Jump to content
FAS Goran
panther

Šrafovi za alufelne

Recommended Posts

Ove moje nisu fabricke pa zato malo odskacu, preciznije oko 4mm pa sam odlucio da ne rizikujem da se nesto otkaci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Ten Fingers u Novoj Pazovi 20€ komplet sigurnosnih šrafova. Donese se uzorak šrafa ili nacrta i oni urade. U kvalitet ne sumnjajte ;)

«Tapatalk Desire»

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo kupio sam felne ali mi kratki srafovi :no zna li ko odgovaraju li mi na bravu sa pasata2

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

i snaso sam se uzeo sam fabricke srafove od tih felni i stavio i vrh stale

Share this post


Link to post
Share on other sites

osedecu dok namestim ove felne sto sam kupio,mogao sam lepo obicne za stila ali ja hocu da se razlikuju :wallbash:

Uglavnom posto je raspon rupa na felni 4x100 shvatio sam da mi trebaju srafovi sa plivajucom podloskom (to cu da narucim od ovih iz indjije) ali me interesuje ovo, jel mogu ja da stavim 3 plivajuca i 1 sigurnosni koji ce biti normalan (posto ne znam gde da nadjem i da li postoje sigurnosni sa plivajucom podloskom) ?

I gde je najbolje da uzmem sigurnosne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

osedecu dok namestim ove felne sto sam kupio,mogao sam lepo obicne za stila ali ja hocu da se razlikuju :wallbash:

Ma namestices sve i bices zadovoljan, lepe su felnice, jedino sto ima malo cimanja.

Jedino zato ja i preferiram fabricke (ali neki lepsi i redji model) - nema plivajucih srafova, prstenova, distancera ako je uvucenija, zezanja sa onim pipcima...

Ja sam svojevremeno povoljno natrcao na neke domace sigurnosne srafove (zaboravih ime firme :) ), imam ih vec par godina bez ikakve zamerke...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dal bi mogao jedan sigurnosni a 3 plivajuca? Ja racunam kad mogu ljudi sa sva 4 obicna da voze valjda mogu i ja sa jednim :D

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba mi pomoc potrebni su mi sigurnosni srafovi, ali posto se na kolima nalaze i distanceri ne mogu ni u jednoj radnji da nadjem, da li neko zna ge mogu da se nadju da prodaju ili prave!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me,iz iskustva onih koji imaju na lybrama alu-felne sa modela intensa, da li uz njih idu duzi srafovi ili mogu da se pricvrste srafovima od obicnih,celicnih felni?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nabacio na Lybru fabricke alu sa Fiat Coupe-a cetvorokrake i morao sam da jurim brezone sa navojem duzine oko 35mm-37mm... Baci pogled u eper tamo pise za koje felne koji brezoni pasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji je minimum da sraf drzi 10mm ili koliko je najbolje? ja imam duze srafove koji se uvrcu 12 kruga i strah me da ne udare u nesto jer 12 kruga x 1.25mm korak = 1.5cm. da nije mnogo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da l' je ovo šraf za alu felne? Stigli su mi uz Lybrine fabričke alu felne. Po konusu bi rekao da jesu i kad ih stavim na felnu vire dovoljno.

 

20140504_011649.jpg 20140504_011721.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da jesu.

Bas sam nasao i moje od onih felni sto sam pazario za zimski set i isti su.

Mogu da proverim sutra dimenzije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ako ti nije problem, ne bih da zajebem nekog pri prodaji.

 

Znam da su i meni na Lybri bili ovakvi, samo ne mogu da se setim dužine.

Edited by Sreten91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mi moze neko slikati vijak za alu feluge, posto ja na Marei koristim vec par godina iste vijeke kako za alu tako i za čelične feluge i prije neki dan počela mi se alu feluga odvrtati u vožnji i dva puta  malo je trebalo da spadne... Pa sada trazim vijeke za alu feluge (nadam se da je u njima problem) ali ne znam koje da uzmem posto ima dužih karaćih, kako izgledaju originalini? Ili sta moze biti problem da se sami u toku vožnje odvrnu?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pravilu bi trebalo da su brezoni za alu felne duzi od onih za celicne. Moj savet bi ti bio da pitas Lakija sa foruma da ti izmeri duzinu brezona za alu felne pa da uporedis sa tvojim (ima na oglasima komplet alu felni za brezonima, bas ih laki prodaje), ili ce neko od kolega sa foruma koji voze na alu felmama da ti bolji odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko su orginalne Fiatove alu felne, koriste se isti vijci kao i za celicne jer su dovoljno dugacki. 

Na Puntu Mk1 nisam imao orginalne pa sam morao kupiti malo duze vijke  (cca 5 mm.)

Koliko znam ne postoje posebno vijci samo za alu felne nego samo malo duzi.

Na Grandeu iako nemam Fiatove alu felne  odgovaraju mi isti vijci od celicnih. 

 

Najbolje stavi vijak u celicnu felgu i sa unutrasnje strane felge izmeri koliko viri iz felne trebao bi nekih 15-20 mm (ne uzimaj me za rec) pa isto ponovi sa alu felgom pa ako viri mnogo manje, kupi duze vijke.

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda za nekog bude korisna informacija, na fiatu 500L takođe, odgovaraju šrafovi sa čeličnih felni na fabričke alufelne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nisu originalne feluge vec su Dezent, evo danas kupio neke druge sarafe duze, postavim nazad feluge ok su, ali napred nesto mi lupa, kao da kaci za nesto, nemam pojma sta moze biti, svaki savjet je dobrodosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...