Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kineski Chery, MG, Geely, BYD i zvanično stigao u Srbiju / Kineski automobili

Recommended Posts

Cheri ih rastura u ubrzanju 12 sekundi do sto trecom do 120kmh.Austrijska firma AVL je konstruisala motor: 1297 kubika 84ks i 114nm obrtnog momenta dva ventila po cilindru.U los testu po mokrom Cheri sa uzim gumama se nosio sa Sanderom a Punto je bio najlosiji.Jedino Cheri ima deljiv zadnji naslon i fali mu samo ESP sve ostalo ima od opreme,el. podizace na trecim i cetvrtim vratima. Jedino ne znam da limu je pocinkovana limarija, inace Dachija logan MCV 1,5 DCI je na 18 mestu na rang listi pouzdanosti u Auto Bild listi. Deli mesto sa Mercedesom c180K, Hondom Civic 1,8i sport i Hondom Jazz 1,4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lionel Messi Is New Spokesman For… A Chinese Automaker?

Chery Automobile Company, China’s largest independent automaker, announced earlier today at Beijing Auto China 2010 that Lionel Messi would be the international spokesman for their Riich line of cars. Riich is the luxury sub-brand of Chery.

You would think that being FIFA’s Player Of The Year would bring an athlete all kinds of high-profile sponsorships, so it’s a bit bizarre that the Barcelona striker agreed to be the face of the relatively unknown automaker. Then again, given the fact that China bought the lion’s share of all cars sold last year, Messi probably got paid so much money they could plaster his face in dog food cans and he wouldn’t care.

Strategically speaking, this is a very good move for Chery Automobile. The automaker plans to amp up exports and they needed someone big to help them plug their products. As one analyst put it:

Having a recognized face to promote its brand will make a big impact on Chery’s business in foreign markets. It’s a smart move because those unfamiliar with Chinese cars need a famous ambassador to develop an initial interest.

Using the best player in the world to sell cars to soccer-loving countries? We don’t see how this could fail.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali zato ima dve pepeljare, napred i nazad u standardnoj opremi. Za srpsko tržište to je dosta važno :thumbsup: .

Mnogi evropski proizvođači su to izbacili, ja recimo nemam ni jednu. Kod mene je ionako zabranjeno pušenje ali znam neke koji to vide kao ozbiljnu manu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lionel Messi Is New Spokesman For… A Chinese Automaker? :question:

Bolje da su uzeli da ih reklamira neko iz odbrane FC INTER :rofl::rofl::rofl:

jer im se ovaj njihov promoter i nije nesto naigrao,zadnje dve tekme u LS :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

chery_ego_slika03.jpg

Zastupnik kineske kompanije Chery za Srbiju ponovo je spustio cenu za najmanji automobil u ponudi – Chery Ego. Cena je snižena za 500 eura, što znači da Chery Ego Luxury 1.3 MT sada treba platiti 7.490 eura, sa PDV-om (popust važi do kraja ovog meseca).

Ego inače pokreće 1.3 litarski benzinski motor sa 16 ventila i 83KS, u paru sa manuelnim petostepenimm menjačem.

U serijskoj opremei ovog malog Kineza se nalaze, između ostalog, klima uređaj, elektro podizači prednjih i zadnjih prozora, elektro podesivi retrovizori, radio CD/MP3, četiri zvučnika, servo volan, parking senzori, aluminijumske felne, putni kompjuter, ABS + EBD, prednji vazdušni jastuci, alarm, centralno daljinsko zaključavanje i svetla za maglu.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automobil Chery Ego Luxury 1.3 MT umesto doskorašnjih 7.490 eura, sada košta 7.990 eura, sa plaćenom carinom i PDV-om.

Do sada ste Ego mogli kupiti samo u jednom paketu opreme - Luxury. Ponuda je ove jeseni proširena i modelom sa slabijim paketom opreme Standard koji košta 7.390 eura.

