Jump to content
FAS Goran
panther

Šrafovi za alufelne

Recommended Posts

Imam ja ,srafove nove,za alu felne,ostali od mojih felni,ja vratio stare.Ne znam tacno dimenziju?Sutra cu pogledati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam punta mk2b koji nosi celicne felne 4x98 r14

Danas naleteh na odlince aluminijumske felne r 14 ali 4x108, e sad znam da bih mogo da montiram 4x100 uz pomoc ''plivajucih srafova'' ali koja je najveca/najmanja tolerancija za plivajuce srafove tj za montazu na puntu?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

tolerancije nema tj. ne bi trebalo da je bude, ali dosta nas stavlja alu 4x100, sto sa obicnim konusnim sto sa plivajucim. A to bi i bilo najvece odstupanje koje bi mogao da resis sa plivajucim.

4x108 bi mogao samo resiti sa distancerima i to minimum sa 15-20 mm debljine. Distancer na glavcine, a felnu na distancer nasrafis (distancer bi imao onda 8 rupa, 4 rupe 4x98 i 4 rupe 4x108)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog slucaja i iskustva, cini mi se da sam negde pisao na forumu, al ovo je izgleda prava tema..

Fiat Stilo, fabricke '15 alu felne, dosla zima, uzeo michelin Alpin 4 komada, i jurio celicne, jurio, ono se krecu oko 100E, a za 120E nadjem alu felne '15, original Fiatove sa Brava, doslo doba da se Alpin proba, odem kod Vulkanizera, namontirali gume, poskidali Stilove felne, nabacili ove od Brava, al nece moci ove noci...

originalni srafovi sa Stilove alufelne su kratki za ove Bravove, sraf jedva da malo viri iz felne, sam zid felne je mnogo deblji kod bravove ...i ne vredi, morao sam uzeti srafove za alu felne za keca (Z 101) koji su savrseno zavrsili posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi trebalo kad se montiraju celicne felne da se koriste neki srafovi koji su bas za celicne felne ili mogu i oni sa alu felni? Da se ne ''mrze'' iz nekog razloga? Punto mk2a

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi trebalo kad se montiraju celicne felne da se koriste neki srafovi koji su bas za celicne felne ili mogu i oni sa alu felni? Da se ne ''mrze'' iz nekog razloga? Punto mk2a

Dok god sraf ima levak (tj. konus), odgovara i alu i celicnim felnama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kod mene koristim iste srafove i za alu i za celicne felne, jedno vreme sam vozio sa rezervnim tockom. Usrafio sam ga normalno sa tim srafovima i nije bilo nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ja tripujem oko tih srafova od prosle godine. Sedim u kancelariji do ulice i kad odjednom PAAP! Samo puce nesto i zakrlja po trotoaru. izadjem i vidim lika kako izlazi iz Punta mk1 i nema mu prednjeg desnog tocka! Nasao tocak preko puta ulice, a srafove deformisane iza auta desetak metara. Gledam ga ja, a on bled k'o krpa.kaze-brate, pre 20 min sam isao 130 na auto putu! I tako se uvek setim njega kad nesto petljam oko tockova i srafova!

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D Pozoveš Vračara kažeš mu koje felne voziš znaće on dužinu već napravi ti ceo set i miran si :D Zna i promer centralne rupe i raspon rupa,samo mu lepo objasniš šta hoćeš .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čim otopli krećem u akciju stavljanja distancera...

E sad imam pitanje, ima li uopšte da se kupe ili je neko video negde sigurnosne šrafove koji su malo duži, znači duži za tih nekih 1 i po ili 2 cm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanima me da li mogu da se postave originalne fiatove sporting 15-ke alu felne sa obicnim sarafima sto drze celicne felne ili moraju duzi sarafi?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada sam pitao u Delti rekli su da ne moraju da se menjaju vijci ako se stavljaju orginalne Fiatove felge.

Na svom autu imam letnji komplet na "enzzo" felnama i korisim iste vijke dok sam na Puntu Mk1 u slucaju alu felni koristio malo duze!

U svakom slucaju pogledaj koliko "hvata" navoj pa ako je malo uzmi duze vijke samo pazi da ne budu previse dugacki! Ja sam ih morao malo skratiti na Mk1 jer nije bio veci izbor duzih vijaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanima me da li mogu da se postave originalne fiatove sporting 15-ke alu felne sa obicnim sarafima sto drze celicne felne ili moraju duzi sarafi?

Šta si uradio na kraju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja isto čekam odgovore. Za sigurnosne šrafove bih otišao u Novu Pazovu da mi naprave ali treba mi info kolika je dužina navoja šrafa koji bi pasovali za sporting alu felne. Moji sadašnji imaju 20 mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tih 20mm izmeris i dodas ono za koliko je alu felna deblja o celicne ;)

Mada meni vec u drugoj prodavnici govore da je duzina srafova navodno ista sto mi je malo nerealno, po specifikaciji tih srafova navodno pise da idu i na jedne i na druge . . .

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narucio sam danas u Ten Fingers 12 komada od 25mm korak 1.25 za kljuc 19, kaze 140rsd po komadu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve originalne felne koriste iste srafove kataloski,Ja ih koristim kod stila.a sto se tice Sportinga proverio sam debljina je ista kao i celicne(isto vire srafovi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narucio sam danas u Ten Fingers 12 komada od 25mm korak 1.25 za kljuc 19, kaze 140rsd po komadu :)

Da toliko sam i ja plaćao jesenas. Stvarno kvalitetno rade. Ovo su od 20mm

2013_03_20_143726.jpg

Sve originalne felne koriste iste srafove kataloski,Ja ih koristim kod stila.a sto se tice Sportinga proverio sam debljina je ista kao i celicne(isto vire srafovi)

Onda sam riješio brigu. Samo ću onda napraviti 4 sigurnosna. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...