja iz stana ili sl jer prodavnice kao prodavnice nema... Pitanje je kako bi bilo u vezi eventualne reklamacije i sl mada je i sa prodavnicama preganjanje kad do toga dodje...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno ne bih nista petljao sa time ako nemas fiskalni / gotovinski ili slicno. Kome da ga prijavis i kako da dobijes rezevni tj drugi set.... Licno bih to zaobisao ako je ta vrsta navlake. Ima pojedinih sto na KP prodaju setove Luk / Valeo komplete ali koliko sam video firmu imaju, pa PIB i MBR te lakse udjes u trag..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod koga se radi,kod njega treba i kupiti da se nebi posle češao. Da ne bude majstor rekao jedno a prodavac drugo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@ to mu ispadne najpametnije ali cena zna da bude bas jaka...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, alfini0507 said:

Ma mene konkretno interesuje ovaj sajt setkvacila.rs Ja koliko skapirah to je neka prodaja iz stana ili sl jer prodavnice kao prodavnice nema... Pitanje je kako bi bilo u vezi eventualne reklamacije i sl mada je i sa prodavnicama preganjanje kad do toga dodje...
 

Ma nemoj da bude kao sa Handy radnjom i Nefa namestajem. Ima ih koliko voliš, dobre ponude, sve kako treba i na kraju ispare kao da ih nije ni bilo.

Sto se tice tog sajta, verovatno je kao i onaj sajt silux.rs za auto delove. Ne znam da je neko preko njih nesto kupio a google ih u pretraživaču izbaci uvek na prvoj strani kad ukucas neki deo za automobil. Stoji na sajtu da su u Zemunu ali recimo pise dostava delova, sto znaci da verovatno nema radnje u kojoj mozete uci, platiti i uzeti delove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja skapirao i kad pretrazim google provalim samo 2, 3 slucaja koji su tamo pazarili i navodno bili zadovoljni... Jedan od njih je cini mi se neki MiloshBG sa foruma alfista... On ih nahvalio kao da su mu rod rodjeni...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, ISV_01 said:

Nesto sam gledao da nadjem set kvacila + zamajac + hidro druk Sash koji spominjete za Brava 2 1.9 mNjet, ali...svuda nalecem na L(j)uk i Valeo. Ende.

 

A zasto ne LUK? Pa LUk je prva/fabricka ugradnja...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/6/2019 at 8:54 AM, Milutinac said:
 
A zasto ne LUK? Pa LUk je prva/fabricka ugradnja...

Nesam se razumeo u delove. Vodio sam se saznanjima ovde da je Sash odlican ako ne i najbolji za ugradnju. Obzirom da je LUK prva ugradnja, onda je dilema reshena :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ne znam sta bih rekao na tu temu. Upravo zvao neke prodavnice i na tri mesta mi kažu kako imaju kvačilo iz originala. Ja pitam koji proizvođač radi originalni set i u svakoj prodavnici je drugi proizvođač. Tako da i tu ima neke opasne muljačine takođe..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez obzira na sve - Sachs i LUk uzeti bez ikakve bojazni.
Valeo je dosta problematican - jako puno stvari im je made in China.

Iz licnog primera - brat je na stila stavio 1.9jtd stavio Valeo - made in China zamajac, posle mesec dana situacija je sa Valeo bila gora nego sa fabrickim koji je pretrcao 200000.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, diskusija said:

I ja se isto debelo razmišljam koje uzeti. Toliko je toga u ponudi da čovek vise nije siguran šta i kod koga da kupi i po kojoj ceni..

19 hours ago, alfini0507 said:

Pitanje je kako bi bilo u vezi eventualne reklamacije i sl mada je i sa prodavnicama preganjanje kad do toga dodje...

Prvi volim da samostalno cackam i istrazujem - ali zbog trenutnog stanja na nasem trzistu, za iole skuplje stvari (veliki servis, zamajac, kvacilo,...) praktikovao bih da odem u krsten servis gde odrzavam auto, koji ima garanciju na svoj rad i ugradjene delove. Ako nesto slucajno ne valja, posten covek ce se potruditi da otkloni problem i zadrzi musteriju i preporuku za dalje. Naravno da se i oni truda da zarade, ali imaju mnogo vise iskustva "sa terena" sta valja, a sta ne, a sigurno im nije u cilju da imaju reklamacije i nezadovoljne musterije.

