Jump to content
FAS Goran
l_milos83

Grande Punto - sijalice

Recommended Posts

Treba mi pomoc jutros mi se opalila zuta lampica u obliku sijalice na kontrolnoj tabli iznad strelica koje svetle za migavce. Koliko sam gledao to bi trebalo da znaci da neka sijalica ne radi ali sve radi kako treba. Da li neko zna sta bi to moglo da bude?

U pitanju je Grande 1.2.

E sad nosaci jednog fara su pukli ali i on pomalo seta pri vecim brzinama ali se do sada ta lampica nije palila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, rade... Buni me sto ova lampica za obavestenje ne svetli konstantno, vec neko vreme svetli pa se ugasi, kao da negde gubi kontakt neka sijalica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Standardni punto problem dosadan kao tesne gace...to obicno dijagnostika kaze da su "side lights" tj pozicije bilo napred bilo nazad...mozes da ce simas da ih skidas svaku i kontakt sprejem prskas kontakte ali i ako bude upalilo traje neko vreme..alternativa izvadis cajger rasklopis na zabice i parce crne izolirke preko te diodice i nema vise da se pali 5 puta od semafora do semafora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Mene je jedna žarulja od tablice zezala! Kada sam je zamenio rešen problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao slican problem, nakratko palilo mi se i samo gasilo upozorenje na tabli a ne kompu pisalo da proverim zadnja svetla. Posto je upozorenje trajalo kratko ja dok izadjem ono prestane i sva svetla normalno rade, dok pre neki dan nisam na brzinu izleteo kad se upozorenje upalilo i stvarno mi nije radilo levo stop svetlo kada se stisne kocnica da bi posle samo proradilo. Verovatno je bio kontakt ali ja sam zamenio sijalicu i sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meni nije radila srednja pozicija u zadnjem desnom faru ali mi nista nije izbacivao na tabli nego mu drugar rekao i ja izasao iz kola lupio far i ona se upalila...medjutim par dana posle toga je crkla pa sam je zamenio.....

Variante GP-a sa sirim ekranom na tabli kod njih tacno pise koja je sijalica problem dok kod ovih sa manjim ekranom toga nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...

ovako, imam problem koji me poceo jako iritirati. Na kontrolnoj tabli mi se upalila ona zuta lampica koja signalizira da je neka od sijalica pregorila. E sad, zuta lampica se pali i gasi bez nekih pravila, (cas svijetli, cas ne) sve sijalice su ok, (pregledao 100 puta i kad je zuta lampica upaljena i kad nije). 

Sta bi mogao da bude problem?

Inace, vozim Grande Punto 1.3 MTJ, 2007 godina i jako sam zadovoljan sa njim. Nisam do sad imao nikakvih problema osim spajanja drugog fabrickog radija u njega koji je prijavljivao gresku CANCHECK, a koju sam rijesio tutorijalom sa ovog foruma.  :unworthy:

Zivi i zdravi bili

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li,možda,neka od sijalica prilikom rada motora gubi kontakt,pa se zato dešava da signalizira nedostatak?Možeš li da proveriš da li neka sijalica nakratko prestane sa radom i onda se upali lampica?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne nađeš rešenje ( neki gremlini ! ) onda možeš da ugasiš tu sijalicu pomoću dijagnostike čini mi se.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri pozicije da li su iste snage ili od istog proizvodjača,matorom na puntu od kad je zamenio jednu od pozicija non stop svetli ta žuta lampica a sve sijalice rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sličan problem imam i ja na GP 1.3mjet 2006.g. Sijalica migavca u levom krilu gubila kontakt (i nije radila) zbog čega se upalila lapmica na kontrolnoj tabli. Ja malo pritegao one kontakte u koje se ubacuje sijalica. Sad sijalica radi normalno, ali lampica na tabli još svetli.

 

Možda nema veze sa ovim, ali posle pranja kola onim pištoljem pod pritiskom, upalila se lampica za otvorena vrata i gori konstantno, sva vrata provereno dobro zatvorena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"al ga je opraooo!"

Pa nije valjda da se je i airbag upalio od pranja?

Malo mi je rano da se javljaju problemi sa vlagom, nije to tako star auto.

Nadji nekog forumasa iz komsiluka da ti vidi dijagnostikom zasto svetli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u glavnom prave problem predne pozicije i sijalice na tablice, pokusaj da gi rotiras ako svi rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešeno za sad 2/3 problema sa popaljenim lampicama na kontrolnoj tabli!

Lampica za upozorenje na neispravna svetla je gorela zato što je oksidirao kontakt na zadnjoj levoj štopaljci (onaj na dnu, tamo gde je ona sijalica sa dve niti, za poziciju i za štopaljku), tako da je pozicija radila uvek, štopaljka po nekad, ali je na tabli gorelo upozorenje svakako! Nekako se zavukla vlaga (od kiše, pranja, kondenzacije ili čega već, iako je plastika od svetala potpuno cela) a taj kontakt je na dnu plastike. Zamazano silikonom za ubuduće! :2guns:

Elem, kad sam sve to završio, očistio, izdihtovao, sve počelo da radi kako treba... ugasila se i lampica za airbag i za sad se više ne pali!?! :question:

Ostala je da gori još samo lampica za otvorena vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem imam, sija upozorenje pa se ugasi i tako u krug... problem mi je ono trece (srednje, gornje) stop svetlo, ono duguljasto izmedju krova i gepeka... unutra ima neko LED svetlo, i jedna dioda je crkla i onda neradi cela stopaljka... ali ignorishem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...