Jump to content
FAS Goran
Terza

Kako srediti sitna oštećenja na kolima?

Recommended Posts

Evo i podataka o fabrickoj boji sa one nalepnice

GRIGIO STEEL

647

DELITRON-LACRIT

Prijatelju,ako ne nadjes na ovome sajtu sto je dao kolega BANETV,pisi mi a ja cu ovih dana da proverim da liima ta boja,javicu ti.Ako ima dogovoricemo se za dostavljanje,poslacu ti to iz Srbije posto sam ja iz Dimitrovgrada i stalno putujem kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam nesto, ali samo mi ispise kod boje i na tome ostaje... Misam uspeo da nadjem nikakvu sifru proizvoda ili sta vec treba! Potrazicu u lav autu i slicnim radnjama, mozda ce oni znati da mi to pronadju po siframa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti podaci sa motip sajta

Colour code / Colour name / Date of manufacture / 400 ml / 12 ml

647 / GRIGIO STEEL MET. 2C (V) / 2003-2005 / 55090 * / 955090 *

* = Use varnish as a final coat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nasao jednom ove korektore, ali nisu znali da mi kazu prema boji auta, nego mi da li15 komada, pa rekli biraj sam :( i ja naravno odustanem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je tako, prijatelju!

Ako ne nadjes original po tvom broju (kodu), uzmes 10-ak (ne da kupis, nego zamolis u radnji da probas po jednu tackicu i hoce ljudi da daju, ionako se slabo prodaju) i probas na kolima pri dobrom svetlu.

Uvek biraj malo svetliju nijansu jer se bolje utopi u boju automobila.

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zateknem auto sa ogrebotinom od kljuca u duzini od oko 35cm, :rant: sreca u nesreci je da bitanga nije duboko zarezala odnosno nije tom prilikom i ulubljeno, ali je lak skinut i vidi se bela podloga, auto je inace srebrne boje.

Nesto sam pokusao nekim prirucnim sredstvima krpom brzim poliranjem i trljkanjem da sredim ali je efekat manje-vise isti. :no

Na svom starom autu sam koristio reparatur slican Motipovom tako da mi je jasno sta cu sa ovim da postignem.

Medjutim reklamira se na tv-u neki marker za ogrebotine, ima li neko iskustva sa ovim sredstvom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta god da smo ja ili moji poznanici kupili preko nekog teleshopa bilo je OBIČNO ĐUBRE.

Toliko o njima a taj reparatur-lak treba i meni, znam tačan motip-kod (Boja: Grigio Steel Metallic 2C (2003-2005), code: 647, Motip repair:955090) još samo da neko javi ko ga zaista prodaje pa da kupim. Zna li neko?

U međuvremenu sam saznao da AP nema a Beocar nešto ograničeno(treba ići sa kolima), videću.

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar mi je pricao da taj marker radi samo ako su bas sitne ogrebotine.

Kupio ga je ali mu nije zavrsio posao jer mu je bilo izgrebano do laka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Banetv

Imas na Bezanijskoj kosi u Nedeljka Gvozdenovica radnju, zove se "Auto scorpion" oni imaju motip od 12 ml... kosta oko 350-400 kinti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lav auto takodje prodaje Motip a mislim da ga ima i u GMS-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas sam kupio: Auto Scorpion, Bežanijska Kosa, Nedeljka Gvozdenovića 31, 2282-417, Motip 955090, cena 380 din 12ml, bočica sa četkicom.

Oštećenje je bilo na zadnjim vratima pri donjoj ivici i mislim da je odličan za takvu vrstu (ivice) oštećenja jer ima gustinu pa popunjava rupe u ispucalom ili slomljenom laku i lepo se razliva. Na ogrebotinama na ravnoj površini (hauba) je za sada uočljiv ali ipak popunjava. Za koji dan ću pokušati da ispoliram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gxAiwTS.jpg

Da li bi moglo da se ublazi sa Motipovim reparacionim lakom ?? posto cisto sumnjam da cu naci moju nijansu, mislio sam da uzmem u MAX MAYERU 50 g moje farbe i nekako da popunim ovo ostecenje, izuzetno je debelo mozda i ceo milimetar...sta mi savetujete??

Share this post


Link to post
Share on other sites

gxAiwTS.jpg

Da li bi moglo da se ublazi sa Motipovim reparacionim lakom ?? posto cisto sumnjam da cu naci moju nijansu, mislio sam da uzmem u MAX MAYERU 50 g moje farbe i nekako da popunim ovo ostecenje, izuzetno je debelo mozda i ceo milimetar...sta mi savetujete??

Ako zelis pokusaj da otklonis ogrebotinu sa TURTLE SCRATCH REMOVER,ja sam skoro sve ogrebotine sa njim uklonio nesto najbolje sto sam kupio za auto ,meni je neko kljucevima pokusao da improvizuje otkucaje srca :whistle: od gepeka do haube :rambo: ali sve sam sa ovim resio ,kosta neki 500-600 din ,ako ne resi tu duboku ogrebotinu resice sve ostalo a i skida ogrebotine tj farbu ako te je neko zakacio ili si ti nekog potkacio :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tstuiqr.jpg

Mislim da slika sve govori....

