Jump to content
FAS Goran
bokija

Cene setova kvačila / koje kvačilo uzeti?

Recommended Posts

Rekoh ti na okupljanju, pravac Malinic na reparaciju i ojacavanja ;)

Moj set vec godinu dana i 13.000km isto kao prvog dana, Boki je rekao da je mekanije od pedale za gas. :lol:

Nema greske ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/7/2018 at 7:23 AM, Dule 021 said:

Ne znam kako je kod tebe ali ruke  za veliki servis u Novom Sadu su oko 40-50€.

Ja u Gazeli imam popust sto znaci da bi taj set dobio za 8000 din sto je 68€.

Svakako kad se sve sabere to izadje oko 400-420 ali cifra od 1000€ je bas ofrlje izrazena jer i na mnogo skupljim kolima ne uzadje toliko.

I da napomenem da ko kod mene kupi auto ima delove sa popustom dokle god je taj auto kod njega.

Da li je moguće da je set kvačila za 1.3mjet od 66kW dva puta jeftiniji nego za 1.3mjet od 51kW? Danas uzeh Sachs za moj auto, Idea 1.3mjet 51kW. Cena 16500din. Valeo je nešto oko 17000 (na jednom mestu nađoh za tipa 12000), Luk je 11-11500din.

Ali neeee, kod Duleta mora da je sve x 2 jeftinije, samo da je napisao koji je proizvođač tog seta.

 

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ko te sibao da ides u najskuplju prodavnicu? :lol:

Da si kupio auto od mene mogao si i ti da dobijes set za duplo manje pare al posto volis da pametujes onda ga placaj. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je proizvođač seta? I kakva najskuplja prodavnica, cena od oko 11000din za Luk je u Kit Komercu, i svugda su slične cene, zvao sam 5 prodavnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kad odbijes 20-30% koliki rabat imaju majstori kao i ja dobijes koju cifru? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Dule 021 said:

I kad odbijes 20-30% koliki rabat imaju majstori kao i ja dobijes koju cifru? 

Uvek sam govorio da pojedinci imaju problem jer "NE PAZE NA ČASU", i ne čitaju pažljivo šta drugi pišu. Baš kao što se dotični M.J nije udostojio ni da pročita ZAŠTO je cena kod tebe tolika. Taman ti napisao da organizuješ dobrovoljno davanje krvi kod tebe na placu, on, i još neki koji te prosto "obožavaju", će gledati da te miniraju i pokvare svaku tvoju objavu ili komentar. Rekoh ti- ne nasedaj na provokacije i strogo ih ISKULIRAJ!

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, marko.jovanovic said:

Da li je moguće da je set kvačila za 1.3mjet od 66kW dva puta jeftiniji nego za 1.3mjet od 51kW? Danas uzeh Sachs za moj auto, Idea 1.3mjet 51kW. Cena 16500din. Valeo je nešto oko 17000 (na jednom mestu nađoh za tipa 12000), Luk je 11-11500din.

Ali neeee, kod Duleta mora da je sve x 2 jeftinije, samo da je napisao koji je proizvođač tog seta.

 

Pa i ja sam za 1.3 platio 100e ceo set, nije ti Dule kriv zbog toga, malo si počeo da preteruješ sa ovom pričom :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je uvek bila okej svaka rasprava, to je i normalno. Ja imam moje argumente ti imaš svoje. Poenta je da ja poštujem tvoje i ti moje kako se ovo ne bi dešavalo. Ovo je sada postao konflikt između par članova i svako piše za sebe i ne čita šta drugi piše, nekako uličarski.

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Pluto said:

Pa i ja sam za 1.3 platio 100e ceo set, nije ti Dule kriv zbog toga, malo si počeo da preteruješ sa ovom pričom :D 

Pa toliko i košta Luk, oko 11000 dinara, ali ja sam uzeo Sachs koji je 16500. Ne vidim gde preterujem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, razmisljam o zameni kvacila u nekom periodu. Jedini problem mi je tvrdoca.

Osim toga nista. Lepo hvata/razdvaja (na sredini), ne trese, ne proklizava....

Drugar i cale vozili i kazu, ok, jeste tvrdje malo, ali nije katastrofa.

Medjutim, vozio ja par dana skroz nov auto, i sad kad sednem u moj, jbg, tvrdje... A kako ja imam zdravstvenih problema sa tom levom nogom, kapiram da bi mi znacilo.

 

E sad, sta uzeti, koji proizvodjac i gde? Kakve su cene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni

 

Mooožda važnija dilema je da li menjati i zamajac zajedno sa setom kvačila (kad se već radi), ili ne.

 

Cene:

 

Screenshot_19.jpgScreenshot_20.jpg

 

Možeš ovde sam pogledati:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/68872-online-katalog-euroauto/

 

Pošto nije kritično ništa, možda je moguće sačekati još malo, odvojiti nešto novca na stranu, pa rešiti onda obe stvari (set i zamajac). Naročito ako planiraš da auto ostane kod tebe još neko vreme, da onda ti i uživaš. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct hvala!

 

Ne bih menjao zamajac, za sad je dobar. Ne lupa, ni kad se pali/gasi auto, niti u voznji kad dodajem gas naglo....

Kapiram kad se skida menjac, da se odradi sve zajedno... Ali gre'ota da menjam original za nesto sto nisam siguran da ce uopste da radi bolje.

Nesto sam gledao da li Valeo ili Sachs, ne znam da li ima neke velike razlike?

 

I ove price "ovde su novi", "ovde su reparirani"... Jbm li ga.

I ovo sto neko rece, zamenio, i radi bolje nego ranije, ali je tvrdo.

Ja ga samo zbog toga i menjam.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Smireni said:

I ove price "ovde su novi", "ovde su reparirani"... Jbm li ga.

Tu je najbolja garancija mesto gde se kupuje. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Smireni said:

@neshaoct Gde bi trebalo da kupim?

I meni bi Valeo bio prvi izbor, ali onaj kupljen kod Euroauta.

Ne kažem da i neko drug nemaju taj kvalitet Valea u Srbiji, ali za njih znam da imaju. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bi na kraju sa onim Srbom i njegovom ponudom setkvacila.rs... Jel neko provalio o cemu se radi?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se isto debelo razmišljam koje uzeti. Toliko je toga u ponudi da čovek vise nije siguran šta i kod koga da kupi i po kojoj ceni..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...