Jump to content
FAS Goran
Terza

Kako srediti sitna oštećenja na kolima?

Recommended Posts

Jedino bi dodao da je aceton mnogo agresivan za lak, bolje koristiti razredjivac i to najbolje akrilni, mada ako bas ne utrljavate moze i nitro (ni on ne moze tek tako da osteti lak).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netko me danas na parkingu ocrtao i ostala mi je linija oko jednog metra bočno na prelazu između prednjih desnih i zadnjih desnih vrata. Nema nikakvih oštećenja na limu niti okolnih, osim jedne pravolinijske crte.

 

Previše sam iznerviran trenutno da bih slikao. Kako bih što bezbolnije to mogao riješiti, da ne farbam čitava vrata?

 

p.s. crta je dovoljno duboka da ona 'olovka' to ne može riješiti...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio kod majstora, veli ne bi poliranje previse pomoglo jer je preduboko, te mi je rekao da bi trebao ofarbati čitava zadnja desna vrata i zadnji branik i naplatio bi 90 eura...

 

Šta je flekovanje i koliko je efikasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flekovanje je farbanje, ali ne celih vrata, ili haube ili branika, nego samo tog mesta koje je oštećeno.

To uglavnom može kada je oštećenje negde na ivici komponente, ili na kraju, dok ako je na sredini flekovanje onda obično ostane vidljivo, primetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

20130814134231.jpg

 

20130814134311.jpg

 

 

Da li neko ima ideju kako bih mogao ovo da ispravim?

Nadam se da se vidi na sta mislim. Kao bele fleke su se pojavile na ta 2 mesta na krovu.

Negde sam procitao da je lak pukao, ili kako se vec kaze, i da bi trebalo da se prefarba ceo krov kako bi to izgledalo kako treba.

Iskreno se nadam da postoji neko jeftinije resenje.

Edited by Skile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. :-)

Sreca pa kod mene nije ni priblizno ovoliko, ali se plasim da ce postati.

Posto je glavni problem na spojleru na kraju krova, videcu koliko ce majstori traziti za sredjivanje samo tog dela, ako uopste moze tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o tome da uzmem u farbari da mi naprave po sifri moju boju, i da onda malom cetkicom, popunim sitne tackice, tipa id kamencica itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro neka alatka ce se iskoristiti, za sitne rupice moze i cackalica :D

Pa imam na par mesta, recimo vozaceva kvaka, a njoj je osnovna neka bela boja, i neko me sinuo na parkingu i skinuo crnu i sad se vidi belo :D Mislim da ce biti bolje u svakom slucaju kad se predje :)

Gde si uzimao i koliko para?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U farbari kod mene. Uglavnom sve koje mešaju boje rade i po uzorku. A cena je bila oko 350din za boju, hefter, lak i razređivač, a realno šta će mi hefter i lak pojma nemam :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pustio sam ti PM

Edited by zrnkemiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

U farbari kod mene. Uglavnom sve koje mešaju boje rade i po uzorku. A cena je bila oko 350din za boju, hefter, lak i razređivač, a realno šta će mi hefter i lak pojma nemam :laughing:

Hefter je ucvrscivac koji se mesa sa lakom, bez njega ne moze da se lakira tj mora da procuri jer se ne steze dovoljno brzo, a sve si to dobio posto je to set, a koliko si toga dobio za tih 350din.?

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate kako kad čovek kupi polovna kola hoće da budu kao nova, ali to ne ide, naime svesno sam uzeo brava 2007. sa mislim da je oštećenje laka na suvozačevim vratima , kvadratni centimetar na sredini i krug od jedno 3sm dole pri pragu, izgleda kao da je masno, plastelinom zamazano, boja je crna pa se ni ne primeti ali kao što rekoh da li se to može srediti i kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam, u stvari ne znam, auto je uvežen iz Italije, nije imao ovde vlasnika.

 

Što pitaš?

Edited by Gillespie

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, onda nije... Ma onako, bezveze, jedan kolega je rekao da bi možda prodavao svog, pa sam pomislio da nije možda taj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam na RSS-ov, njegov Bravo je crn, a i čini mi se od 150 konja?

Ja sam mislo da mislis na 1.6 M-jet :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti, daj coveku kontakt da sredi fleku na vratima, to ga muci :D

Pa iz Inđije je... U njegovoj blizini znam jedino Atka, ali bi se verovatno šlogirao kad bi mu ovaj rekao cenu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, reci ti cenu, a ja ću da sednem...:), šalim se ma nije meni to hitno, kažem crn je pa se ne vidi pogotovo kad je prljav, ahahahha, ali bi voleo to da sredim kad skupim lovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...