Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
strcentar

Oprema u Marei weekend, Bravo/a

Recommended Posts

Moja ELX od svega toga nije imala alu felne,kozni volan i rucicu menjaca,komande na volanu,prskalice na braniku i plisani enterijer koji se meni licno ne svidja.

I po meni je i dalje najlepsi enterijer u ELX opremi. Naravno ,to je moje licno misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jowo to jeste prava HLX operema u Marei, ono sto i ja kazem i to je novija HLX operema, bilo kako bilo odlicna ti je oprema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda je pravilo da nema pravila.

Ja sam moju mareu 1.9jtd 2001 elx uvezao iz holandije. Izgleda je bitno ma kako smesno zvucalo za koje trziste je auto radjen. Ukratko veze nema sa elx za italijansko trziste. U odnosu na hlx imam manje samo prskalice farova i kozni volan,ali imam fabricki cd sarzer,grejace sedista,mf volan,elektricno podesavanje sedista,4 podizaca,15 alu felne itd. Auto nije prepakivan niti je aftermarket oprema kao sto se da pomisliti jer sam ga kupio od prvog vlasnika, poznatog coveka i posedujem komplet papire, uputstva za opremu i racun. E da, koliko paze kad prave kola za nordiske zemlje jer su svabe, holandezi i ostali zanovetala i zasticeni kao kupci dokazuje i to sto nemam ni na jednom od tri kljuca taster za odkljucavanje vec fabricki ugradjen alarm i komandu centralne brave na posebnom daljincu za koji takodje posedujem fabricko uputstvo.

Cudno zvuci ali tako je,predpostavljam da je diler u holandiji narucio ovakvu kombinaciju opreme od zabara jer je mislio da nesto odradi marketinski a mozda im i osiguranje daje popust zbog alarma. Alarm je kao na stilu ali bez ultrasonika a vizuelno i zvucno je identican, mislim na zmigavce i zvuk prilikom ukl-iskl. Naravno kljuc nije skakavac vec normalan + 2 daljinca na kojima pise fiat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas savet za kupovinu, jer ja vec imam to godinu dana, ali ce nekima verovatno znaciti koji budu kupovali...

Elem, interesuje me da li je kod svih fiata nivo opreme oznacen sa HLX, ELX - isti(u smislu HLX kod brave i maree), i sta jos vec ima, i da je HLX najvisi, a ELX nizi, ili je to kod brave drugacije u odnosu na mareu recimo, jer sam za mareu ovde citao o tome...

Ja imam bravu 1.9 jtd elx, ima dosta opreme, tipa airbag(vozac, suvozac i bocne), sva 4 el. podizaca, retrovizore pomeranje i grejanje, farove stelovanje, abs, lep enterijer(blue velvet), pa me interesuje sta to ima HLX po default-u, pa da je u prednosti taj nivo opreme u odnosu na ELX? Ima li neko neki sajt gde o tome moze vise da se procita (o nivoima opreme)..

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja skapirao :blink: cela ova prica oko opreme u Marei,zavisi sa kog se trzista automobil uvozi :coffee: jer definitivno se na primer HLX paket opreme razlikuje od zavisnosti da li je auto iz Nemacke,Italije iil neke trece zemlje :huh:

A tu uvek postoje i posebni zahtevi kupaca :p sa nekim delovima opreme koji se doplacuju :yes nezavisno od standardnog paketa opreme koji nudi fabrika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije isto za sva tri modela, generalno su slični ali se nisu proizvodili u istom periodu i sa istim oznakama opreme. Konkretno Bravo ima neke pakete opreme koje nisam viđao na Marei, tipa Steel, Trofeo i Suite. Čak sam nalazio podatak da postoje i Rally i Abarth verzije. Koliko sam se informisao od osnovnih paketa tu su bile oznake: SX-GT; S-SX; HGT; GT; SX; S-SX.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Bravu EL.

1.6 16v, 06/1998. godište, plastična usisna grana, brzinomer i obrtomer polukružni (ne oni noviji kružnog oblika), klima, podizači napred, dva vazdušna jastuka, diskovi napred, doboši pozadi, čelične 14-ce, nije imala prednje maglenke, imala je zadnje maglenke, metalik boja, branici u boji karoserije, brave nisu u boji karoserije, retrovizori...ne sećam se,mislim da su bii crni kao i brave na vratima...unutra klasično platno na sedištima, radio sa kasetom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li postoje cajgeri za Fiat Bravo '96 god. tabla je polukrug sa digitalnom kilometražom bez obrtomera,slikaću tablu sutra pa ću postaviti sliku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna da li je Fiat Brava (bilo koji motor) nekada imala:

- zadnje podizače stakla

- lampicu na tabli za nevezan pojas

- bočne vazdušne jastuke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imala sve to jedna 1.6 ali to nije vezano za motor, mislim da je bila hlx.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako Bravo i Marea postoje u verzijama sa bočnim jastucima, sigurno ih je bilo i u Bravi. Za ostalo ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za ovaj topic skroz zaboravio, i sad malo da ga osvežim, možda će nekome i biti od koristi. :)

