Jump to content
FAS Goran
dasabaja

Punto mk.2 - krađa benzina

Recommended Posts

pusti cep i gorivo u zadnje vreme sam menjao par ulivnih creva na punticima jer iseku creva kod zadnjeg desnog tocka i osuse rezervoar do kapi a nisko su pa se i ne vide.inace to crevo je kostalo oko 15000din i tesko se nalazilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja izgoreh. Ne znam gde vi svi zivite, ja sam u Zemunu gore blizu Prvomajske, jebase mi majku. Izvukli su mi doduse jednom negde u vrednosti mozda 1000 dinara, a pdva meseca pre toga sam primetio da su pokusali, ali sam igrom slucaja bio na rezervi. A onda sam popizdeo sad kad su mi tih 1000 izvukli, pa sam vozio na rezervi, a onda kupio u AP sportu cep s kljucem. Pogledam par dana kasnije, cep razvaljen, al ne lezi vraze, opet na rezervi i posisali su mi... Jutros krecem na posao, a ne idem kolima na posao, i vidim visi cep, znaci opet su probali. Doduse na rezervi mi je i sad, tako da ne verujem da su nesto mnogo izvukli, al ja stvcarno ne znam sta da radim. AKo im pravim sacekusu problem, ako ugradim mrezu, ici ce na crevo, ako ugradim potkrila ne znam sta. Policiju da zovem...ne znam...pomaze li to? Ok, nije meni frka, dospem 500 din kad negde idem, i kad parkiram on ostaje na rezervi, ali znam da punto ima onu pumpu za koju ne valja da je na rezervi, jer se ona i gorivom podmazuje. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da resenja nema. Mozda kad dodje leto malo smanje gas, s obzirom da sa toplim vremenom ima dosta onih koji po citavu noc bleje napolju. :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da promenis parking mesto, gurni ga desnom stranom uz zid ili neki krs koji se nevozi, u principu i nema resenja, kad se namerace da te osuse, osusice te na ovaj ili onaj nacin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I naftu kradu. Znam iz iskustva

moras da priznas da ima odvratan ukus...

Nafta lepša i oseća se samo kad podrigneš dok benzin užas živi nonstop isparava.

Jedina varijanta da se stavi mikroprekidač na vratanca rezervoara , naravno povezan sa alarmom. A dole po crevima bodljikava žica. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da resenja nema. Mozda kad dodje leto malo smanje gas, s obzirom da sa toplim vremenom ima dosta onih koji po citavu noc bleje napolju. :S