Model Tengo sa 1.6-litarskim motorom u hatchback varijanti i sa paketom opreme Standard i ručnim menjačem iznosi 10.490 eura.

Sa luksuznijim paketom opreme, 1.6-litarskim motorom i manuelnom transmisijom u sedan varijanti, Tengo se može kupiti za 12.990 eura.

Chery Tiggo sa 1.6-litarskim motorom i 4x2 pogonom u Luxury paketu opreme košta 13.990 eura, a vrhunac ponude ovog modela predstavlja 2.0 verzija sa automatskim menjačem za koju treba da izdvojite 16.990 eura.

Model Tiggo može se kupiti i sa 2.0-litarskim motorom, pogonom na svim točkovima, ručnim menjačem, sa Luxury paketom opreme i tada košta 15.990 eura.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seo sam u Ego i onaj veći cherry (klase megan/stilo) u zr na sajmu. Sa svojih 189cm u egu ne mogu da se vozim valjano. U onom većem malo bolje ali su mi opet noge skvrčene neudobno. Završna obrada gora nego flrida-yugo u zadnjoj godini. Rekao bih da su preskupi ali je jedan ego odmah prodat i viđam zrenjaninca kako jurca po gradu. Gledajući od nazad, taj ego se čini visok, uzak, sa tankim gumama i kao da će se lako izvrnuti u krivini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes vala,dosta podseca na Hjundai Atos Prime-prva verzija.

imagensbd007%5CAtosPrime.jpg

to je onaj auto koji je bio vislji nego duzi :lol:

Kinezi poceli da kopiraju Koreance :huh: a oni Japance :blink: koji su uvek malo preslikavali Evropljane i Amere,pa kuda ide ovaj svet :huh:

S tim da su japanci izgradili svoj put uspeha i kvaliteta :unworthy: ,pa sad imaju i autorska dela :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam za probu Chery Tengo. Lep je osećaj unutra, ali motor od 120 KS na benzinu vuče slabije nego recimo moja Marea od 103 ''konja'' na gas. Nešto je čudno i lupalo, a kao da ni trap na dotičnom primerku nije bio najbolje podešen. Ipak, mora se priznati da je u toj varijanti veoma lep auto. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me, gde se servisiraju Chery automobili u Srbiji? Da li je rešenje jedino njihov zvanični servis, ili postoji neka jeftinija varijanta? Ko je vlasnik Chery-ja, tj. čiji se delovi u njega stavljaju? (prim. Fiat: AR i Lancia, Reno: Dacia, itd..)
 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo da vidimo da li neko vozi Chery  :laughing:

Inače, simpatični automobili. Meni se Ego na papiru dopao sa kožnim sedištima, grejanjem istih i ostlim glupostima dok nisam seo u nejga i video da lupam glavom u krov kako god da namestim sedište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče listam nešto polovneautomobile i naletim kao istaknut oglas taj neki kinez (kao onaj što voze komunalci) 2011. godište 3000€ i nije fiksna cena... Ma idi begaj... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popravku tog auta zamišljam kao popravku kineskog miksera sa buvljaka. 

 

Odeš i kupiš drugi, ako preživiš paljenje ovog prvog :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to mu dodje nesto kao protektirana guma, nije dovoljno jeftino da bi se uzelo u razmatranje... imao sam priliku da sedim u jednom tengo-u, posle sedenja nisam imao zelju da ga probam. nov auto, a "hromirana" rucica unutrasnjih vrata se ljusti, o plastici na instrum. tabli da ne pricam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, nisam razmisljao na taj nacin :D

 

A ovaj novi Qoros 3 i 5, jel zna neko nesto o njima? Kazu da ih prave Izraelci i Kinezi ... i na prvi pogled lice na auto 

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja taman hteo da radim zamenu za alfu + moja doplata.  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se vozio u Chery Ego i zagledao sam ga malo ... ima i nekih pozitivnih stvari, ali malo vise negativnih pa da krenemo redom

 

pozitivno 

 

cena od 6600 evra za model sa fabrickim plinom, servom, abs, 2 airbega, cd sa usb, klimom, sva 4 podizaca i maglenkama, to sam zapazio od opreme 

motor 1.4 sa 84ks, vlasnik kaze da je u voznji super za grad i da moze slobodno da se krene sa njim na otvoren put ... 