A ovako da sam mozgas oko skupljih stvari, istrazujes, juris, kupujes na jednom mestu (pogotovo kojekakvi sajtovi, KP, i sl...), ugradjujes na drugom mestu - ko ce posle da pohvata izmedju njih, ako bude osnova za reklamaciju?

Pricam za krupnije i kompleksnije stvari gde se kod nas sve vise provlaci bofl, posto dosta toga oko odrzavanja naravno jos uvek odradim sam. Neke stvari su provereno dobre u praksi i nema previse potrebe za mozganjem (ugradis sam ili odneses majstoru). Opet, neki izvikani stizu kod nas u ko zna kojoj klasi kvaliteta i sve je vise prituzbi, za neke vise nije nikakva garancija ni ako platis primetno skuplje. Pun pogodak mi je uvek bio i ako moze da se uzme neki OEM deo, a da moze da se iscacka i van mreze ovlascenih... Apropo price o prodavcima - slusati pojedine cesto zna da bude cirkus... Sve je original, sve odgovara, pa koliko sam ih samo puta ispravljao, hvala Bogu za Zabare imamo eLearn i ePer, pa znas dobro sta ti treba vec unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, dal bi tko mogao provjeriti dal za moju Cromu pase ovaj set sa linka

 

https://www.njuskalo.hr/motor-pogonski-dijelovi/originalni-set-kvacila-zamasnjakom-alfa-romeo-159-1.9jtdm-fiat-croma-oglas-23623288

 

Fiat Croma 1.9 2006 godiste 110 kw

Broj sasije je ZFA19400002046255

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ediedi

 

Ako je od pomoci, za tvoj VIN ePer kaze ovako:

 

- set kvacila: 55202417

 

Untitled9.thumb.png.39d6a033ccc830b6e2032e27adc677d7.png

 

- flywheel: 55192449 (drugi SN, sa Compatibility E007 je za automatski menjac)

 

Untitled8.thumb.png.456e058f94ca3ad664f78d80cd0ab002.png

 

 

Koliko vidim u tekstu oglasa, oba SN su navedena u specifikaciji delova.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kuzim bas, dva sn za isti set ? Radi se o tome da je ovo jako povoljno, liku sam poslao svoj broj sasije i kaze da pase za moju Cromu. Ali s obzirom da je to preko Njuskala nisam bas siguran. U servisu pak opcenito ne vole raditi sa dijelovima koje sam doneses, sto ima logike ali tu mi je usteda skoro 2000 kuna ako ovako uzmem set. Htio bih bas biti siguran jel pase, inace moram molit ove na servisu da provjere a nisu bas odusevljeni ako to nisu oni narucili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ti izlistao koji SN ide za tvoj VIN - i za kvacilo i za zamajac. I ti brojevi su navedeni u tekstu oglasa. Cisto pokusavam ovako virtuelno da pomognem, gledajuci samo podatke koje si ostavio.

Ako te kopka jos nesto, slobodno ukucaj i ostale SN delova, jedan po jedan u ePer (Search), pa vidi sta ce ti izaci. Ujedno proveri Compatibility listu za modele (koliko se sada secam iz glave, bila je Croma, 159 i 159 MY11). I proveri Replacements (moguce da je neki SN zamenjen novijim, a on je i taj naveo u oglasu). Slazem se da raznoraznim opisima po oglasima generalno ne treba verovati, dok sam dobro ne proveris.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htedoh da pitam, uskoro bih menjao set kvacila pa me interesuje sta je pametno odabrati, valeo 9500din, luk 10500din?
Grande Punto 1.4 16V 2006.g

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav da li netko zna dal' je isti zamašnjak i set kvačila u Bravo 1.6 16v 76kw i marea 1.6 16v 76 kw

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/18/2019 at 9:02 AM, Milutinac said:

LUK!

Gde si uzimao Luk? 

Nalazim setove (set+druk+zamajac) - na setkvacila.rs 52000, u jednoj prodavnici u SM 62000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...