Jump to content
FAS Goran
panther

Šrafovi za alufelne

Recommended Posts

Danas sam hteo da namontiram alufelne na mog stila i odem kad ono srafovi koje sam mislio da stavim su veliki i trebali bi da se skrate kako majstor kaze za jedno 5-6 mm, odem ja u centar boban nemaju u gangu imaju ali isto velike koji moraju da se skrate. Probali smo i da stavimo one srafove koji su bili na celicnim felnama i za divno cudo mogu da se montiraju samo je pitanje da li je to ok uraditi. Da li neko zna nekog ok metalostrugara da odem da skratim srafove, ili ako ima da se kupe negde neki koji odgovaraju ili kao treca opcija ostaje da montiram one sa celicnih.

Hvala i pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakav je slucaj kod Stila, ali moj zet je trazio srafove za alu felne za Tipa, i neko mi je rekao da mogu da se uzmu srafovi za alu felne za Juga, u bilo kojoj prodavnici auto delova, 60 din komad, i to vrsi posao savrseno. Vidi, raspitaj se o toj varijanti, mozda moze tako i na Stilu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Bio u Ap sportu imaju te od 60 din ali kazu da ih ne stavljam na stila nikako inace i moj zet ih koristi na tipu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A uuuu, a ste vi beograđani neki fenseri, pazi "metalostrugar" da skrati par šrafova :lol: ...

Brate, znaš ti šta je to bonsek pa nisu valjda šrafovi od titanijuma, uzmeš neku deblju dasku negde, izbušiš rupu (ako već nemaš adekvatne matice) zavrneš šraf, stegneš i buuuuuššiiii ha ha ha tj. seci (da ne kažem pilaj :rofl: ). Više vremena će ti trebati da nađeš arhitektu pardon, metalostrugara i odneseš mu šrafove nego što bi ti trebalo da ih sam isečeš i oboriš ivicu...

Ajd živeli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Naravno da znam sta je bonsek i nije mi uopste stran posao sa njim, ali su mi i mehanicar i vulkanizer rekli da to nikako ne radim, cak i momci u gang lendu su mi rekli da ne secem sam nikako i da je najbolje da se odradi na strugu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, i ja se uvek drzim onoga da je bolje da posao uradi neko ko je vican u tome, najlakse je uzeti bonsek pa udri, mada sam mnogo puta video da sam i sam mogao da odradim nesto za sta sam jurio raznorazne majstore... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je to uraditi na strugu, ali ako imas i malo majstorske krvi mozes to i sam bez ikakvih problema zavrsiti bonsekom. Ako seces bonsekom dobro bi bilo da kad zavrsis secenje oboris ivice na tocilu ili brusilici kako bi ti pocetak navoja bio skroz OK,bas kao sto je i na svakom kupljenom srafu. Da sam malo blize odradio bih ti ja to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam kupio moj Punto prilikom voznje mi je nesto zvakalo i mislio sam da su mi lose gume.Kad jednog dana negde cujem tup,stanem i vratim se peske kad ono otpao mi sraf.Tek tad skontam da mi se odvrcu srafovi.Imam distancere od 20mm i nigde nisam nasao srafove da kupim sem istih koje sam vec imao.I posle dugog razmisljanja shvatim da ti srafovi posto su niklovani,imaju gladak konus.Upalim tocilo i obradim taj konus blago,povrsinski i vise se ne odvrcu. :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li si vec pogledao, postavio sam slicno pitanje u vezi srafova (kod zamene felni), naci ces ga u delu topic-a. Doduse pitanje je bilo da li se srafovi sa celicnih (15'') mogu koristiti na Stilovim fabrickim 16'' alu-felnama... Mozda bude od pomoci: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39740 . Potvrdu sam dobio i u Delti, tj. da su u slucaju fabrickih felni (celicne 15'' i alu 16'') srafovi isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na pomoci posao zavrsen danas namontirane alufelne i uzete letnje gume, stavljeni su srafovi koji su bili i na celicnim felnama, i automehanicar a i momci iz beogume su gledali i rekli da imaju dovoljnu duzinu.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome se isplati da ode do N.Pazove moze da nadje srafove po zelji za eur/kom. Firma se zove TenFingers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Tipo alumniske 15-ke,195/50.promjenio sam srafove,stavio duze i sa vecom glavom.jedino mi onaj sigurnosni sraf ne moze da dohvati felnu.

Mnogi kazu da je on samo za celicne felne. razumije li se neko malo blize?

jel' neophodan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako izgledaju ti plivajuci srafovi, uzeo bih za mog Punta pa da stavim distance, posto su mi felne 4x100...

Edited by zaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam na marei alu felne,rezervna guma je na celicnoj felni.Interesuje me ako je potrebno zameniti jedan od alu tockova u slucaju busenja gume sa rezervnim koji je celicni da li moze da bude problem sa srafovima jer koliko znam razlicite su duzine u zavisnosti da li je alu ili celicna felna.Naravno to bi bila voznja do prvog vulkanizera tj maksimalno 10-20 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricke alojke imaju dovoljno kratke srafove da mozes da zasrafis i celicnu felnu a da ne udari u gurtne.Kad to nije slucaj,onda fabrika uz rezervni tocat isporucuje i jedan distancijal.U koliko si sam nabavljao srafove,najlakse ti je da probas tako sto stavis rezervnu na dobos pozadi i okrenes tocak da bidis kaci li negde.Na diskovima nije problem nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Neshone

ja boga mi ostavio 4 srafa kod rezervnog tocka zlu ne trebalo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jednu nedoumicu..

Vozim Punta 2 2001 god. i ma njemu su alu felne sa promerom 4x100 i standardnim šrafovima..

Da li bih trebao radi sigurnosti u vožnji,uzmem neke druge šrafove (za alu felne ili čak plivajuće šrafove)???

Vozio sam do sada bez problema ali mi vulkanizeri gunđaju da je opasno...

pozz

p.s. gde je najpovoljnije da se pazare takvo šrafovi

Edited by cookman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam rešio da poručim da mi naprave te plivajuće šrafove...

Trebaju mi neke dimenzije, dužine i tako to...da ljudi naprave kako treba

Znači,ako neko ima neke dimenzije za plivajuće šrafove za Punta 2 2001 god. 4x98 (alu felna 4x100)

neka mi javi...thumbsup.gif

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti odgovara duzina srafa koji sad koristis neka odradi po njemu, a "plivajuci prsten" ili ti onaj konus sto seta na srafu valjda zna da napravi taj majstor.

edit: ja koristim takodje obicne konusne srafove koji su bili na celicnim felnicama (4x100 su felne). Prosle godine "plivajuci srafovi" su bili od 2.5eur (Beofelna Ugrinovacka Zemun) do 3.5 eur (Danko felne) po komadu.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jednu nedoumicu..

Vozim Punta 2 2001 god. i ma njemu su alu felne sa promerom 4x100 i standardnim šrafovima..

Da li bih trebao radi sigurnosti u vožnji,uzmem neke druge šrafove (za alu felne ili čak plivajuće šrafove)???

Vozio sam do sada bez problema ali mi vulkanizeri gunđaju da je opasno...

pozz

p.s. gde je najpovoljnije da se pazare takvo šrafovi

Ja vozim 17 felne sa 4x100 promerom, mislim da nisu neophodni plivajuci srafovi, ali ako si resio da ih pazaris onda je svakako bolje.

Edited by zaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vozio sam ja prošle godine bez problema.

Nego mi vulkanizeri već par puta gunđaju kako je zeznuto...

pa rekoh da se ne zezam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...