Ja sam ubrzo nakon postavljanja ovog topica pazario Mareu Weekend sa HLX paketom opreme koji sadrži sledeće:

4x AirBag

6x Zvučnici

Fabrički CD Player - (kasnije sam ga obogatio i AUX opcijom)

MF volan obložen kožom

4x el. podizači stakala

El. retrovizori sa grejačima

Automatska klima

Blue velvet enterijer

Svetla za maglu

Farove sa sočivom (idealno za xenone)

Prskalice farova

15´ Alu felne

ABS

Fabrički alarm

Daljinska kontrola centralnog zaključavanja

i nasloni za ruku i napred i pozadi.

BTW Ovakvu instrument tablu kao iz posta iznad :up: NIKADA u životu nisam video. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Mareu St.Mortiz SX 2002.godiste i razlikuje se od obicne:

Sivi nosaci

Alu felne 15

MF volan oblozen kozom

Kozna rucica menjaca

Bela instrument tabla

Fabricki CD player

6 zvucnika (4 napred, 2 pozadi)

Volan podesiv po visini

Automatsku klimu

Centralnu i daljinsko zakljucavanje

2 el.podizaca

4 air baga

Neka siva sedista sa tackicama (vozacevo ima mogucnost el.pomeranja naslona)

I to je to sto sam se setio... Kapiram da ima St.Moritz i u elx opremi, hlx, itd...i da su, naravno, bolje opremljene, tipa sociva u farovima, maglenke, kozna sedista, 4 podizaca, itd, itd... Ako treba, i slike cu da ubacim! :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi ovako ja imam isto hlx model jos karavan sve to ima sto se nabrojali posebno mareaa je rekao sve samo imam jos motor 2,4 TD 125 k

meni su idealna kakva god da je oprema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika table:

dsc01366n.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Postoje, naravno. Ova je tabla išla na Bravu/Brava u S opremi, i sa 1,4 motorom kolikon sam ja zapazio i pojavljuje se u tim prvim serijama možda negde do 98 godišta. E sad, gledam baš Maree ovih dana pa stvarno ima raznih kombinacija. Mislim pre svega na 2001 godište. Razlike idu od cajgera(negde su polukružni) maska napred ima jedno tri varijante. Da sad sam se setio. Imao Bravu 97-o SX. Znam da ih je bilo kao i Punto 1 S,SX,EL,ELX,HLX.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Fiat Mareu karavan, mart 98 proizvedena, prva registracija 2000, do tada je negde cucala.

Po EPER-u je iz fabrike izasla u HLX opremi (trebalo bi najjacoj), i nista mi nije jasno, procitah celu temu i kod nekih primeraka ispade da imaju nesto sto ja nemam a imaju slabiji paket opreme.

Od opreme imam sledece:

- Metalik boju

- Kvake, retrovizore, branike, lajsne u boji karoserije

- Tonirana stakla

- Aluminijumske felne 15 ice (6-o krake)

- Pranje farova

- Farove sa socivima

- Maglenke u braniku

- Kozni MF volan, podesiv po visini

- Automatsku klimu

- Pokazivac spoljne temperature

- Tablu sa obrtomerom (ali ona polukruzna)

- El. retrovizore sa grejacima

- El. podizace prozora na svim vratima (sva cetiri)

- Plisani enterijer

- Deljivo zadnje sediste 2-3, sa tri naslona za glavu

- Vozacevo sediste podesivo po visini kao i u lumbalnom delu

- Fabricki kasetofon

- 6 zvucnika

- Centralnu bravu sa daljinskim zakljucavanjem

- Fabricki alarm (ukljucuje se automatski kada se auto na kljuc daljinski zakljuca)

- ABS

- Servo volan

- Air bag za vozaca

Mozda ima jos nesto ali nisam primetio, tek je par dana kod mene. Nije mi jasno, kao najjaca oprema a samo jedan air bag.

Pozdrav

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako najlakse da idim da li imam grejac retrovizora? Elektricni su, ali ne znam da li vozacev ima grejanje.

Da li treba da ima onu vidljivu crnu crtu (grejac)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukljuci ga kada je mokar, ako ima grejac osusice ga odmah. Barem je kod mene tako. Ako imas elektro pomeranje retrovizora onda imas i grejace a ako je mehanicki, onda tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada ukljucis grejace zadnjeg stakla, posle minut pipnes staklo na retrovizoru i ako je toplo znaci da imas grejace. Kao sto rece Ivan, svaki sa el retrovizorima bi trebalo da ima grejace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada ukljucis grejace zadnjeg stakla, posle minut pipnes staklo na retrovizoru i ako je toplo znaci da imas grejace. Kao sto rece Ivan, svaki sa el retrovizorima bi trebalo da ima grejace...

Bas tako, grejaci su uvek isli uz elektro pomeranje retrovizora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...