 

servis je negde u Zemunu, star oko 20 meseci i nista ne lupa, u voznji nisam imao osecaj da se vozim u kinezu, inace se auto koristi za potrebe auto skole

mesta napred ima dovoljno, cak i vise nego u Puntu, potrosnja mu je oko 7 litara plina ... 

 

malo negativnih stvari 

 

izgled se meni ne svidja nikako, niti ima neki detalj koji mi je zanimljiv ... volan je neverovatno ruzan, kad se prednja sedista podese po meri prosecnog Srbina, pozadi ostaje nekih 10cm prostora, gepek je mali, sa plinom ostaje jos manje mesta ... jos nesto sto sam zapazio da vrata moras da zalupis bas muski da bi se zatvorila, jer lagano zatvaranje jednostavno ne pomaze ... 

 

enterijer je bukvalno plastican i to od neke ocajne plastike, zazori izmedju prekidaca prozora su nejednaki, na malom udubljenju u suvozacevim vratima je jednostavno usrafljen sraf da drzi tu policu za vrata ... 

 

sve u svemu kinez je kinez ... i nikad mi ne bi palo na pamet da ga kupim ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Šta nudi kineski Qoros za 18.000 evra?

 

122010-qoros%203%207.jpg

 

Kako piše B92, ukoliko vam se dopao krosover ''3 City SUV'' kinesko-izraelske kompanije Qoros i mislite da biste mogli da prođete jefino samo zato što se automobil izrađuje u Kini, prevarili ste se.

 

qoros%203%2077.jpg

 

Iako Qoros još uvek nije objavio da li će i kada svoj krosover ponuditi na evropskom tržištu, ovaj automobil mogao bi da bude interesantan i kupcima u Evropi. Ipak, ako model 3 City SUV jednog dana i stigne u prodajne salone neke od evropskih zemalja, niska cena neće biti ono čime će Qoros osvojiti publiku. Automobil, koji je za sada dostupan isključivo na kineskom tržištu, u toj zemlji košta od 18.400 evra, koliko treba izdvojiti za osnovni model. Za taj novac dobija se bazna verzija Active koja nudi dosta toga. Kao i svi modeli, i osnovna varijanta pogonjena je 1.6 litarskim turbo-benzincem sa 156 ks, dok se snaga prenosi na prednje točkove.

 

qoros%203%2077777.jpg

 

Kod modela Qoros 3 City SUV Active motor je povezan sa šestobrzinskim manuelnim menjačem.

 

qoros%203%20777.jpg

 

Standardna oprema obuhvata MMH multimedijalni sistem sa Bluetooth konekcijom pomoću koje se uređaj povezuje sa pametnim telefonom, elektropodizače prednjih i zadnjih prozora, elektropodesive retrovizore, beskontaktno otključavanje i startovanje motora, 17 inčne alu felne, klima uređaj, zaštitne dodatke i ukrasne elemente na spoljašnjosti, kao što je dvostruka cev izduvnog sistema. Inače, razlika između najjeftinije i najskuplje verzije krosovera Qoros 3 City SUV nije velika, pa automobil sa najbogatijim paketom Excite košta oko 23.700 evra.

 

qoros%203%207777.jpg

 

Ovaj model između ostalog ima i automatski menjač, dvozonski klima uređaj, tempomat, zadnju parking kameru, grejana kožna sedišta, od kojih su prednja elektropodesiva, indikator pritiska u gumama, krovni prozor, ksenonska svetla sa funkcijom zaokretanja u krivinama, 18 inčne alu felne...

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...