Jump to content
FAS Goran
panther

Šrafovi za alufelne

Recommended Posts

Ma neka proveri čovek prvo koliko hvata na čeličanama a koliko na alu. Što bi se bespotrebno bacao na trošak !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu kod mene tek treba da ih kupim. Nisam nikad imao na autu aluminijumske pa zato ne znam. Naravno provericu jel ovi srafovi pasu, ako ne kupicu odgovarajuce. Ljudi hvala vam na pomoci! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da negde ima slicna tema ali je nisam nasao. Dakle felne 18" koje nameravam da kupim su 5x114.3  a moje fabricke su 5x115.

Znam da sam i ja na puntu vozio 4x100 na 4x98 i to bez plivajucih bez problema a tu se radilo o razlici od 2mm a sad o samo 0,7mm .

Ovaj put se radi o dosta vecem i tezem autu pa me zanima da li je to zanemariva razlika ili nije? Centralna je ista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forume!

 

Zna li neko mozda gde mogu da nabavim fabricke srafove (brezone) za Deltu ili novog Brava?

Felne koje su mi trenutno na Delti su marke EtaBeta (ima na slici par postova nazad) koje su sa svim fabrickim dimenzijama sem sto su im potrebni nesto duzi srafovi...

Danas hteo da montiram felne od Brava i tako, na zadnjoj osovini sve OK ali na prednjoj kaci vrh navoja:cry:

Zvao sam ovlasceni i cena je totalno luda 605 din. komad!?!:angry:

Ima neki Andrija iz Zemuna sa KP prodaje srafove za Stila i novog Brava, jel to OK?

Nije nista hitno posto sam montirao letnje gume na doticne felne EtaBeta...

 

Unapred zahvalan

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvrcni Makija/Sabac, Indjiju, Darka/Mojsinje.. Verujem da se gadjaju sa tim :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Stilo, Nuova Bravo, Deltu, itd. svuda idu M12x1.25 srafovi.

Kod mene na Sportu (a verujem da je i to identicno) - rastojanje za koje pitas (od konusa do kraja navoja) je 22mm, a od pocetka konusa do kraja navoja 35mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, sada je dosta jasnija situacija...:)

 

Nego imam jos jedno pitanje u vezi felni...

Naime, uzeo sam pre oko 2 meseca jos jedan komplet 17"-ica od novog Brava koje su mi mozda i najlepse i naravno hteo bih da ih stavim na Deltu...

E sad, koliko sam mogao da primetim te felne su isle uglavnom na varijante sa benzinskim motorima koji su nesto laksi od dizelasa, a Delta je inace teza oko 200kg od Brava sa istim motorom, pa me zanima da li mogu "bezbedno" da ih montiram na Deltu?

Bile bi kao letnji set...

Evo slika doticnih felni:

 

 

fiat_bravo_multijet.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fine i retke su ove petokrake, a slobodno ih guraj, nema potrebe da toliko razmisljas...

Ako ce ti biti lakse :), vidjao sam ih i na dizelima iz uvoza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Ivan said:

Fine i retke su ove petokrake, a slobodno ih guraj, nema potrebe da toliko razmisljas...

Ako ce ti biti lakse :), vidjao sam ih i na dizelima iz uvoza.

Da, predpostavljao sam da je tako. Logicno je da ako neko kupuje dizela i hoce ovakve felne...

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima tezina auta sa alu felnom? Svasta. Dal je auto 1200 ili 1600kg nema nikakve veze. Felne idu u zavisnosti od paketa opreme ili izbora motora. A da li je auto tezak i koliko nema veze ama bas nikakve.Felna je felna. Bitno je samo dal dobro cuci na tvom autu ili ne ;)

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam imao situaciju da mi je vulkanizer "digao" srafove od alu felni dok sam menjao na zimski set sa celicnim. S obzirom da nemam ni jedan sraf (samo ove sto su mi na celicnim) kako da znam koji mi trebaju i gde uzeti? U pitanju je Stilo, R17 alu felne. 

Edited by Flex

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Flex said:

S obzirom da nemam ni jedan sraf (samo ove sto su mi na celicnim) kako da znam koji mi trebaju i gde uzeti?

Ako su u pitanju fabricke 15''/16''/17'' alu - na Stilu su isti srafovi i za celicne i za alu felne, idu M12x1.25 srafovi.

Ako je aftermarket alu u pitanju, precnik i korak navoja ostaju naravno isti, ali mora da se proveri da li odgovara duzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Imam gp 1.3 mjt 90 ks,kupio sam 17 felne,fabricke i planiram da ih montiram ovih dana,samo da mi stignu gume,pa me zanima da li su srafovi koji drze sadasnje celicne 15 felne odgovarajuci i za alu ili moraju drugi srafovi? I ako moraju koja dimenzija srafa je u pitanju? 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav dal' netko zna koje šarafe uzeti za alu felge nestandardne za punta 2 1.2

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...