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako ako mozes da primetis ova leva tanka ogrebotina u odnosu na ovo korito bi mogla da se sredi sa porikom....sto se farbara tice imam jednog ali je stalno u guzvi tako da ne verujem da bi mogao to da mi uradi ...Ja bih pokusao sam to da odradim, ali mi treba savet kako mi je najsigurnije da ne umazem ceo auto..odnosno sta treba da uradim pre farbanja (Priprema) za sad jedino sto mi pada na pamet je da kupim MOTOTIP lak i da ga ispraznim i lepo ocistim tubu razrdjivacem i u nju sipam moju boju sa sifre, i onda tako da probam...ako neko ima nbolji predlog nek prica jel mi je poprilicno hitno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan update za Motip korektore. Neka stoka bezrepa mi je uništila haubu kamenom ili nekim sličnim predmetom i to sve sa tekstom u tri reda, pa sam pregledao razna rešenja(od poliranja do tv-shop čuda) i usput odlučio se da probam motip na par tačkica koje imam nevezano za pisanije na haubi. Elem danas sam video u dve radnje. Jedna je u Venizelosovoj(Djure Djakovića) na ćošku sa Gundulićevim vencem, a druga je u 27. Marta(ili ti Kraljice Marije)mislim broj 44. U 27.marta je veći izbor. Cena 420 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustvo sa doticnim proizvodom?





i gde ima da se uzme,a da to nije ova deracina preko nasih teleshop agencija,posto sam vidjao da se na limundu pojavio jednom za 500din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima i dalje na limundu.

Koliko sam citao na drugim forumima dobro je samo za bas bas sitne ogrebotine koje mozes resiti i nekim voskom u boji kola ili "blagim" poliranjem

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ga i dalje na Limundu.

oops pretece me MIlanLaki :)

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vezano sa ovim

na krovu su mi se pojavile 3 fleke velicine kao dno flase preko dana se ne vide samo uvece na tom mestu kao da je lak nesto grublji za nijansu,nabavio sam Turtle wax metallic pastu i sad citam upustvo preporuka proizvodjaca je da se pre tog istrlja sa nekim "color restorer" zna li neko nesto o tome i da li samo da probam sa pastom bez ovog proizvoda

mozda cu sada da lupim, ali ispravice me vec neko. Color restorer je valjda ona polir pasta (u flasici) u boji auta, tu dobijes i onaj kao karmin za sitne ogrebotine. Isto je proizvod turtle wax i u Metrou je nekih 1000 din...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nemam pojma toliko tih proizvoda da covek ne zna koji da upotrebi evo u temi o polir pastama nema dva posta da se sloze oko iste,meni je problem na krovu sto je na ta tri mesta farba ili lak malo TAMNIJI u odnosu na ostatak krova znaci nije posvetlelo sto je slucaj na drugim kolima,kao da je zamasceno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao priliku da jedamput vidim na delu ovu olovku,flomaster ili kako je vec zovu. Nju je pre par godina doneo jedan matori komsija iz Nemacke. Ono sto sam ja tada video je sledece. Prvo to je moglo da se radi samo na metalik farbi zato sto je to sto je bilo u tom da kazem flomasteru bio lak. Zato se i moglo eliminisati egrobotine sa srvene,crne,plave... i to samo ako su u pitanju malo ogrebotine odnosno samo ako je doslo do ostecenja samog laka. Znaci ovim se ustvari popravljao lak,a ne sama boja-baza. Ako je samo lak ostecen to je zavrsavalo posao extra. Videlo se tek kad se dobro zagleda i pranje auta mu nije smetalo uopste. Ako je doslo do ogrebotine koja je pored laka ostetila i bazu onda za ovo sto sam ja video nema pomoci.

Mozda je sada ovo nesto drugacija.ja sam preneo iskustvo koje sam imao sa slicnim,a mozda i istim proizvodom. Cuo sam da sada ima i neka fora koja ustvari rastvara postojecu boju pa fakticki ti uzmes boju sa mesta gde je ima i naneses tamo gde je nema,na ogrebotinu.Sa ovim cudom se navodno mogu sanirati i akrilne boje. Sa ovim drugim nisam imao nikakvog iskustva niti znam da je neko.

ma nemam pojma toliko tih proizvoda da covek ne zna koji da upotrebi evo u temi o polir pastama nema dva posta da se sloze oko iste,meni je problem na krovu sto je na ta tri mesta farba ili lak malo TAMNIJI u odnosu na ostatak krova znaci nije posvetlelo sto je slucaj na drugim kolima,kao da je zamasceno...

Ma,uzmi bilo koju pastu i trljaj. Nema ti druge :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...