Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kineski Chery, MG, Geely, BYD i zvanično stigao u Srbiju / Kineski automobili

Recommended Posts

Jedan od salona ce izgleda biti na Vidikovcu , nekadasnji prodajni objekat Lade... malo posle Maxi-ja , mada pretpostavljam da komsiluk zna gde je :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

kinezi kvalitetom lagano uzbrdo,evropljani lagano nizbrdo,ameri otisli u 3 fine (gde im je i mesto) tako da lako moze ova prica da se doprica za koju godinu

Pazi kad Miki za pet godina otvori servis za Kineze... :thumbup: sve sa radnicima iz Bloka 70.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami....

Prvog dana najveće interesovanje je bilo za najjeftinije modele. Očigledno da finansijska kriza „drma" i ljubitelje automobila, pa su se za kupovinu odlučivali uglavnom na štandovima sa vozilima čija cena ne prelazi 10.000 evra. Najviše su profitirali prodavci kineskog „Čerija". Za prva tri sata prodata su tri automobila ovog proizvođača - „tengo", „tigo" i „ego", i to u ukupnoj vrednosti od 33.000 evra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se kupuje automobil gledaju se mnoge stvari, a cena tek na kraju. Na primer. servis, dostupnost i cena delova, odrzavanje, cena malog i velikog servisa...pa tek onda cena nekog od modela te neke firme. Dakle, kada Chery bude imao servisere koliko i Reno, recimo, bar 5 u gradu i bar jos 10 po Srbiji, kad budu delovi na nivou +/- 10% od Fiata, kada svaki majstor bude mogao da im odradi vecinu problema, to ce onda biti auto za siroke narodne mase. Fiat Punto je trenutno takav auto, a ista klasa, a Francuz, Reno Klio ima dosta skuplje odrzavanje, jer nema sve ono gore sto sam nabrojao kao Fiat sto ima.

Kao sto se ovde za manje od godinu dana vozi Fiat Punto vise nego 128-ica(nisam je video jako dugo na ulici), tako se ne bih cudio da, kad Kinezi rese ovih par problemcica, mi gledamo Chery po ulicama skoro kao pokojnu Zastavu.

Lako je dati 15000 evra za novu Bravu...ali odakle meni 15000 evra? Ja imam 3000 + roditelji, rodjaci, prijatelji, kumovi..skupicu 5000, ostalo na kredit i za 7500e (koliko je verovatno realna cena ovog malog Cherija) dobijem auto u full opremi u rangu Fiat Putna, ne po kvalitetu nego po klasi automobila :)

Za sada imaju sigurno kupce iz bloka 70, a za posle ce smisliti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povlacim sve sto sam pozitivno rekao o ovoj marci, cak i u sali.

Juce sam video uzivo ove modele i mogu reci da su dno.

Hahahaha, ja isto prosle ili pretprosle godine zagledao kopiju X5. Imao sa utisak da ce kvaka da mi ostane u ruci kad sam otvarao vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj tako, SMEDEREVAC je ponos srpske industrije. Priča se da će da pokrenu proizvodnju ponovo i ponude proizvod u modernim silver i black edition verzijama a HOME PRESTIGE će biti opremljen digitalnim displejem sa plavom pozadinom i diskretnim crvenim osvetljenjem rerne i ložišta (svaka sličnost sa aktuelnom VW produkcijom je slučajna).

Inače kineze će kupovati isti profil kupaca koji je kupovao i Daciu Solencu ili Ladu Kalinu. Ipak je to taj nivo, samo što koliko vidim Chery ima lošije sastave (poklopac suvozačkog Airbag-a izgleda katastrofalno). Ima mnogo ljudi (a biće ih sve više) kojima ne smeta aljkava završna obrada.

