Jump to content
FAS Goran
bokija

Cene setova kvačila / koje kvačilo uzeti?

Recommended Posts

Malko da podelim sa ostalim clanovima.Naime,treba da menjam set kvacila ovih dana,pa sam otisao do servisa da se raspitam za cenu.Ako sam dobro shvatio Mixija,trenutno je Valeo znatno pojeftinio cene delova.Tako da ko ima muku u najavi,ne bi bilo lose da prelomi i odluci se da zavrsi poso dok se trgovci ne predomisle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste Bokija, u pravu si. Pre dve nedelje sam promenio set kvačila i plivajući zamajac. U svojoj temi sam naveo cene u AP-sportu, ali vidim da niko nije skontao....

Set kvačila za JTD je 7800, a plivajući zamajac je 23800 dinara. Znam da sam prekršio pravila foruma, ali moram da pohvalim zalaganje i pomoć momaka iz AP-sporta u pronalaženju dotičnih delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas me lik u kolima pita da li je moja Marea na plin...toliko o tome koji je kvalitet delova i ugradnje...ali i kola!!!!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo trebalo bi dobro obratiti paznju koji tacno deo ide u koji motor.

Rece Miki da, recimo, ima plivajucih koji se razlikuju u debljini par milimetara, pa to pravi veliki problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzaba je valeo spustao cene kad je zamena opet preskupa. 50e za zamenu je previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koji auto mislis?Nije isto skinuti menjac sa Stila ili Siecenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se i ja javim kupio bas kod vas valeo set i druk lager i super zadovoljan sa cenom dok je kod nas samo set kvacila (korpa i lamela)299euraaaaaaaaaaaa.A sto se tice zamasnjaka kao sto je rekao MIKI na oko izgledaju jako slicno a ustvari ne pasu prisam konkretno o svom stilu 1.9jtd,i promjenom tih dijelova drugi auto.desavalo mi se da mi auto na 1500okretaja trza i to sve zbog zamasnjaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bokija koliko te je izašla zamena seta kvačila,ruke i materijal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka stvar da li on hoće...

Odgovoriću ja tokom dana...sa informacijom iz prve ruke koliko ga je sve to koštalo... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zvao pre neki dan, 6250 din ceo set za moj auto,zadnji put kad sam menjao lamelu bila je nesto malo vise od 10000 :thumbsup: Jos malo ce zamena biti skuplja od celog seta :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@a.m

i kod nas je original 180 EUR, ako me razumeš ... ;)

@neshaoct

koliko mu to onda izađu ruke? ja Niniću plaćam 50 eur sutra

Ja sam pre 2 godine Valeo u Kit commerce platio 6800, u AP sportu je bilo 9200, a danas sam kupio u AP sportu za 5900 dok je u Kit commerce 5500 (ali me zeznuše, rekoše imamo deo, ja došao, kažu imamo ali u magacinu, doneće nam sutra :realmad: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa original je u Delti 180 eur, a po lokalnim radnjama je 50 eur...tako je to za 300 kod tebe verovatno original, a ovo što si kupio kao i većina nas je sačuvaj bože

Share this post


Link to post
Share on other sites

to kod vas sam platio evo ti kopija emaila sa cijenama

cene delova koje ste tražili su:

nosač - 6139 ( naša šifra 3010171)

set - 9500 (naša šifra 3020013)

druk lager - 5881 (naša šifra 3020021)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...dok je kod nas samo set kvacila (korpa i lamela)299euraaaaaaaaaaaa....

Ja sve vreme tebe razumem da je kod vas set kvačila 300 eur a kod nas si platio 95 kako vidim sad, a sve delove si platio 220, tako da ne kapiram gde se ne razumemo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma isam shvatio ono "i kod nas je 180"jer kod nas nije nego 300e,a i neke zamjenske ispod 220 e nema.Ja sam zadovoljan pa makar ga mijenjao za dve godine

Edited by a.m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mislio sam kod vas je to verovatno original, tako i kod nas ima original koji je skoro 4 puta skuplji od ovog po radnjama...

btw, ja juče zamenih set kvačila, stavio sam Valeo, pre 2 godine sam takođe stavio Valeo ali je razlika neverovatna, kvačilo mi je sada meko ko perce, dok je prošli put bilo podjednako tvrdo kao staro, toliko tvrdo da ne veruješ, sve je to do korpe u principu kako ti se zalomi ova fušerica, a sada mi i hvata negde na 1/3 hoda papučice, nije baš odma na patosu da hvata kao prethodno (što se kod prethodnog posle 3 dana popelo na pola).

Tako da mislim da sam ubo dobar set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nema ti to veze sa originalom kod nas ista ti je stvar,nudili su mi isto valeo,i kao da je to prva ugradnja,a sto se tice same tvrdoce kvacila trebalo mi je par dana da se naviknem,jer je tolko mekano kao da ga nemam.pa mislim da sam i ja ubo dobar set :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moje potrage za setom kvacila za 2.4 JTD 110 KW:

Ap sport 16.500 nepoznat

Kit komerc 18.500 Valeo

Autoricambi 22.500 Valeo

Euroauto 26.380 LUK

Lukas KG 25.000 LUK

Reparacija Malinic

lamela 2.400

korpa 3.000

zamajac 1.500

NIKOR - ovlasceni sa zamenom 22.500

I sta covek da radi i da misli ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li su ovo cijene sa plivajucim ili bez njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje kao logicno ali ... nesto mnogo jeftino. Auto je blago cipovan na 180 ks pa ako stavljaju neke reparirane... makar i FIAT, ko zna ? Ja bih da mi to potraje bar 40.000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...