Jump to content
FAS Goran
Terza

Kako srediti sitna oštećenja na kolima?

Recommended Posts

sta raditi sa kretenima komsijama koji prilikom otvaranja vrata udaraju drugi auto? :rant: 
Moze li se nekako naplatiti ta steta? jeste sitno, ali mi bode oci...

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, Danilo1 said:

sta raditi sa kretenima komsijama koji prilikom otvaranja vrata udaraju drugi auto?

Kupis svoje dvoriste :lol: . Ako imas obicno osiguranje od autoodgovornosti - uglavnom nista, ako pricamo o javnim parkinzima. Jedino da se potrudis da parkiras na "solo" mestima. Ili ako ih je vise paralelnih, da parkiras na mesta bukvalno tik do drveta ili stuba, sto blize istim. Bar sam tako radio ranije, dok nisam imao svoje dvoriste. Stilo sam na taj nacin uspeo bas lepo da sacuvam od ogrebotina, iako je do 2013. (nekih 6 godina) bio na javnom parkiralistu zgrade.

A cak i da imas kasko, pitanje je da li je uopste moguce i da li se isplati aktivirati ga za kojekakve sitnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Danilo1 said:

sta raditi sa kretenima komsijama koji prilikom otvaranja vrata udaraju drugi auto? :rant: 
Moze li se nekako naplatiti ta steta? jeste sitno, ali mi bode oci..

Ja sam na moju Alfu 159 na sva vrata zalepio kvalitetnu providnu foliju, baš da bi ga zaštitio.

Imao sam to i na prethodnom BMW-u i pomoglo je.

Prov odradio blago poliranje, pa lepljenje kod profesionalaca. Ne vidi se da je folija zalepljena. Cena 17.000 dinara.

Sad mirno spavam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sjana cena, meni su trazili cini mi se 220 za obicnu i 270 za onu koja moze da se oporavlja. Za javni parking, parking firme ne postoji drugacije resenje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad stoka negleda kako otvara vrata nemože ništa da pomogne,drugar skoro svaki auto lepi folijama i isto ima oštećenja, doduše pocepaju samo foliju. Opet ako bi neko zapeo ni folija ne bi mogla da zaštiti vrata od udarca 

Share this post


Link to post
Share on other sites

al najgore od svega je kada se naslone vratima i onda sednu u auto, a vamo vratima bukvalno urezu crtu :rant:

@Ivan ma glupo je zbog toga aktivirati kasko.. uglavnom ovakve povrsinske mogu da se skinu poliranjem.. Jos se sa jedne strane pribijem drugom autu a sa druge skroz odmaknem al ne vredi, debili moraju sirom vrata da otvaraju

 

Za sad razmisljam o tim providnim folijama (prvo da ispoliram auto) i da odstampam nalepnice "pazi biiip kako otvaras vrata" i slicno

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Danilo1 said:

Za 4 vrata 17.000? :o

Da, za 4 vrata 17.000. Preko celih površina kvalitetna folija koja je sama oko, čini mi se, 10.000 dinara.

Ima tu i problematike. Nekvalitetna folija, koja nije namenjena za to, mogla bi oštetiti farbu na kolima.

Ja sam na prošlom BMW-u zalepio onu najjeftiniju što je namenjena za ravne površine. Zbog toga se na naborima na vratima, u visini brava, odvojila od površine lima i u taj prostor je vrlo brzo ušla prljavština i dobio sam tamnu liniju duž celih vrata, na srebrnom automobilu. Ali je folija sačuvala farbu i nije oštetila boju. Drugar kojem sam prodao auto je skinuo foliju i nije bilo tragova oštećenja.

Naravno, i dalje pokušavam da parkiram sa bar jednom zaštićenom stranom, uz drvo, na kraju reda parkinga...

Možeš tražiti ili sam zalepiti foliju samo u visini od gornje ivice vrata, pa na dole jedno 30-40 cm. Udarnu zonu. Tako ćeš potrošiti manje folije. I naravno, možeš sam ispolirati automobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Grafit said:

Naravno, i dalje pokušavam da parkiram sa bar jednom zaštićenom stranom, uz drvo, na kraju reda parkinga...

Meni je to odavno preslo u naviku (parkinzi zgrada, trznih centara), tako mi ne predstavlja nikakav problem. Cisto trunka prevencije, a ume lepo da zastiti auto, pogotovo ove bez bocnih lajsni.

Sto kazu ljudi, kad tresnu ili naslone vrata pa sedaju, tesko sta pomaze... Prednjace oni koji su "zaradili" svoja vozila i oni sa totalnim krsevima koje za*ole za sve okolo. Secam se pre jace od 10 godina, krenuo negde i prilazim autu, kad jedna vremesnija i (da budem kulturan) gabaritnija gospodja otvorila vrata Lade i naslonila ih na skoro novog Stildzu. A parking taman blago nizbrdo, da vrata lepo nalegnu na moju farbu. Krece da sedne u Lajku, kad sam viknuo "Stani" :lol: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili obrnuta situacija, drugar gleda kako komšinica stavlja tašnu na haubu njegove Lade dok vadi stvari iz svog automobila i posle toga ne podiže tašnu nego je vuče po haubi. Kad joj je očitao lekciju vičući sa balkona...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman da se parkiram ispred zgrade, nailazi gospodja sa C3 sto me je pre neki dan zakacila. Kazem joj da pripazi kako otvara vrata da mi sledeci put ne bi placala farbanje vrata  i pokazujem joj na njenim vratima trag od moje farbe kad ono sve moguce boje ima :lol: crna, crvena, zuta plava... Tako da sam rekao da cu joj kupiti one zastitne gumice samo da ne udara automobile okolo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna im je ova fora, nema sta...

46 minutes ago, Danilo1 said:

Tako da sam rekao da cu joj kupiti one zastitne gumice

Tako je, samo jako, osveti se i za sve ostale :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...