Jump to content
FAS Goran
Terza

Kako srediti sitna oštećenja na kolima?

Recommended Posts

Pricao je da ce to raditi na nekom audiu.Taj proces sa prvi put video kod Bosanca po imenu Tataragic,ima na insta nalog.Skroluj dok ne naletis na crni f30 limuzinu.Coveku su bili izgrebali ceo auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz kolege, imam pitanje u vezi sredjivanja sitne ogrebotine na tabli. 

Naime dok je draga pakovala nosiljku za malog, ostavila je plasticne adaptere koji strce i ofc izgrebala tablu na airbag-u kod suvozaca. 

Ogrebotina nije ili nema dubinu (vise kao poderano) ali bode oci bas. Cime bi se moglo ublaziti (ako ne potpuno sanirati) ostecenje, a da iskljucimo zamenu table :)

 

IMG_20220221_065756.jpg IMG_20220221_065800.jpg IMG_20220221_065805.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike i format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu bas dobro da vidim ali meni ovo vise deluje kao da se potpisala plastikom na tablu nego kao da ju je izgrebala. Izgleda mi kao da je reljef table (sitne kockice) napunjen drugom crnom plastikom a ne kao da je izguljen.

Probaj onom malom plasticnom cetkom ne previse tvrdom, ili starom cetkicom za zube da trljas sapunjavom vodom pa vidi da li se skida.

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, francuz69 said:

meni ovo vise deluje kao da se potpisala plastikom na tablu nego kao da ju je izgrebala.

Dobro zapažanje, ja nisam iskreno ni stigao da se pozabavim "izgledom" ogrebotine ali sa slike deluje tako. Ovo sa starom četkicom za zube deluje obećavajuće, probaću još danas pa javljam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj Boze da prodjes tako, ali meni ovo deluje kao bas dobra ogrebotina :mellow: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, probaću danas-sutra sa metodom iznad, ako ne, tražim dalje opcije. Pala mi na pamet neka jako fina šmirgla....no mislim da ću tablu skroz usrati time pa ću morati celu i na kraju neće izgledati ni na šta :( Nekim filerom ili sredstvom za osveđenje plastike možda nešto i uradim, al prvo metoda NO 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@francuz69 Izvinite kolega, zbog posla i oko malog nisam stigao da se pozabavim :( Nadam se za vikend da cu uspeti pa javljam ucinjeno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjeno cetkicom (meka) i laganim bebi sapunom, medjutim nista nisam uspeo. Ovo je definitivno poderano iako pod rukom nema nikakvog osecaja niti razlike u prelazu sto je cudno. 

 

Razlika je malo ublazena nakon mackanja table sredstvom za branike kako bi se izvukla sto manja razlika u nijansi. Na slici je posle ciscenja a pre nanosenja sredstva, zaboravio da slikam. Okolo je jos malo mokro tako da se vidi samo poderotina. 

IMG_20220301_161824.jpg

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 Stavi neki stiker tipa U slučaju sudara ovde iskače airbag, ili neki Nike pošto je taj oblik...

 

A možeš i celu tablu presvući... video sam negde dobre kombinacije sa alkantarom

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, andreja.micovic said:

sa alkantarom

Čuo sam da je koža od aligatora izdržljivija i lakša za održavanje. Nemo me zahebavaš, baš ću sad da se zezam oko table :D 

 

Stiker će nahebe od toplote leti, pa se lepak razbuca, ivice saviju...ma jok. Ne lepim preko airbaga ništa. Tako je kako je, prežaliću a i budući vlasnik :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

za stikere sam se šalio, za alkantaru nisam :) ima ovde i koji rade i koji su radili 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/21/2022 at 11:40 AM, Ivan said:

Daj Boze da prodjes tako, ali meni ovo deluje kao bas dobra ogrebotina :mellow: ...

Nazalost, ali ne znam sta si ocekivao osim ovoga sto sam iznad pomenuo. Znajuci kakva je tekstura materijala, kakva crna ogrebotina sedistem i cetkica, odmah ti rekoh. Jbg... 

Cimni i naseg Stevu pa se konsultuj, 'leba ne jede. Kada sam radio volan kod njega, pominjao mi je i neko sredjivanje/farbanje plastike (za strucnjake koji su mu trazili da im na njihovu odgovornost lepi alkantaru preko izgrebanog airbag-a): https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/83503-tapaciranje-volana-neba

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...