ima rešenja,neka kupi crni BMW ili Audi i niko mu prići neće (što se čorbe tiče,za kola ne garantujem :laughing: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u bloku se situacija malo smirila(DA NE PRIZIVAM),Mislim da je u pitanju zima ,nema lisca pa se svaki auto vidi na 300 metara,cim olisrta vise se nevide kola sa prozora.Sipam mah 10-12 litara ,kupio sam i fabricki cep,sa starog punta i molim boga da mi se to vise nedesi. :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja mislim da nema resenja protiv benzindzija...ja sam ugradio mrezicu ,parkiram ispred ulaza,nema drveca sve smo osisali i poobarali u siroj okolini zgrade posto su nam lesili kola,cekam malo da otopli pa ce i podkrilca da se ugrade,jer ono crevce jadno dovoljno je da ga jace pocupas i ode sva corba.....Ne sipam puno u kola ,ali imam bebca pa moram da imam uvek corbe u kolima za nedaj boze.....A i sad ce da otopli pa ce ganci i komani da rade nesto drugo....mamu im i sve ostalo :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav dobri ljudi, nisam se jos prestavio ali uskoro mada sam se davno registrovao :) imao sam problema na ovu temu doduse vozim punto mk2 1.9 jtd 2001 god. naravno imam kljuc na cepu od rezervoara i uspeli su da je obiju mislim nista tesko nabises sravciger u bravu i okrenes malo jace i brava se pokida. to se desava jer u bravi postoje neki plasticni osiguraci koji naravno pri maloj sili pucaju. da sve bude jos gore u pitanju su bile 2 zenske osobe koje su mi krale gorivo (sta da vam kazem koliko je brava slaba) naravno uhvacene su na licu mesta u sred bela dana ali naravno nas zakon kao zakon iako su mi izvukle oko 15L nafte posle kratkog zadrzavanja su pustene kuci mada nebitno sada to... ima resenje u novom sadu sam kod jednog kljucara resio problem tako sto mi je taj osigurac napravio od metala i sada je mnogo teze obiti vec 7 meseci mi niko nije pipnuo rezervoar :) a vecina vec znate da je putno na meti obijaca u novom sadu meni su za samo 4 meseca preko 40 puta obili punta (mislim samo na vrata) dok nisam i to resio i ubacio daljinsko zakljucavanje i zatvorio brave na vratima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ćeš da uđeš u kola ako ti daljinsko otkaže a brave si zatvorio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i ja, kroz gepek. Neko mi nabio, pretpostavljam šrafciger, u bravu od vozačevih vrata i više ključ ne može da uđe. Pa, kad me proda akumulator, slede vratolomije po gepeku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Bem ti sunce, sve vise se vracamo u devedeste. Duvan je uveliko na ulici samo jos da se pojave prodavci benzina u prokuvanim flasama i likovi sa govornim manama koji samo mrmljaju sebi u bradu "vize, vize, vize..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene sa istim "slučajem" , pre dve nedelje otišao sa porodicom kod matorog u Borču da prespavamo i ujutru trebalo da odemo rano u Istitut za majku i dete na Novom B. sa ćerkicom na kontrolni pregled. Vozim fiat punta 1,2 -2010 benzin/TNG , sa ugrađenim fiat-alarmom, nameštenim poklopcima iznad zadnjih točkova (tzv. korubama), i imam poklopac rezervoara sa ključem. Ništa nije pomoglo, iste noći ga ispraznili za jedno 15-at litra, poklopac rezervoara na silu odšrafljen da preskoči zubac od plastike koji ga drži, ostalo mi 2-3 litra

da mogu da ga bar upalim. Zbog automatike sekventnog uređaja za TNG uvek pali na benzin, pa ga sam prebaci na plin posle nekog vremena. A poklopac uredno ostavljen na svoje mesto ali nezaključan. Ujutro išli po gradu, vamo onamo, sipao ja za 1000,oo dinara, popodne na savet ćaleta parkirao ga na drugom mestu, ispod neke svetiljke koja se vidi sa terase i prozora stana. Ali džaba, drugo veče opet su ga osušili, ma do dna, jedva stigao do pumpe, a pametni uređaj nikako da prebaci na plin. Keva zvala muriju, oni kao po običaju - pa šta tu mi možemo, jedino sam mogao da ga parkiram kod drugara u dvorištu, al' kilometar od zgrade . Poklopac rezervoara kao i prošli put odšrafljen i ostavljen u ležištu , ja uspeo da ga ključem pokrenem i ponovo zaključam, ali sad mogu i ja na silu da otvorim-odšrafim , samo preskoči onaj zubac .

Interesuje me ta mrežica , kako je postavljena i šta treba sve uraditi da se ona postavi . A ja ću da namestim bravicu na poklopac i ispod mikroprekidač koji ću da spojim sa alarmom i ako neko otvori poklopac , automatski će ga aktivirati, to je po meni najbolje rešenje. Makar za tih par dana kad dolazim u Beograd, da mi završi pos'o i da me ne ojade .

Pozdrav !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se prijavim ,Opet :rant: :rant: :rant: sad si izvukli 2 litra jer vise ne spam preko 10 litara.Ali ode mi orginalni cep sa bravom,trazio sam ga pola sata po parkingu.U blokovima (NBGD)cim olista ,pocinje srkanje goriva,Nemam resenje ,dodje mi da :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Juga sam prodao jer su mi ga obijali i krali akomulator sad gorivo J...m ti drzavu i svacija prava i diskriminacije ,mi smo bre za Diktaturu pa seci prste ruke i tako to..........................................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...