Inače kinezi će biti automobilska sila odokativno za 5 do 8 godina. Potrebna su još neka unapređenja, izbor boljih materijala i angažovanje evropskih dizajnera (npr. Hyundai i serija) kad to shvate i primene vozićemo svi Chery TANGE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu prvo sve da vas pozdravim, učlanio sam se da bi prokomentarisao ovu temu, a usput možda bude i više. Nego, prvo ako pročitate uslove garancije prestaćete i da gledate sve dalje vezano za ove automobile, a drugo mislim da su cene... Ali za cenu najeftinijeg modela mislim da bi se pre odlučio da kupim Spark Chevrolet, za sad ipak ostajem na mom puntu mada ima ambicija za njegovu zamenu za nekog karavana ali otom-potom. Na sajmu ove godine sam imao prilike da ih vidim, to je toliko loše odrađeno što se tiče enterijera da nemam reči, na vratima tapacirung čak nije ni bio ravno odsečen i zalepljen, čak je i virio sa strane, kad sam seo u njega, pošto sam poprilično 1.9m visok morao sam bukvalno da se bacim na sedište da bih se uvukao a stekao sam utisak da ako to još jednom uradim da će sedište propasti. Menjač je bio krut ko kod Fapa a papučice su cvrčale. 100% sam stekao negativne utiske na njega. Za 14.000 evra je moj kum kupio RX4 sa full opremom bez kože na sajmu. Renault Clio Grande Tour je 12.000 evra. Izvinite što komentarišem i druge proizvođače ali ja sa fiat-om imam ne loše nego užasno iskustvo. Imam juga sad već 13 godina starog koji je 2 puta bio u servisu a prešao 90.000 a punto za 70.000 ima poprilično debeo servisni karton ostalo je još samo da mi crkne hauba i da ga velikodušno uteram u neki kanal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah kinezi i zavrsna obrada :no -dva razlicita pojma :thumbdown:

Pogotovu,ako je kao u slucaju Cherrija,firma cisto kineska :thumbdown: ,to jest ako nemaju kontrolu kvaliteta od strane Japanaca :yes ili Evropljana ;) ,napravice uzas od bilo kog proizvoda :veryangry:

Klaywert :welcome: ,bas mi je zao zbog tvog loseg iskustva sa Fiat Puntom :unsure: ,(ima ih dosta u klubu i ljudi su u vecem broju slucajeva zadovoljni Puntom :thumbup: ,prvenstveno zbog odnosa cena/kvalitet)imas ovde temu na forumu o tehnickim problemima vezano za tvoj model :coffee: pa mozes da napises nesto o problemima koje si imao ili da procitas nesto sto bi moglo da ti koristi kako bi ih lakse resio na tvom Puntu,evo linka

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=21

u svakom slucaju tvoje iskustvo sa Puntom,ma koliko bilo negativno :vava: ,mozda moze da pomogne nekom drugom :yes ,a opet mozda i ti naletis na nesto interesantno ;) ,

Uf sad procitah sta si sve imao od kvarova :blink: -gadno :o .

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

chery%20niggor.jpg

Na nedavno održanoj zabavi Story Awards svih kategorija, uvoznik Cherry automobila za Srbiju dodelila je vaučer za sedmodnevno korišćenje Chery vozila po izboru.

Po svoj automobil prošle nedelje došao je Niggor koji će uživati u vožnji gradskog terenca Tiggo ovih dana. Prilikom preuzimanja vozila Niggor nije krio da je prijatno iznenađen dizajnom i komforom ovog modela marke Chery.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je za DZ i Niggoru je drago :) Jel mogu obicni smrtnici da dodju do vaucera i da "posteno" ispitaju te Chery modele... Da li je neka TV emisija ili neki auto casopis dobio na koriscenje modele ovog proizvodjaca na test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pa sad...ako ga novinari dobiju... makar oni sa malo integriteta će reći u svojim emisijama ili u svojim tekstovima da automobil i nije tako dobar...a, onda ode u vodu sav trud uvoznika da predstavi ove automobile kao jeftine, a kvalitetne... :whistle:

Mada...ima u Srbiji ''novinara'' gde će reći šta god uvoznik želi, za određen iznos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci videcemo ove modele u SAT-u xexexe, a jedina zamerka na auto ce biti: piksla nije bas na dohvat ruke i retrovizori bi mogli biti maaaaaalo veci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio prvenstveno na Sat...već na one koji i nemaju svoj termin, već kako se dogovore sa nekom manjom televizijom...

Za Sat ipak trebaju veće pare...kao i za druge veće medije po Evropi...uostalom, nešto ne verujem da je u Auto Bildu jeftina ''objektivna kritika'' određenog modela... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma salim se ja malo, nego mi ovi na SAT-u uvek zanimljivi sa predstavljanjem pojedinih automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...